Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #6

New Excalibur #6

New Excalibur #6

"So why is it I'm not dead?"

Postacie
Zapowiedź

Członkowie nowego Excalibura nie mogą narzekać na nudę. Tym razem Ľródłem kłopotów będzie stary znajomy Juggernauta... No, zgadnijcie kto?

Cytat

Lekarka: "Are you invulnerable?"
Dazzler: "I wish"
Lekarka: "Are you immortal?"
Dazzler: "No grey hairs yet"

Streszczenie

Nazywam się Colin Hardy, dowódca eskadry RAF. Jednakże do Dnia M byłem przywódcą grupy mutantów, zwących się Scarlet Knights. Byliśmy ostoją tego Królestwa, pomagaliśmy ludziom i ratowaliśmy ich życia. Potem nadszedł biały przebłysk przeklętego dnia i nic już nie było takie same. Moja rodzina wchodząca w skład grupy leciała w powietrzu trzymając pasażerów, gdy utraciła swe moce. Wszyscy spadli i zginęli. Jednakże nie doczekali się modlitwy, gdyż przez świat przetoczyła się fala ulgi, że mutanci, potwory przepadli. Wasza nienawiść zatryumfowała. A zatem dzisiaj wy zapłacicie i dam wam przyszłość jakiej chcieliście. Teraz, naciskam detonator i pozostawiam to nagranie...


W Królewskim szpitalu Alison poddawana jest badaniom i przy okazji rozmawia z lekarką na temat swej muzycznej kariery, której nie pomaga fakt ,że jest mutantką. Lekarka wyjaśnia jej, że jest medycznym fenomenem. Jej serce przestało bić, była martwa przez 93 minuty, lecz nie dość że ożyła, to jeszcze błyskawicznie powróciła do zdrowia. Lekarze nie mają pojęcia jak to się stało.


Tymczasem w siedzibie Excalibur, w budynkach M-13, Cain dokonuje przemeblowania, zastanawiając się nad swoim stosunkiem do Alison. Nieopodal Captain Britain ćwiczy wspólnie z Nocturne, która ze zdziwieniem stwierdza iż nie udaje się jej go posiąść, gdyż chroni go pole siłowe. Gdy usiłuje zadać mu cios, Brian wykorzystuje fakt ,że potrafi latać i łapie ją w powietrzu. Z zaskoczenia atakuje go Cain, lecz Brian przerzuca go nad sobą wrzucając do basenu. Przypomina mu, że nie powinien zapominać, że siła którą dysponuje to nie wszystko i zacząć myśleć podczas walki. Sage analizuje walkę, zastanawiając się kim był tajemniczy Albion i jakie są jego cele [poprzedni numer], oraz śledząc trwającą właśnie bitwę X-Men i Shi'ar w Chicago [Uncanny X-Men #471]. Przygląda się wizerunkowi schwytanego złego Xaviera, zastanawiając się dlaczego noże Wisdoma nie wypaliły mu mózgu. Być może wygląda jak Xavier, lecz jego moce są inne, a Sage zastanawia się, co stałoby się gdyby musieli się zmierzyć. Tymczasem w więzieniu w Londynie Wisdom rozmawia ze strażnikiem o mającym nastąpić transferze schwytanych X-Men, którzy zostaną umieszczeni w więzieniu z dala od ludności cywilnej. Nie wie, że prawdziwy strażnik jest martwy i leży nieopodal porośnięty dziwną roślinnością. Wówczas rozlega się alarm dla wszystkich członków Excalibur.


Colin Hardy wysadził w powietrze stację kolejową. Zniszczenie jest całkowite, ofiar niewiele, a na miejscu są Excalibur pomagając zasypanym ludziom wraz z ekipami ratunkowymi. Wisdom prowadzi dochodzenie, zastanawiając się jak mogli przegapić zagrożenie ze strony byłego mutanta i przysięga że go odnajdzie. Z uwagi na fakt, iż Excalibur potrzebni są tutaj, bezpieczeństwo więziennego konwoju zapewni Sage. Więźniowie ładowani są na pokład, zmysł analityczny Sage przeczuwa jednak zagrożenie, na podstawie strzępków zebranych informacji, mające pochodzić ze strony Black Air. Wisdom wyjaśnia, że organizacja ta jest byłą częścią brytyjskiego wywiadu, który zaczął realizować właśne cele, które udało mu się ujawnić dzięki pomocy oryginalnych Excalibur i X-Force. Tymczasem na stacji wśród ratowników, pojawia się Alice Connery, pytając o Cannonballa z którym uczestniczyła w akcji ratunkowej w eurotunelu [X-Treme X-Men #24]. Nocturne i Dazzler wymieniają swe uwagi na temat mojowersum i spotkań z Mojo, a Alison ma nadzieję że grubas nie wróci już po ostatnim spotkaniu z Emmą Frost [Uncanny X-Men #261]. Britain zabiera ze sobą Wisdoma i Dazzler lecąc w stronę więzienia, nie mając pojęcia ,że ekipy ratunkowe obserwuje kobieta imieniem Scicluna. Wkłada w ziemię urządzenie, sprawiając iż zaczynają wyrastać kwiaty, jednocześnie polecając pozostałym członkom Black Air rozpocząć operację. Cain słyszy nagle znajomy głos Sammye'go Pare i chce rzucić mu się na ratunek, lecz TJ ostrzega że jest zbyt ciężki, a naruszony strop stacji może się zawalić. Niepodoba się jej cudowne zmartwychstanie chłopca, lecz Cain przypomina że nie jest to nic dziwnego wśród X-Men. Tj rusza na ratunek i przez dziurę podaje chłopcu dłoń, a wówczas wyrastają z niego roślinne macki łapiąc mutantkę. Cain skacze jej na pomoc, ryzykując zawaleniem tunelu.


Brian i pozostali przybywają na miejsce, gdy pojazd więzienny wyrusza. Nagle wokół wyrastają kwiaty, a spod ziemi wystrzeliwują macki. Sage startuje transporterem, podczas gdy pozostali członkowie Excalibur zaczynają walczyć z roślinnością. Niespodziewanie znajdująca się w kabinie z Sage strażniczka nakłada na jej głowę telepatyczny hełm, który właśnie pojawił się w jej rękach. Pojazd traci kontrolę, a w głowie Sage pojawia się Xavier, mówiąc ,że teraz należy do niego. Macki oplatają Briana, a Wisdom zostaje zaatakowany przez jednego z członków ekipy, który trafia Dazzler promieniem swej mocy. Okazuje się że to przebrany Tom Cassidy, który znowu wygląda jak człowiek.

Autor: New Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #6 New Excalibur #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.