Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #471

Uncanny X-Men #471

Uncanny X-Men #471

"Wand'ring Star" - part 3: "Glory Days!"

Postacie
Zapowiedź

Nikt nie może zabronić Rachel konfrontacji z obcymi, którzy odpowiadają za śmierć jej rodziny, ale kiedy realne staje się zagrożenie, że może posunąć się za daleko, X-Men będą musieli coś z tym zrobić.

Cytat

Blackcloak: "Flight will serve you no better than resistance young Phoenix. Both are futile"
Marvel Girl: "Stop calling me that. Phoenix was my mother"

Streszczenie

W Afryce Logan z niepokojem spogląda na miejsce gdzie leży ciało. Widząc, że nie zbliżają się tam lwy, krążące wokół, a jedynie sępy, prosi Storm aby wygenerowała pioruny. Pod ich wpływem eksplodują umieszczone w ziemi miny-pułapki. Na miejscu znajdują trupa mutanta, w niewolniczej obroży na szyi, który najwyraźniej sam wbiegł na miny, chcąc uwolnić się od swoich prześladowców. Logan wyczuwa zapachy tuzina żołnierzy wolności, oraz towarzyszących im dzieci. Wraz ze Storm ruszają dalej ich śladem.


W gabinecie Maureen Liszynski Rachel używa telekinezy na nacierających komandosach, po czym chwyta lekarkę i wraz z nią wylatuje przez okno, używając telepatii na zbliżających się od strony ulicy napastnikach. Blackcloak otrząsnąwszy się z zaskoczenia, stwierdza iż reputacja X-Men jest zasłużona. Kontaktuje się ze statkiem Shi'ar orbitującym wokół ziemi, prosząc o pomoc. Kapitan przypomina, iż wyteleportował już Komando z więzienia, a misja stała się zbyt ryzykowna i ostrzega Blackloacka aby uważał co robi. Przesyła mu koordynaty, a Blackloak otwiera ogień do Rachel. Trafiona spada wraz z dr Liszynski na tory nadjeżdżającej kolejki. Wyciągnięta na peron lekarka, szybko otrząsa się i przy pomocy czekających na stacji pasażerów, wyciąga na górę Rachel, tuż przed nadjechaniem pociągu. Na peronie pojawia się Blackcloak, oznajmiając ,że ucieczka jest bezcelowa. Znajdująca się obok policjantka, celuje do Komanda, a gdy zostaje zaatakowana Marvel Girl przychodzi jej z pomocą, potężnym uderzeniem telekinezy wyrzucając w powietrze napastnika. Sytuację obserwuje kapitan statku, poinformowany iż szansa zwycięstwa Komanda spadła i wynosi teraz 50 procent. Poleca załodze przygotować statek do oddania strzału w Rachel, który choć przy okazji wyeliminuje Komando i zniszczy wszystko w promieniu stu mil, zabije również młodą Phoenix. Oficerowie wykonują polecenia, wybierając koordynaty dla działa, ostrzegając ,że w pole walki wleciał właśnie blackbird. X-Men z Val na pokładzie zbliżają się do miejsca walki, gdy nadlatujący Devo uszkadza towarzyszącemu blackbirdowi Sentinela. Nightcrawler teleportuje się zza sterów, które przejmuje Bishop. Kurt wraz z Samem i Betsy pojawiają się na zewnątrz, a Cannonball rusza na Devo. Nighcrawler i Psylocke spadają na pole walki, podczas gdy Bishop hakami blackbirda ratuje przed rozbiciem uszkodzonego Sentinela. Dziecko bawiące się zabawką ONE w jednym z mieszkań, ma okazję zobaczyć oryginał na żywo. Tymczasem w powietrzu trwa walka, a Devo rani Cannonballa ostrym skrzydłem. Sam trafia go w przelocie swym odrzutem, pędząc w stronę bitwy, Unieruchomiony Sentinel otwiera ogień, a pilotowi udaje się trafić Warshota, który go ostrzeliwał. Nieopodal ląduje Bishop, a nadlatujący Sam zabiera go na miejsce walki. Bitwa przeniosła się do Muzeum Historii Naturalnej, gdzie Rachel stawia czoła Warskrullowi, który przyjmuje kolejne formy, zmieniając się w jej znajomych. Rzuca ją do Blackloaka, lecz w tym samym momencie zostaje porażony psycho-nożem. Blackcloaka atakuje Bishop, zaczynając walczyć z nim wręcz, zaś w tymczasie Kurt kopnięciem obezwładnia Hypernovę. Rachel i Betsy przychodzą z pomocą Bishopowi i jako ostatni pada dowódca Komanda, Blackcloak. W tym samym momencie kapitan statku Shi'ar poleca strzelać. Rachel wykrywa telepatycznie zagrożenie i woła do Betsy, aby połączyły swą telekinezę. Rościągają nad miastem osłonę, w którą uderza wiązka, odbijając się od niej i trafiając w statek Shi'ar.


Po bitwie Kurt podchodzi do Rachel. Ta wyjaśnia, że nie zabiła nokogo, nawet załogi statku, bowiem nie jest Phoenix i zamierza odnaleźć własną drogę i wypełnić swe przeznaczenie inaczej, odzyskując w ten sposób honor dla nazwiska Greyów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #471 Uncanny X-Men #471

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.