Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #69

Ultimate X-Men #69

Ultimate X-Men #69

"Phoenix?" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Tajemniczy Magician coraz lepiej radzi sobie w szeregach X-Men, ale wygląda na to, że tylko Kitty dostrzega w nim coś niepokojącego. Czy jednak zdąży zareagować na czas? No i jeszcze trzeba zająć się odpowiedzią na pytanie: czy Jean rzeczywiście jest kosmiczną istotą, znaną jako Phoenix?

Cytat

Profesor X: "And please, Jean. Call me Professor."
Marvel Girl: "Okay, but-- 'Lilandra'. You're on a first name basis with this woman? Assuming that is a first name..."

Streszczenie

Profesor X prowadzi telepatyczną rozmowę z Warrenem przebywającym od niedawna w Akademii Jutra Emmy Frost. Chłopak opowiada, że radzi sobie nieźle w nowym otoczeniu i wybiera się nawet na wieczorny bal. Na to samo przyjęcie został zaproszony również Colossus, który będzie towarzyszył Jean-Paulowi. Xavier potwierdza, że Peter wyruszył do Chicago kilka godzin temu. Na pytanie co u Alison Charles ze smutkiem stwierdza, że nie ma żadnej poprawy, jednak należy wierzyć, iż wybudzi się ona ze śpiączki. Chwilę później Profesor wraz z Jean szykują się do odwiedzenia umysłu wciąż jeszcze nieprzytomnego Elliota Boggsa. Chłopak jest zaskoczony widząc swoich rodziców całych i zdrowych, siedzących razem z nim przy kolacji, ponieważ był przekonany, że sam ich zabił. Profesor przedstawia mu zarówno siebie jak i Marvel Girl oraz wyjaśnia, iż znajdują się aktualnie w jego podświadomości a jego rodzice naprawdę nie żyją, gdyż zginęli podczas pierwszej manifestacji jego mutacyjnej mocy. Dwójka telepatów nie jest pewna, czy powinni wybudzać go ze snu, skoro nie potrafi on jeszcze kontrolować swoich zdolności. Elliot zapewnia, iż początkowy brak kontroli spowodowany był nieświadomością i przerażeniem, gdyż nie miał pojęcia co się z nim dzieje, lecz teraz kiedy wie, że jest mutantem oraz do czego jest zdolny, będzie potrafił utrzymać swoje moce na wodzy. Profesor decyduje się obudzić chłopaka, pod warunkiem, że zgodzi się on, aby Xavier czuwał nad nim i pomagał mu trzymać własne zdolności pod kontrolą.


Po około dwudziestu minutach, gdy Boggs odzyskuje przytomność, pojawia się wezwany przez Charlesa Scott, którego zadaniem jest oprowadzić nowego ucznia po Instytucie. Xavier natomiast postanawia w tym czasie odbyć ważną rozmowę z Jean. Wspomina on dziewczynie o pewnej organizacji, która ma zamiar wspierać finansowo Szkołę w zamian za możliwość zbadania czy Marvel Girl jest wcieleniem Phoenixa. Gdy zaskoczona Jean pyta czy znowu chodzi o Hellfire Club, Profesor odpowiada, że niezupełnie i zaczyna opowiadać jej o Kościele Oświecenia Shi'ar. Po wyjaśnieniach panna Grey wyraża swoje niezadowolenie, mówiąc, iż nie ma zamiaru zostać niczyim szczurem laboratoryjnym. Xavier zapewnia, że decyzja należy tylko do niej, jednak on przychylałby się do przyjęcia propozycji Lilandry. Chociaż sam nie wierzy w religijne teorie Shi'ar, uważa, iż nie powinni ignorować pewnych podobieństw i zbiegów okoliczności pomiędzy ich założeniami a tym, czego od dłuższego już czasu doświadcza Jean. Najlepszym sposobem, aby przynajmniej zbliżyć się do poznania pewnych odpowiedzi jest zgoda dziewczyny na przebadanie jej. Marvel Girl ufa Charlesowi, a skoro on ufa Lilandrze to ona przyjmuje tę propozycję. Profesor dziękuje Jean i prosi ją jednocześnie, aby nie zwracała się do niego po imieniu.


Rogue przynosi zajadającemu się zupą Loganowi telefon, mówiąc, że dzwoni ktoś, kto przedstawił się jako jego stary kumpel Nathan Fitzgerald. Gdy dziewczyna odchodzi, Wolverine przystawia słuchawkę do ucha i pyta Nicka Fury czego od niego chce. Generałowi zależy na spotkaniu z Loganem i podaje mu adres swojego tajnego biura w Harlemie, zaznaczając, że to bardzo pilne. Wolverine niezbyt chętnie, ale zgadza się [ciąg dalszy w mini-serii "Ultimate Wolverine vs Hulk"]. Następnie Logan zagaduje do Rogue, tłumacząc, że nie mieli jeszcze okazji porozmawiać odkąd wróciła do zespołu. Nie był zbyt zadowolony gdy uciekła z Gambitem, lecz teraz współczuje jej, wiedząc co się z nim stało i przeprasza, że nie mógł być wtedy przy niej. Wyraża też nadzieję, że Bobby jest dla niej oparciem.


Summers przechadza się z Boggsem korytarzami Instytutu, sugerując, iż na początek powinni mu znaleźć do ubrania coś więcej niż tylko bokserki. Podekscytowany chłopak przypuszcza, że Scott ma na myśli uniform, lecz według niego na kostium jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, ponieważ nawet nie wiedzą, czy Elliot będzie umiejętnie wykorzystywać swoje moce w akcji. Dlatego też Cyclops proponuje mu póki co jeansy i T-shirt ze swojej garderoby. Po chwili obaj przechodzą obok Sali Ćwiczeń, w której Storm, Rogue i Iceman właśnie kończą trening. Summers postanawia przedstawić mu członków drużyny nieco później, na co Elliot zapytuje, czy to oznacza, że on też już należy do X-Men. Scott odpowiada, że może po kilku miesiącach treningu i zastanawia się, co sprawia, że Boggs jest tak bardzo przejęty możliwością zostania jednym z nich. Chłopak wyjaśnia, iż w ciągu jednej nocy zmieniło się całe jego życie - jego rodzice nie żyją, okazało się, że on sam jest mutantem, których ludzie boją się i nienawidzą, wszystko w co wierzył zniknęło. Teraz Elliot potrzebuje odnaleźć nowy cel w życiu. Młodzieńcy wchodzą do hangaru, w którym właśnie ląduje nowiutki X-Wing obiecany Xavierowi przez Shi'ar. Z samolotu wysiada Lilandra ze swoim asystentem Geraldem, na których oczekują już Profesor X i Jean. Po krótkim przywitaniu cała czwórka udaje się na przeprowadzenie testu na Marvel Girl i chłopcy zostają sami. Boggs jest zaskoczony wielkością X-Winga i przyznaje, że chciałby nauczyć się nim latać. Nie bardzo wie, czy przypadkiem jego własne moce nie pozwalają mu latać i słowa te Scott wykorzystuje jako kolejny argument przeciwko zabieraniu go na akcję tak wcześnie. Skoro sam nie zna jeszcze własnych zdolności i nie potrafi ich kontrolować to może być z niego więcej szkody niż pożytku. Elliot twierdzi jednak, że czuje własne moce i wydaje mu się, że ma nad nimi kontrole a podczas misji mógłby to udowodnić.


Akademia Jutra, Chicago. Na bal, który właśnie się zaczyna przybywają Peter i Jean-Paul. Alex, Lorna, Sam i Roberto, w otoczeniu wielu innych członków szkoły Emmy Frost, witają Colossusa i informują go, iż niedługo powinien pojawić się jego dawny kolega z drużyny, Warren. Zamiast niego młodzi mutanci są świadkami ataku Bractwa Mutantów. Toad, Blob, Mastermind i kilka duplikatów Multiple Mana przedarło się przez ścianę wprost do sali balowej. Wywiązuje się walka. Piotr postanawia wezwać posiłki i kontaktuje się telefonicznie z Cyclopsem. Po chwili Scott zwraca się Elliota, mówiąc, iż jego życzenie właśnie się spełnia, ponieważ udają się na akcję...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #69 Ultimate X-Men #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.