Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #5

New Excalibur #5

New Excalibur #5

"Howling Mad!"

Postacie
Zapowiedź

Po pokonaniu złej wersji X-Men zdawałoby się, że nic już nie zagrozi nowemu Excaliburowi, prawda? Jasne... Tym razem okazuje się, że Lionheart wcale nie jest tak przyjaĽnie nastawiona, jak mogło się wydawać.

Cytat

Nocturne: "Earth to Juggernaut... just because you can't be stopped just that mean you can't maybe, I dunno drown?"

Streszczenie

Lionheart atakuje Briana, TJ i Alison toczą bój z walkołakami, podczas gdy Vain jest zamrożony po strzale, jednocześnie Sage usiłuje uniknąć napaści Rany Mousabi. Sage nie daje się zedrzeć sobie skóry, bowiem dzięki swej mocy zna sposób na pokonanie walkołaków. Gdy zadaje ból napastnikowi, Rana celuje w nią broń polecając przestać. Trafiają ją jednak kinetyczne pociski Wisdoma. Walkołak odpycha Sage rzucając nią w Wisdoma, a oboje wypadają przez stłuczoną szybę na balkon. Walkołak podnosi ranną Ranę i oznajmiając iż wypełnią kontrakt innego dnia, ucieka. Wisdom przypomina Sage, iż walkołaki zostały schwytane niegdyś przez członków oryginalnego Excalibur [Excalibur v.1 #1-2], a teraz udało im się uciec w jakiś sposób z zoo. Sage postanawia ostrzec pozostałych, stwierdzając iż atak nie był zapewne odosobniony.


Nad Tamizą Brian wybija Kelsey miecz, który wbija się obok Courtney. Lionheart wykrzykuje, iż chce swojego starego życia, bo choć jej dzieci żyją, jeśli ujawni im że ona także, wówczas umrą. Zadaje Brianowi cios ciskając nim w pobliski budynek, zaś widząc uciekającą do samochodu Courtney ciska w nią zbiornikiem z propan-butanem. Brian zasłania Cortney swym ciałem, a po chwili spada na nich zbiornik i następuje eksplozja. Tymczasem Dazzler atakiem świetlnym oślepia napastników, zaś Nocturne wykorzystując akrobatyczne zdolności rusza do ataku. Zadaje walkołakom ciosy, po czym udaje się jej posiąść jedną z atakujących. Zostaje jednak wyrzucona z ciała z potężną siłą, gdyż najwyraźniej nie jest w stanie wejść ludzkie ciało, które nosi na sobie walkołak. Dazzler walcząc nie zauważa, iż jeden z napastników zaszedł ją od tyłu i pada trafiona na ziemię, a walkołak pochyla się nad nią. Nocturne zadaje mu cios nogą, lecz obie zostają otoczone przez napastników. Niespodziewanie Cain niszczy bryłę, w której został uwięziony po strzale, wykrzykując aby napastnicy zostawili obie kobiety w spokoju. Uwalnia się, ruszając do ataku.


Lionheart staje nad płonącym wrakiem i unosi go do góry, mówiąc iż wypełniła swą zemstę. Spogląda na leżącego Briana, mówiąc iż teraz jest morderczynią i pytając siebie co uczyniła. Brian podnosi się zamierzając zadać cios, lecz jego pięść zatrzymuje kolejny przybysz, noszący barwy Brytanii, zwący się Albion. Zadaje cios Captainowi wyrzucając go w powietrze. Mówi do Kelsey, iż jeśli naprawdę chce zemsty, powinna zabić kobietę, którą kocha Brian. Lionheart łapie za gardło Courtney unosząc ją w powietrze, zaś Albion rusza za Brianem. Ten otrząsnął się już i przygotowuje do starcia. Obaj uderzają w siebie w powietrzu z wielkim hukiem, słyszalnym nad całym Londynem. Juggernaut kończy wiązać walkołaki i spogląda na przybyłą na miejsce Sage, która dzięki swym okularom spogląda na bitwę trwającą w powietrzu. Wyjaśnia, iż Britain spotkał najwyraźniej kogoś potężniejszego, z kim wymienia ciosy, co ma tragiczne konsekwencje dla miasta. Siła uderzeń sprawia, iż w budynkach zaczynają pękać szyby i spadać na ulice. Albion spada na jeden z budynków niszcząc go. Widzi, iż Kelsey wciąż trzyma za gardło Courtney. Przypomina jej iż powinna zapomnieć o honorze i zabić bezbronną kobietę, bowiem toczą wojnę, a na niej nie obowiązują żadne zasady. Niespodziewanie widzą lecącego w ich stronę fastballa. Dazzler wystrzeliła światłem Juggernauta, który trzyma Nocturne. Albion stwierdza, iż Lionheart nie jest jeszcze gotowa na taką walkę. Odbija fastballa pięścią, zapewniając Cainowi twarde lądowanie. Nocturne rusza w ich stronę, lecz Albion wraz z Lionheart uciekają. Albion oznajmia, iż na chwilę obecną wycofanie się, jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Brian oznajmia, iż nie będzie go ścigał, bowiem tego przeciwnik właśnie chce. Zastanawia się, czemu Lionheart jest po jego stronie, a także kim jest tajemniczy wróg i jakie są jego cele. Brian spogląda na zebranych i mówi, iż nie jest już władcą multiwersum, jednakże teraz już wie że po dniu M, tym co zaszło ma inne obowiązki. Nie podoła im sam, więc prosi aby zebrani pomogli mu. Wybiła godzina odrodzenia drużyny znanej jako Excalibur.

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #5 New Excalibur #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.