Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Apocalypse Vs. Dracula » X-Men: Apocalypse Vs. Dracula #4

X-Men: Apocalypse Vs. Dracula #4

Zapowiedź

Był sobie potwór zwany Apocalypse i był sobie potwór zwany Dracula. Obaj spotkali się w wiktoriańskim Londynie, ale tylko jeden wyszedł zwyciąsko z tego spotkania - przekonajcie się, który.

Cytat


Van Helsing: "So tell me, have I saved the world from one monster only to have given it over to another?"

Streszczenie

Transylwania. Hamilton Slade klęka przed swoim nowym panem, przepraszając za to, że dopuścił do zniszczenia klanu Akkaba, zamiast oddać go na jego usługi. Vlad Dracula właśnie przygotowuje się do nadgryzienia pewnej młodej wieśniaczki, więc grzecznościowo częstuje gościa, a ten równie grzecznościowo odmawia. Po posiłku, Vlad strofuje swojego podwładnego mówiąc, ze rozczarował się na nim bardzo, bo nie tylko nie dostarczył mu nowych sług, ale przede wszystkim nie wypełnił najważniejszego zadania i nie zgładził swojego fałszywego boga. Słysząc to, Margaret wpada w złość i dowodząc siły En Sabah Nura proponuje, by Dracula sam go zgładził, jeśli uważa, że to takie łatwe. Hamilton uspokaja matkę, jednocześnie przepraszając za jej zachowanie, a następnie odciąga ją na bok i z zaskoczenia wgryza się w szyję. Zaskoczonemu hrabiemu wyjaśnia, że nie zmienił matki w wampira, bo nie wytrzymałby jej ględzenia przez całą wieczność. To stwierdzenie wyjątkowo bawi Draculę.


W miasteczku nieopodal zamku Draculi pojawia się grupa jego oponentów, przeniesiona przez Frederika Slade'a. Nim zdążą się rozejrzeć, zostają zaatakowani przez miejscowych ludzi - poddanych hrabiego. Van Helsing i Starsmore próbują odpędzić pierwszych napastników, ale za nimi pojawiają się kolejni - tym razem z bronią palną. Kiedy jednak zaczynają strzelać, Apocalypse przechwytuje kule i oddaje im je. Po chwili, napastnicy uciekają, a przybysze zastanawiają się co począć dalej. Wszystko wskazuje, że Dracula wie już o ich obecności, więc powinni odpocząć przed spotkaniem z nim, ponieważ En Sabah Nur jest znacznie osłabiony po ukąszeniu wampira. Słysząc te słowa, Apocalypse wpada w szał i rzuca się na starca krzycząc, że nie pozwoli nikomu nazywać się słabym. Rozdziela ich uderzenie pioruna, które ogłasza przybycie Draculi. Vlad prosi En Sabah Nura, by oszczędził profesora, ponieważ sam chciałby go zgładzić w ramach zemsty. Skoro już o tym mowa, Apocalypse sam zamierza załatwić niedokończone sprawy z hrabią, jednak Dracula przypomina mu, jak podczas pierwszego spotkania Nur nasłał no niego swoje sługi i teraz postanawia odwdzięczyć się, nasyłając na niego stada szczurów, posłusznych jego woli. Gdy wszyscy toną po kostki w szczurach, pojawiają się nietoperze a po nich wilki, które również atakują przybyłych. Apocalypse szybko traci cierpliwość, bierze bardzo głęboki wdech i zdmuchuje wszystkie sługi hrabiego, wraz ze sporą częścią miasteczka. Dracula śmieje się tylko, zmieniając się w mgłę i unosząc nad pobojowiskiem. Apocalypse zmienia rękę w topór i atakuje go, nazywając tchórzem, jednak Dracula odpowiada, że tym razem walka odbędzie się według jego zasad i rozegra się na zamku, dokąd właśnie odlatuje.


Wkrótce okazuje się, że droga do zamku broniona jest przez inne sługi Draculi - całą armię nieumarłych. Apocalypse wzywa więc na pomoc swoich Dark Riders, którzy podczas oblężenia torują mu wreszcie drogę do zamku. En Sabah Nur wkracza do środka, rozbijając w drzazgi wrota, tam zaś czeka już na niego Dracula.


W innej części zamku pojawiają się van Helsing, Starsmore i Ozymandias, przeniesieni przez Frederika. Podczas gdy profesor udaje się na poszukiwanie swojego arcywroga, rozkazuje Starsmore'owi spalić zamek, a ten natychmiast zabiera się do dzieła. Ozymandias znajduje zwłoki Margaret Slade, ale zostaje zaatakowany przez Hamiltona i wyrzucony przez okno. Slade staje do walki ze Starsmorem i szybko zyskuje nad nim przewagę, dusząc zwojami własnego ciała. Zostaje jednak zaskoczony przez Frederika, który skręca mu kark, a następnie teleportuje gdzieś głowę, oddzielając ją od ciała. Starsmore jest zaskoczony nagłą poprawą stanu Frederika, ale ten wciąż nie może mu odpowiedzieć jedynie uśmiecha się.


Apocalypse i Dracula przenieśli swój finałowy pojedynek do ogrodu na tyłach zamku. En Sabah Nur żąda satysfakcji za zniszczenie jego klanu i komory regeneracyjnej, a przede wszystkim za ugryzienie, które go osłabia. Rusza do ataku, ale ku swemu zaskoczeniu odkrywa, że jakaś siła powstrzymuje go przed przebiciem Draculi ostrzem stworzonym z ramienia Dracula uśmiecha się i każe mu uklęknąć przed sobą. Kiedy Apocalypse spełnia polecenie Vlad stwierdza, że jego krew dała mu olbrzymie wzmocnienie i postanawia zachować go dla siebie, by móc pożywiać się i zwiększać swoją siłę przez wieki. Kiedy jednak przymierza się do kolejnego ugryzienie, van Helsing oblewa mu twarz wodą święconą. Wykorzystując moment osłabienia koncentracji przeciwnika, Apocalypse jedną ręką przebija mu serce, a drugą obcina głowę. Kiedy profesor próbuje pouczyć go, co należy zrobić teraz, Nur chwyta go za gardło i zabrania kiedykolwiek w przyszłości wtrącać się w swoje sprawy, a następnie odchodzi.


Po powrocie do Londynu, Jack Starsmore i Abraham van Helsing spotkali się raz jeszcze, by się pożegnać. Profesora trapiły wątpliwości, czy aby zniszczenie jednego potwora nie oznacza, że świat dostanie się w łapy innego, ale Jack uspokoił go chociaż częściowo mówiąc, że Apocalypse spędzi teraz wiele lat w swojej komorze regeneracyjnej. On sam zamierza wziąć się w garść, tak jak obiecał i porzucić opiumowy nałóg, a potem poszuka sobie nowej pracy, bo wydalono go ze Scotland Yardu. Van Helsing dla odmiany wybiera się do Kanady, bo doszły go słuchy, że grasuje tam potwór pożerający ludzi i chciałby to zbadać. Na pożegnanie, Jack stwierdza, że nikt z jego rodziny nie postawi nigdy stopy w tym przeklętym nowym świecie.


Ozymandias postanowił zadbać o przetrwanie linii rodowej En Sabah Nura, chociaż klan Akkaba przestał istnieć. W tym celu zaopiekował się Frederikiem i wyszukał mu odpowiednią partnerkę, a następnie zadbał, by spłodził dziecko z niejaką panną Ferguson.


Dzień dzisiejszy. Ozymandias kończy wspominki stwierdzeniem, że Apocalypse nigdy nie dowiedział się o przedłużeniu jego linii w rodzinach Starsmore i Ferguson. Spoglądając na spoczywającego w komorze En Sabah Nura i ogromny zbiornik, wypełniający się jego krwią stwierdza, że poznał jej siłę właśnie dzięki Draculi i powinien być mu wdzięczny tak samo, jak powinien być wdzięczny jemu za tysiące lat wiernej służby. To jednak wkrótce się zmieni i role się odwrócą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.