Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #18

New Avengers #18

New Avengers #18

"The Collective" part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

W walce z istotą, powstałą z niezmierzonej energii, Avengers będą potrzebowali wsparcia Miss Marvel i Young Avengers, ale także nowego bohatera, który z hukiem wkracza na scenę.

Cytat

Spider-Man: "Note to self: learn how to fly this quinjet."
Spider-Woman: "It's not that much harder than flying a helicopter."
Spider-Man: "I don't have a license."
Spider-Woman: "For a helicopter? You just need..."
Spider-Man: "For a car."

Streszczenie

Do siedzącej na ławce dziewczyny podbiega młody mężczyzna i stara się nawiązać rozmowę. Nagle ziemia zaczyna drżeć ku wielkiej radości Daisy Johnson, odpowiedzialnej za tą anomalię. Jednocześnie wściekli i przerażeni spacerowicze i biegacze uciekają od dziewczyny. Nagle pojawiają się agenci S.H.I.E.L.D. z Sharon Carter na czele i informują Daisy, że Ameryka jej potrzebuje.


Wieża Avengers, Manhattan. Holograficzna postać Iron Mana ukazuje się Young Avengers, którzy właśnie spożywają posiłek. Ci są bardzo podekscytowani jego pojawieniem się, jednak Tony potrzebuje tylko Visiona, który natychmiast udaje się na wezwanie.


W Cleveland tymczasem monstrualnych rozmiarów Michael równa miasto z ziemią. Stojący w pobliżu Iron Man podejmuje beskuteczne próby powstrzymania go. Gdy po raz kolejny stara się przemówić do Michela, ten wyładowaniem energii o dużym natężeniu deaktywuje zbroję, która rozpada się na części ukazując Starka w samej bieliźnie. Z rąk przeciwnika wyrywa go Ms Marvel, która następnie wlatuje w ciało Michaela. Efekt jest żaden i olbrzym łapie dziewczynę swą monstrualnych rozmiarów ręką. Oczy Michaela iskrzą niebezpiecznie i za chwilę ciało dziewczyny eksploduje niewyobrażalnym bólem. Agonię przerywa Sentry, który porywa Michale i wylatuje z nim poza orbitę okołoziemską. Już w kosmosie dochodzi do pojedynku dwóch tytanów.


Tymczasem na Ziemi Avengers podbiegają do wycieńczonej Carol. Logan klęka obok dziewczyny i przytula ją. Danvers opowiada, że poczuła się, jakby pięćdziesiąt różnych supermocy walczyło pomiędzy sobą o nią. Po wysłuchaniu dziewczyny Cap bierze komunikator od zbroi Iron Mana i rozkazuje jej się złożyć, a następnie zabrać się do właściciela.


W kosmosie tymczasem trwa pojedynek pomiędzy Sentrym i Michaelem, który wygrywa ten drugi, po czym udaje się w kierunku powrotnym na Ziemię.


Kwatera główna S.H.I.E.L.D. Spiderm-Man wita się z Marią Hill. Iron Man już oczekuje na niego w pokoju komunikacyjnym. Tam Spidey dowiaduje się, że Tony przygotowywuje się do podróży w kosmos w poszukiwaniu Michaela i Sentry'ego. Jemu zaś zleca zadanie przejrzenia plików Avengers i S.H.I.E.L.D. w celu porównania wzorców energii i dopasowania ich do Michaela.


Agentom udało się tymczasem odnaleźć nagranie z kamery zamonotwanej w banku na Alasce. Zarejestrowano na niej moment uderzenia nieznanego obiektu z kosmosu w małe miasteczko. Wśród zgliszczy widać spacerującą postać. To Michael Pointer, pracownik poczty. Jego postać nie figuruje w żadnych aktach. Porównanie wzorca energii daje wynik w postaci kilkudziesięciu mutantów dysponujących rozmaitymi mocami. Spider-Man doznaje olśnienia. Już wie kim jest ich zagadkowy gość.


Tymczasem z kosmosu w kierunku Ziemi z olbrzymią prędkością zbliża się nieznany obiekt.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.