Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #3

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #3

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze, pan Ellis opowie nam o wartościach takich jak miłość, współczucie, rozpierducha i bomba atomowa - nie koniecznie w równych proporcjach. No, dobra... Skreślcie od razu miłość i współczucie, skupimy się na rozwałce, a bomba zagra główną rolę. Teraz to przynajmniej brzmi jak Ellis.

Cytat

Mangel: "One more week, then I spend the rest of my life rotting in a longer."
Policjant: "Must be nice."
Mangel: "Yeah, well. I earned it."

Streszczenie

Oficer Mangel właśnie zaczyna swój ostatni tydzień na służbie - potem odejdzie z policji na zasłużoną emeryturę i będzie do końca życia gnił w fotelu. W ostatnim tygodniu nie ma zamiaru jednak próżnować - kiedy zauważa dealerów sprzedających jakiemuś ćpunowi działkę, wyciąga swoją pałkę i zaczyna ich okładać - myśleli, że tuż przed emeryturą zmięknie i nie będzie chciał swojej części dochodów! Kiedy już się z nimi rozprawia, podbiega do niego mężczyzna, który zeznaje, że został pobity tak mocno, że przez podbite oczy nie jest nawet w stanie ocenić, czy Mangel faktycznie jest policjantem. Rabusie ukradli mu aktówkę - na szczęście, nie udało im się zdobyć jego portfela, który trzyma w kieszeni na spodniach. Oficer Mangel uspokaja go i mówi, że to załatwi. Następnie kieruje się do budynku, w którym mieszkają trzy panie - Molly, Eve i Anna. Mężczyzna stojący przed domem oznajmia, że kobiety już na niego czekają. Kiedy panie nie chcą się dać zastraszyć, a ich ochroniarz próbuje rozprawić się z Mangelem, jednak policjant nie daje mu najmniejszej szansy i po chwili napastnik leży w kałuży krwi na podłodze. Wściekły oficer każe wyczyścić plamy z jego butów i żąda swojej działki.


Jakiś czas później, kiedy Mangel przechodzi obok kubłów na śmieci, słyszy jakieś dźwięki i znajduje kota, którego zamierza komuś opchnąć - ale futrzak okazuje się być czymś więcej niż zwykłym zwierzakiem - jego głowa otwiera się i ukazuje oczom Mangela mózg wyposażony liczne kolce. Stworzenie wbija się w pierś ofiary i oficer pada na ziemię z dziurą ziejącą z klatki piersiowej.


W międzyczasie, Dirk Anger nie może nawet w spokoju popełnić samobójstwa za pomocą machiny przypominającej ogromy rewolwer z zakrzywioną lufą, gdyż otrzymuje komunikat na temat Nextwave - grupa znajduje się w Illinois i jeżeli będzie ścigać tego kto otrzymał "Ziarno", H.A.T.E. zyska idealną sytuację by ich złapać. Anger ciągnie za dźwignię przymocowaną do spustu maszyny, ale nic się nie dzieje. Dirk stwierdza, że czuje się samotny.


Tymczasem, Tabby Smith konwersując przez telefon na temat gościa, który był na nią strasznie napalony i oświadczył jej się w męskiej toalecie, ubrany w kostium superherosa w kolorze, którego nawet aktorka by nie założyła, ale kończy, gdy w ślepym zaułku zauważa policjanta konsumującego samochód. Na jej widok gliniarz unosi swój posiłek i ciska w dziewczynę, która niszczy go za pomocą swojej mocy i wychodzi z ataku bez szwanku, ale już zaraz musi stawić czoło cyborgom wjeżdżającym do zaułka z dosyć wyraźnym zamiarem zabicia jej. Niestety dla nich, to oni są ofiarami Tabithy, nie odwrotnie. Kiedy mutantka odwraca się, zauważa jednak, że policjant zniknął z pola widzenia, więc telefonuje do Moniki Rambeau - ale rozmowę przerywa eksplozja jej komórki spowodowana strzałem jednego z cyborgów zeskakujących właśnie po murach budynków otaczających uliczkę w której stoi Tabby.


Monica każe wszystkim opuścić Shockwave Ridera, a kiedy Ellie zauważa, że ktoś musi przypilnować gościa, który ma w sobie "Ziarno", Rambeau każe jej, jako łowczyni potworów, zająć się tym. Chwilę później, razem z Captainem i Aaronem lecą na ratunek koleżance. Monica rozrywa część z cyborgów soimi fotonami, Aaron odrywa im głowy w locie, a Captain zadaje cios spadającemu na niego przeciwnikowi... I jego ręka zaklinowuje się w jego brzuchu. Nagle z Shockwave Ridera wypada samochód Ellie, który rozciera kilku cyborgów na miazgę i Angielka z bojowym okrzykiem na ustach, nie zważając na ruch prawostronny obowiązujący w USA, rusza na poszukiwanie policjanta, który ma w sobie Ziarno Ultra-Samuraja, którego plan marketingowy Beyond Corporation do końca nie wytłumaczył. Bloodstone jest pewna, że potwór postanowił się czymś pożywić, więc kieruje się w stronę Bardzo Małej Szkoły z Uroczymi Dzieciaczkami w Środku. Nie pomyliła się, bo gliniarz już dobiera się do ogrodzenia. Zanim jednak Elsa zdążyła cokolwiek zrobić, za jej plecami pojawiają się cyborgi na motocyklach i zaczynają do niej strzelać. Dziewczyna odpowiada im ogniem, a następnie wyskakuje z auta, które wpada na policjanta. Bloodstone strzela w zbiornik paliwa i pojazd eksploduje, jednak ku jej niezadowoleniu i uciesze cyborgów, stwór wychodzi z tego wybuchu bez szwanku.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.