Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #17

New Avengers #17

New Avengers #17

"The Collective" part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel dołącza do składu New Avengers dokładnie w chwili, kiedy spadają im na głowy konsekwencje wydarzeń z House of M. Najtrudniejsza próba czeka grupę właśnie teraz!

Cytat

Iron Man: "Armor: full shields up."
Armor: "Full Shields."
Iron Man: "Make it fuller than full."
Armor: "Repeat command."
Iron Man: "Just... full shields."

Streszczenie

Detroit. Highland Park. W ponurej dzielnicy miasta ląduje quinjet z New Avengers na pokładzie. Dwóch małych chłopców zatrzymuje się, by obejrzeć to nietypowe zjawisko. Opuszczający pokład Luke Cage pyta ich, czemu nie są w szkole. W odpowiedzi słyszy pytanie, czy to nie matka jednego z wagarowiczów nasłała na nieposłusznego syna Avengers. Cage przygląda mu się przez chwilę i za chwilę chłopcy biegiem puszczają się w kierunku podstawówki. Teraz Luke za cel bierze sobie miejscowych dilerów, którzy w obawie przed konfrontacją potulnie opuszczają dzielnicę. Miejsce pojawienia się Avengers nie pozostaje długo niezauważone przez miejscową telewizję. Dziennikarka lokalnej stacji Nicolette James pyta Captaina Americę o powód ich przybycia. Steve kieruje ją do Cage'a, który jest pomysłodawcą całej akcji. Reporterka ponawia swoje pytania, tym razem zadając je Luke'owi. Cage odpowiada, że jest to nowa inicjatywa grupy superbohaterów, którzy w przerwach pomiędzy ratowaniem świata/wszechświata, czy odpieraniem kolejnej inwazji z kosmosu powinni wyjść za mury swych posiadłości by przyjrzeć się bliżej życiu lokalnych społeczeństw, by poznać ich problemy i oczyścić własne podwórko z zalegającego na nim brudu w postaci wszelkiej maści szumowin. Będzie to na pewno z korzyścią dla wszystkich i bez wątpienia jest to dużo pożyteczniejszy sposób spędzania czasu niż parzenie herbatki i granie na konsoli. W ten sposób chcą też uświadomić osobom sprawującycm władzę, że to oni są odpowiedzialni za bezpieczeńśtwo i spokój w dzielnicach im podlegających i dopóki sobie tego nie uświadomią i nie zaczną walczyć z przemocą i zagrożeniami występującymi na ulicy, Avengers sami będą te ulice patrolować, by dawać innym dobry przykład i być może zawstydzić choć trochę rządzących. Nagle Iron Man dostaje wezwanie. Avengers błyskawicznie pakują się do odrzutowca i odlatują żegnani przez filmującego ich operatora lokalnej stacji telewizyjnej.


Na pokładzie quinjeta wszyscy zostają zaznajomieni z obecną sytuacją przez dyrektor Hill. Ta przesyła Mścicielom obraz z kamery, która zarejestrowała starcie Alphy Flight z nieznanym przybyszem z kosmosu. Walka jest krótka i bardzo brutalna, a jej wynik nie pozostawia najmniejszej wątpliwośći, jak wielkie zagrożenie stanowi pojawienie się tej istoty na Ziemi. Captain prosi Hill o wsparcie ich odpowiednim personelem. Nie dostaje na to zgody. Zarówno prezydent jak i wice uznali, że wysyłanie więcej ludzi na tereny inwazji w sytuacji, gdy nie jest ona opanowana, stanowi zbyt duże niebezpieczoństwo dla tych ludzi.


Tymczasem nieznany osobnik zbliża się do wybrzeża Cleveland, wzbudzając u mieszkańców mieszankę sensacji i przerażenia.


Avengers proszą o pomoc Carol Danvers, która natychmiast odpowiada na wezwanie. Captain tymczasem nakazuje Hill sprowadzenie agentki nazwiskiem Daisy Johnson. Słysząc to imię Logan nie kryje swej antypatii. Doskonale pamięta Daisy z okresu Secret War i rolę, jaką wtedy odegrała. Steve puszcza jego uwagi mimo uszu i skupia się na werbowaniu kolejnych członków potrzebnych do misji. Teraz dzwoni do Lindy Reynolds. Ta beskutecznie stara się nawiązać kontakt z mężem. Robert nieustannie predzi coś o próżni. Cap rozkazuje mu natychmiast wstawać z łóżka.


Na pokładzie odrzutowca natomiast Iron Man rozdaje zadania członkom zespołu. I tak Spider-Man i Spider-Woman ruszą do kwatery S.H.I.E.L.D., gdzie przeszukają ich bazy danych i bazy danych Avengers, w celu ustalenia tożsamości najeźdźcy. Pozostali natomiast podążą za tajemniczym gościem z kosmosu i spróbują go powstrzymać.


Iron Man dociera do Cleveland, gdzie staje naprzeciwko obcej istoty, siejącej zniszczenie wśród mieszkańców. Tony stara się spokojnie przemówić do niego. Przedstawia się i pyta o imię i cel przybycia najeźdźcy. Ten przez chwilę przygląda się Starkowi, po czym nie bez trudności stara się wyartykułować kilka pozornie bezładnych sylab. Te po analizie układają się w imię Michael. Podbudowany tym sukcesem Tony stara się kontynuwoać rozmowę, ta jednak zostaje przerwana przez pojawienie się Ms. Marvel, która atakuje Michaela. Krótka konfrontacja kończy się nagłą eksplozją w powietrzu, a walczący zostają odrzuceni na setki metrów. Carol, która z olbrzymią siłą uderzyła w stojące przy drodze samochody, z trudem wydobywa się ze sterty złomu i z przerażeniem obserwuje teraz swe jaśniejące od obcej energii ciało.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.