Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Extinction » Ultimate Extinction #4

Ultimate Extinction #4

Postacie
Zapowiedź

Charles Xavier i Reed Richards desperacko próbują znaleĽć sposób obrony przed Gah Lak Tusem, Captain America walczy z tajemniczym Silver Surferem, a kluczem do rozwiązania zagadki może się okazać Moondragon... czy może Moondragons?

Cytat

Misty Knight do Sama mówiąc o łysej zabójczyni: "Bald, tatooed, dead more than twenty years -- and sneaking off your floating castle moments after something blows up. You bring Captain America out here -- I got something for him to kiss."

Streszczenie

Srebrny człowiek ma zamiar wgryźć się w szyję Vehla. Na ratunek przychodzi mu Iron Man. Kieruje całą swoją moc do prawej ręki, łapie napastnika za głowę i odrywa ją od reszty ciała. W sposób niekontrolowany zwłoki obcego zaczynają promieniować energią elektryczną, która ogłusza dwójkę bohaterów. Cała trójka spada do oceanu. Ekipa ratunkowa jest już w drodze.


Na dachu Triskelionu Misty rozmawia z Samem. Nagle duża nadawcza antena za ich plecami wybucha. Podmuch eksplozji rzuca ich na ziemię. Misty dostrzega znajomą zabójczynię. Zabiera broń Samowi i celnymi strzałami w kończyny obezwładnia terrorystkę.


Pokój kontrolny rozbrzmiewa sygnałem alarmu. Nick wydaje polecenia, które mają ogarnąć powstały po eksplozji chaos. Jednocześnie na zabezpieczonej linii telefonicznej czeka na rozmowę Reed. Richards mówi Fury'emu, że ma wysłać swoich techników do bazy w Nevadzie. Potrzebuje także tyle adamantium, ile S.H.I.E.L.D. jest w stanie dostarczyć. Dodaje, że znalazł sposób na zranienie lub nawet zabicie Gah-Lak-Tusa.


Budynek Baxtera. Reed odkłada słuchawkę. Jest załamany tym co będzie musiał zrobić. Także Susan nie czuje się dobrze. Mówi, że nie powinni myśleć o takich rzeczach, ani ich robić. Chce zostać sama. Odgradza się polem siłowym, od próbującego ją dotknąć Richardsa.


Dzień później. Pomieszczenie, w którym znajduje się wzmacniacz sygnału Cerebro. Xavier dzieli się z Jean swoimi odczuciami z wyprawy w kosmos. Mówi, że nigdy nie spotkał tak prostych, wyraźnych uczuć. Gah-Lak-Tus po prostu nienawidzi wszystkiego co żywe, wszystkiego co ma umysł. Mówi, że tylko muśnięcie świadomości najeźdźcy spowodowało u niego panikę. Ze słów Jean profesor dowiaduje się, że na całym świecie młodzi ludzie malują sobie głowy na srebrno i dyskutują o zbiorowych samobójstwach. Srebrni ludzie wyszli z ukrycia i mają tysiące zwolenników. Dodaje, że wzmacniacz sygnału Cerebry to ich najlepsza broń, a reakcja "pożeracza światów' rokuję nadzieję na znalezienie sposobu jak go pokonać. Jean ma plan jak to zrobić. Potrzebuje tylko więcej czasu.


Minął kolejny dzień. Pokój przesłuchań. W środku siedzi złapana łysa kobieta. Przed drzwiami pokoju stoją Vehl, Steve i Sam. Mahr nie chce się jej pokazać w swoim stroju - a nie może go zdjąć. Leczy on jego obrażenia zadane przez srebrnego człowieka. Sam mówi, o kobiecie, iż jest klonem. Pomimo tego, że pokój jest dźwiękoszczelny kobieta w jakiś sposób słyszy rozmowę. Mówi, że jest kapłanką. Wszyscy wchodzą do środka. Sam mówi, że skoro wiedzą czym jest, nie musi ona już nic ukrywać. Klon stwierdza, że ma braci i siostry. Są doskonałymi ludźmi gotowymi na przyjęcie kosmicznego emisariusza - Gah-Lak-Tusa. Tłumaczy, że jej "ojciec" dwadzieścia lat temu zobaczył coś przez teleskop. Zrobił zdjęcie i odkrył, że kieruje się to w stronę Ziemi. Dwadzieścia lat trwały przygotowania. A teraz ludzie nie zagarną im ich przeznaczenia sprzed nosa. To oni urodzili się, by spotkać się z kosmiczną istotą. W odpowiedzi na pytanie Nicka mówi, że srebrny człowiek uczy, że zagniewany bóg przybywa na planetę. Jedynie samobójstwa mogą go udobruchać. Dusze tych, którzy je popełnią znajdą się w jego niebie.


Falcon wnioskuje z jej słów, iż srebrni ludzie są heroldami Gah-Lak-Tusa. Ich zadaniem jest osłabić ludzi, tak, aby właściwy atak pochłonął jak najmniej energii "pożeracza światów". Nick chce jednego ze srebrnych ludzi. Tego, którego zabił Tony nie udało się wydobyć. Klon zabójczyni mówi, że im nie udało się zabić żadnego herolda, mimo wielu prób. Dodaje, kierując się do mężczyzn zgromadzonych w pokoju, że i tak niedługo zginą z rąk jej sióstr i braci.


Captain ma pomysł. Chce schwytać srebrnego człowieka z Manhattanu. Misty Knight dostarczyła im adres. W przeciwieństwie do poprzedniego razu, teraz wiedzą, z czym mają do czynienia. Dodatkowo mobilizuje go złość. Złość na istotę chcącą zniszczyć świat poprzez wypaczenie pojęcia Boga. Chce oddział szturmowy i Marvela. Fury przychyla się do jego planu.


Steve wraz z oddziałem szturmują dom. Po wywarzeniu drzwi widzą uciekającą postać. Cap rzuca w jego kierunku granat błyskowy. Z dymu eksplozji wyskakuje srebrny człowiek. Steve chroni się za tarczą jednocześnie przykłada paralizator do szyi napastnika. Razi go prądem, który obezwładnia kosmitę. Captain uderzeniem wyrzuca go przez ścianę i skacze za nim. Spadają z dużej wysokości. Rogers dokłada masę swojego ciała do siły grawitacji. Upadek wbija srebrnego człowieka w asfalt. Następnie do akcji wkracza Marvel. Dzięki wcześniejszej walce wie jak ustawić swoją broń. Strzela promieniem, który odcina nogi napastnikowi. Ten próbuje atakować Cap'a swoją energią. Steve jednak odbija tarczą promień elektryczny napastnika, który trafia w wodę w której leży srebrny człowiek. Dzieła zniszczenia dopełnia Marvel obcinając heroldowi ręce.


Triskelion. Z tarasu Ultimates obserwują zamieszki w Nowym Jorku. Sam mówi, że dzieję się tak na całym świecie. Nick pyta się kto chce z nim przesłuchać obcego bez kończyn.


W innym pomieszczeniu Jean i profesor rozmawiają z Vision. Jean namawia robota do swojego pomysłu. Vision stwierdza, że przekracza to jej możliwości. Jean przekonuje ją, że się myli. Ma wykonać zadania, do których została stworzona. Tylko, że w tym przypadku ma nagrać tylko to, czego nie nagrywała nigdy wcześniej i odtworzyć to komuś, komu nie spodziewała się odtwarzać.


Nevada. Reed pochłonięty jest przygotowaniami. Jest rozdrażniony i w dalszym ciągu przerażony. Wie, że popełnia przestępstwo na nauce i naturze. Na pustyni zbudowano już olbrzymią instalacje.


Triskelion. Najnowsze dane przekazują, iż Gah-Lak-Tus znajdzie się na orbicie Ziemi dziś. Nagle baza rozbrzmiewa sygnałem alarmu. Triskelion zostaje zaatakowany przez oddział klonów, takich samych jak siedząca w celi łysa terrorystka.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Extinction #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.