Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Extinction » Ultimate Extinction #5

Ultimate Extinction #5

Postacie
Zapowiedź

100000 planetożernych paskudztw zwanych Gah Lak Tus zmierza w kierunku ziemi. Czy jest jeszcze szansa, żeby ta mała planeta jako pierwsza oparła się ich niszczącej sile? Czy bohaterowie wystarczą?

Cytat

Iron Man: "Launch succesful. Does someone want to give me a plan of attack...?"
Głos z centrum dowodzenia: "All the people coming out of water? Kill them."
Iron Man: "Those military academies must be intellectual hothouses."

Streszczenie

Triskelion. Baza atakowana jest przez dziesiątki uzbrojonych w broń maszynową klonów. Na ich ogień odpowiadają żołnierze S.H.I.E.L.D.. Po obu stronach, a także wśród cywili są duże straty.

Z jednego z ostatnich pięter budynku wyskakuje Captain. Spada w środek pola walki i wspomaga walczących żołnierzy.

Xavier podłącza się do urządzenia wzmacniającego sygnał Cerebry. Wie, że to nie najlepsza pora, ale prosi Fury'ego o przekazanie energii maszynie. Mówi, że klony próbują powstrzymać ich przed skontaktowaniem się z Gah-Lak-Tus'em.

Mahr z Capem walczą z klonami. Kosmita informuje Steve'a o dziwnym odczycie grawitacji. Ten każe mu spojrzeć w niebo - "pożeracz światów", olbrzymiej długości łańcuch robotów widoczny jest z Ziemi gołym okiem.

Xavier, podłączony do wzmacniacza Cerebry, mówi Jean, że to niewyobrażalne, ale Gah-Lak-Tus się boi. Został zbezczeszczony poprzednim kontaktem z umysłem Charlesa. Profesor dodaje, że posiada on umysł, ale jego psychologia jest prymitywna. Zabija organiczne życie ze wstrętu. Tak jak ludzie postępują z pająkami. Jean mówi, że sytuacja na polu bitwy nie wygląda za dobrze. Xavier telepatycznie wysyła polecenie inicjacji planu.

Trwa zażarta walka. Falcon dziesiątkuje napastników strzelając z powietrza z dwóch karabinów maszynowych. Klonom udaje się ściągnąć go na ziemię, gdzie zaczynają  okładać go pięściami. Życie ratuje mu Marvel, który zabija napastników strzałami energii ze swojej zbroi. Niestety kolejna fala atakujących strzela do niego. Dwójka bohaterów zostaje odcięta od reszty. Nagle pojawia się odrzutowiec, z którego wyskakują na pomoc, wezwani przez Xaviera, X-Men w składzie: Storm, Wolverine, Colossus i Cyclops. Włączają się oni do walki.

Charles informuje Jean, że nadszedł ich czas działania. Fury każe Richardsowi zaczynać. Ten nie jest gotowy i prosi o trochę więcej czasu.

Xavier łączy się z systemami Vision za pomocą Cerebry. Przekazała swoje ostrzeżenie ludzkiej rasie poprzez sny i psychiczne doznania. Teraz stanie się to bronią w walce z najeźdźcą.

Nevada. Cały personel włącznie z Reedem i Sue ewakuuje się. W tle widać zbudowane przez młodego geniusza urządzenie. Instalacja ma kształt trójkąta skierowanego ku górze. W jej wierzchołek wycelowana jest rakieta.

Xavier wspólnymi siłami z Jean i z pomocą technologiczną łączy się z umysłami wszystkich ludzi na Ziemi. Mówi im, aby myśleli oni razem z nimi. Nad ich głowami jest śmierć. Ale boi się ona ludzi, bo potrafią coś zbudować, potrafią kochać, wyobrażają sobie rzeczy i zastanawiają się, co przyniesie przyszłość. Xavier nawiązuje połączenie z Gah-Lak-Tusem. Kosztuje go to dużo wysiłku. Krwawi z nosa i oczu. Ma ze sobą świadomość sześciu miliardów ludzi. Roboty tworzące "pożeracza światów" zaczynają się trząść. Xavier każe działać Richardsowi.

Newada. Reed tłumaczy Sue, co zrobił. Połączył się z młodym wszechświatem, z rozległą przestrzenią pełną gazów czekających na swój "wielki wybuch".

Triskelion. Trwa krwawy ostrzał z obu stron. Także Fury włączył się bezpośrednio do walki.

Jean dodatkowo motywuje umysły ludzi do walki. Każe im wyobrazić sobie pięść, którą atakują wroga. Wszystkie emocje kierowane są przeciw "pożeraczowi światów".

Nevada. Reed ponagla Sue. Chce, by ta szybciej wsiadła do helikoptera i się ewakuowała.

Charles i Jean w dalszym ciągu namawiają ludzi do ciągłego myślenia o miłości, pomysłach, fantazjach. Każda taka myśl jest jak pocisk. A antena wysyłająca jest bronią, która strzela nim we wroga.

Nevada. Reed tłumaczy Susan szczegóły jego planu. Używając wrót zdetonuje bombę wodorową w młodym wszechświecie. Pozostawi otwarte wrota tak, aby "wielki wybuch" , jaki powstanie, uderzył w Gah-Lak-Tusa. Inicjalizuje proces startu i po chwili czekania z instalacji wystrzeliwuje w kosmos promień o niewyobrażalnej mocy. Pod wpływem jego mocy helikopter z Sue i Reedem spada. Energia trafia w łańcuch robotów.

Triskelion. Fury otrzymuje raport. Okazuje się, że promień zniszczył dwadzieścia procent maszyn. Nick jest przerażony.

Na placu niedawnej walki, wśród ciał, stoi Iron Man czekając na rozwój wydarzeń.

Ratownicy spieszą pomóc nieprzytomnej Jean i Xavierowi.

Jeden ze srebrnych ludzi zamienia się z powrotem w wielki srebrny owal i znika.

Nick otrzymuje kolejny raport. Gah-Lak-Tus odlatuje.

Z wraku helikoptera wyłania się otoczona polem siłowym grupa osób. To Sue, Reed i pilot. Są cali i zdrowi.

Sala odpraw w Triskelionie, jakiś czas później. Falcon mówi, że wystraszyli Gah-Lak-Tusa. Wolał się oddalić niż zaangażować więcej sił w walkę. Ziemia nie była warta straty energii. Marvel zdrowieje i już niedługo przestanie jeździć na wózku inwalidzkim. Także Jean i Charles następnego dnia mają wyjść ze szpitala. Nick obiecuje poszukać "rodziców" klonów i odpowiednio się nimi zająć. Dodaje także, że Vision została wyposażona w dane z walki, a także projekt broni Richardsa. Zostanie wysłana w przestrzeń, aby ostrzec inne zagrożone światy. Będzie także niosła wiadomość, iż ludzie potrafią pokonać każdego. Zwracając się do Capa mówi, że całe to wydarzenie skłoniło go do myślenia o Bogu. Zastanawia się, czy jak umrze, to Bóg stawi mu opór, czy przepuści go i pozwoli Fury'emu spokojnie usiąść na Jego miejscu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Extinction #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.