Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #78

Exiles #78

Exiles #78

"World Tour: Squadron Supreme" - part 2 of 2

Postacie
Zapowiedź

Exiles tkwią po kolana w swoim World Tour i po szyję w... kłopotach. Najkrócej można opisać sytuację hasłem: Exiles vs. Squadron Supreme! Pewnie i tym razem nie obejdzie się bez rekrutacji nowego członka drużyny...

Cytat

Timebreaker: "Consider alternatives, Heather Hudson."
Heather: "Such as?"
Timebreaker: "Recruit new Exiles."

Streszczenie

Uderzając młotkiem w podstawkę, Nighthawk rozpoczyna proces przeciwko Exiles w imieniu rasy ludzkiej, natury i historii. Siedząca w ławie oskarżonych wraz z resztą grupy Blink stwierdza, że cały ten proces to farsa, a członkowie Squadron Supreme są głupcami, jeśli wierzą w oskarżenia międzywymiarowego przestępcy. Hyperion odpowiada, że nie ma powodu, by im ufać po ostatnim spotkaniu, dlatego skłonny jest uwierzyć słowom przybysza. Nighthawk domaga się spokoju i przestrzegania procedury sądowej. Nie pomagają twierdzenia Exiles, że proces i inhibitory, jaki im założono, naruszają ich podstawowe prawa - Power Princes twierdzi, że wszystko odbywa się zgodnie z tradycjami jej wyspy. Dr Spectrum uprzejmie informuje, że wszelkie próby ucieczki lub interwencji z zewnątrz nie przyniosą rezultatu, ponieważ otoczył świątynię sprawiedliwości specjalnym polem izolującym. Sabretooth zauważa, że cała ta szopka jest niepotrzebna, skoro i tak prowadzący proces wierzą w ich winę, ale członkowie Squadronu zapewniają, że rozprawa będzie uczciwa. Jako pierwszy na świadka zostaje powołany Hyperion. Ponieważ Morph kwestionuje jego prawdomówność, Dr Spectrum zapewnia, że jego kryształy potrafią wykryć kłamstwo. Hyperion opowiada, jak kilka miesięcy wcześniej, przybył do niego Beak i poprosił o pomoc w walce ze złym Hyperionem, który przejął kontrolę nad kwaterą główną Exiles. Natychmiast grupie zostaje zarzut udostępniania podróży międzywymiarowych niebezpiecznym przestępcom. Podczas gdy Hyperion tłumaczy, dlaczego zgodził się im wtedy pomóc, Creed kontaktuje się przez Tallusa z Heather, ale ta nie może nic zrobić, z powodu barier wokół świątyni, postanawia więc dowiedzieć się czegoś więcej o Squadron Supreme.


Kolejnym świadkiem zostaje Morph. Ponieważ jego stwierdzenie, że nikt nie był do niczego zmuszany powoduje reakcję kryształów Dra Spectrum, musi przyznać, że początkowo Timebroker zaszantażował grupę, że będą mogli wrócić do domów tylko jeśli wykonają dla niego określoną ilość zadań. Zapytany, przyznaje, że mieszkańcy rzeczywistości, które naprawiali, nigdy nie prosili ich o pomoc, ale dodaje przy tym, że zazwyczaj nie byli świadomi zagrożenia. Na pytanie, czy ich działalność zawsze przynosiła pozytywne skutki, długo się waha, ale w końcu przyznaje, że nie. Sabretooth nie wytrzymuje i krzyczy, że to o niczym nie świadczy, ale Nighthawk odbiera mu głos, a Dr Spectrum knebluje mu usta świetlnym pierścieniem. Blink ponownie domaga się uszanowania ich praw, a Spider-Man słusznie zauważa, że nie doszłoby do zakłóceń porządku, gdyby mieli adwokata.


Heather właśnie dokopała się do ważnych informacji na temat Squadron Supreme i teraz szuka sposobu, jak dostać się do sali rozpraw. Jeden z Timebreakerów sugeruje, żeby zostawiła drużynę i skompletowała nowy zespół, a ponieważ to nie wchodzi w grę, sugeruje użycie dawnej metody komunikacji.


Creed właśnie stracił resztki cierpliwości i rzuca się na Nighthawka z pazurami, jednak w locie chwyta go i rzuca na ziemię Whizzer. Kiedy Nighthawk zakuwa go w kajdany, Dr Spectrum rejestruje przekaz energetyczny i w tej samej chwili, w sali pojawia się Timebroker. Heather wyjaśnia, że używa tego interfejsu, ponieważ nie mogła przybyć osobiście, a kiedy Zarda protestuje przeciw jej wtargnięciu, każe jej się zamknąć twierdząc, że Squadron nie ma prawa występować w roli wymiaru sprawiedliwości po tym, co sami zrobili w tym świecie. Aby oszczędzić na czasie, uruchamia Tallusa w taki sposób, aby przekazał informacje wprost do umysłów Exiles.


Wystarczającym dowodem na nieudolnoś Squadronu jest fakt , że nie mogą obalić tyranii Dyrektoriatu, skoro został on powołany na mocy demokratycznych wyborów.


Na prośbę Blink, Heather przestraja Tallusa tak, by pokazać członkom Squadronu skróconą historię ich działalności, która przekłada się na kilkadziesiąt ocalonych rzeczywistości i miliardy uratowanych istnień. Hyperion i reszta czują się niezręcznie, widząc to wszystko i przyznają, że popełnili ogromny błąd. Jednak Heather twierdzi, że nie chciała ich poniżać, a jedynie pokazać prawdę. Ponadto, ma dla nich pewną istotną informację, ponieważ komputery Panoptichronu widzą rzeczy, których obserwatorzy inercjalni dostrzec nie mogą - w tym przypadku jest to dowód na to, że Dyrektoriat sfałszował wybory, które dały mu władzę.


Członkowie Dyrektoriatu właśnie oglądają na monitorach materiały ze starcia ich oddziałów ze Squadronem i Proteusem, próbując odgadnąć kim jest nowy sojusznik ich przeciwników. Nagle, w ich siedzibie pojawiają się, przeniesione przez Blink, dwie grupy bohaterów. Hyperion oświadcza, że ich oszustwo zostało odkryte i ujawnione w mediach, po czym członkowie Squadronu aresztują zarząd Dyrektoriatu.


Exiles zamierzają opuścić ten świat natychmiast, ale Hyperion zatrzymuje ich twierdząc, że ktoś z nich powinien towarzyszyć grupie, by mieć ich na oku i dopilnować, że pokonają Proteusa we właściwy sposób. Sam oferuje się wyruszyć z nimi, ale Zarda powstrzymuje go mówiąc, że jest teraz potrzebny tutaj, by dopilnować nowego porządku i dać ludziom przykład, postanawia jednak, że sama wyruszy z Exiles. Blink dziękuje za propozycję, ale zapewnia, że nie potrzebują nowych członków. Power Princess przekonuje ją jednak, że przyda im się jej wielowiekowe doświadczenie w walce, a ponadto nie może tak po prostu pozwolić, by Proteus powodował szkody w innych rzeczywistościach, nie wspominając już o ukaraniu go za oszukanie Squadronu. Ostatecznie, Blink zgadza się i cała szóstka znika.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #78 Exiles #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.