Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #3

Ultimate Wolverine vs. Hulk #3

Postacie
Zapowiedź

Jeśli myśleliście, że w poprzednich numerach dużo się działo, ten zwali Was z nóg! Wszystkie przeszkody zostały usunięte i pora zacząć prawdziwy pojedynek tytanów!

Cytat

Hulk: "So which leg do I eat, Logan? Right of left? Your call."
Wolverine (w myślach): "Ever see that movie 'Sophie's Choice'? Yeah. Me either."

Streszczenie

Konfrontacja z Hulkiem namieszała trochę Wolverine'owi w głowie. Próbuje cofnąć się w pamięci do odpowiedniego momentu - mija wspomnienia walki na śmierć i życie z pandą oraz kolejnych starć z Bannerem i wreszcie dociera do celu. Po tym jak zielony potwór rozerwał ciało mutanta na dwie części, Wolverine musiał doczołgać się do swych nóg na górski szczyt [Ultimate Wolverine vs. Hulk #1]. Niestety Hulk już tam na niego czekał i zapytał, którą z kończyn ma skonsumować. Logan orientuje się, że jego przeciwnik nie blefuje, i decyduje, że mniej zależy mu na lewej nodze. Hulk spokojnie tłumaczy, że jego zachowanie to nic osobistego, po prostu wie, że gdyby tego nie zrobił, to mutant znowu ruszyłby jego tropem. Wściekły Wolverine zapowiada, że będzie ścigał Hulka nawet gdyby musiał sobie zrobić protezę z gałęzi. Zielony stwór oznajmia, że takie deklaracje mogą sprawić, że nie poprzestanie na jednej nodze, ale nie ma okazji zrealizować tej groźby, bo uwagę obu bohaterów przyciąga przelatujący samolot S.H.I.E.L.D.. Logan zastanawia się, czy Hulk zauważył, że z samolotu ktoś wyskoczył, i podejrzewa, że to wsparcie, które obiecał mu Nick Fury. Ponownie cofa się w myślach do wcześniejszych wydarzeń. Przypomina sobie walkę z Hulkiem przed tym, jak jego ciało zostało rozerwane na pół, ale to zbyt świeże wspomnienie - cofa się dalej, do chwili przed rozpoczęciem starcia.

Kilka godzin wcześniej. Wolverine z zaskoczeniem przygląda się Hulkowi otoczonemu przez skąpo ubrane kobiety [końcówka Ultimate Wolverine vs. Hulk #2]. Jego zdziwienie przeradza się w gniew, gdy okazuje się, że Hulk nie ma zamiaru walczyć i z zaskakującym spokojem podchodzi do swego gościa. Banner trafnie domyśla się, że to Fury wysłał Logana do Tybetu. Jednocześnie ostrzega mutanta, że kiedyś to on może stać się celem polowania - Fury przekazywał Tony'emu Starkowi i Kapitanowi Ameryce instrukcje na wypadek, gdyby Charles Xavier zrezygnował z parasola ochronnego, który roztoczył nad swoim podopiecznym. Wolverine za wszelką cenę próbuje sprowokować przeciwnika. Zadaje mu kolejne nieprzyjemne pytania, które mają go zdenerwować. Żadne z nich nie przynosi zamierzonego efektu, więc Logan zmierza do wyjścia ze świątyni, ale na pożegnanie pyta jeszcze, czy po powrocie do USA może umówić się z Betty Ross, ukochaną Bannera. To wreszcie budzi wściekłość Hulka, który atakuje przeciwnika i po krótkiej walce rozrywa na pół.

Dalsze wydarzenia są już nam znane - Logan wspiął się na górę dzięki swym pazurom i zastał tam Hulka. Krótką rozmowę przerwał im przelatujący samolot i jego tajemniczy pasażer, który z hukiem wylądował obok nich, tworząc pokaźną dziurę w ziemi. Po chwili ciszy z krateru wyłania się She-Hulk i oznajmia, że jest "planem B" Nicka Fury'ego.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #3 Ultimate Wolverine vs. Hulk #3 Ultimate Wolverine vs. Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.