Avalon » Serie komiksowe » Sentinel Squad O*N*E » Sentinel Squad O*N*E #5

Sentinel Squad O*N*E #5

Sentinel Squad O*N*E #5

"Tin Can Heroes" - part 5: "Creep Mission"

Postacie
Zapowiedź

Koniec jest początkiem: Kiedy ekipa SS ONE przejdzie już swój chrzest bojowy, czeka ich pierwsze prawdziwe zadanie, czyli spotkanie z X-Men.

Cytat

Skylark: "A shower, first thing. I don't think there's enough soap on this base to wash off all caked-on dinosaur funk."

Streszczenie

Baza treningowa i centrum dowodzenia Sentinel Squad O*N*E . Naprzeciw powracających z Savage Land pilotów wychodzi sam generał Lazer. Ten rozkazuje aresztować Lexingtona i to pomimo stanowczego sprzeciwu Rhodesa.

Trzy tygodnie później. Syrena alarmowa na terenie bazy stawia na nogi wszystkich pilotów. Zbiórkę, okazuje się, zarządził Briggs. Ten informuje swój oddział o misji, jaka ich czeka. Ich zadaniem będzie udać się do maleńkiej wioski w Ekwadorze zwanej Gigante Dolor. Sejsmolodzy zaobserwowali w tamtym rejonie dużą aktywność wulkanu. Nie przewidzieli jednak, że efektem erupcji będą sentinele, które po opuszczeniu wulkanu zaatakowały miejscową ludność, na którą w przeważającej większości składają się mutanci, których ratowaniem ma zająć się oddział sentineli.

Valerie Cooper na odprawie u generała Lazera przedstawia sugerowany przez nią skład oddziału do wysłania na misję do Ekwadoru. Z większością kandydatur nie ma większego problemu za wyjątkiem Lexingtona, który został zaproponowany do roli przywódcy oddziału. Lazer stanowczo jednak sprzeciwia się tej nominacji, jako uzasadnienie podając swoją niechęć do mutantów. Stwierdza też, że nigdy żaden mutant nie zostanie desygnowany do roli lidera.

Ekwador. Sentinel Squad O*N*E zbliża się do wioski Gigante Dolor, celu ich misji. W dole widzą już płonące zabudowania. Po wylądowaniu sentinele zostają otoczone przez swych zminiaturyzowanych poprzedników autorstwa Cassandry Novy. Ku swemu zaskoczeniu Slayton zauważa całkowicie pokojowe nastawienie robotów, co postanawia wykorzystać dla dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. Nie dane jest mu jednak zrealizować swego pomysłu, gdyż Briggs atakuje znajdującego się w pobliżu sentinela i wydaje rozkaz, by pozostali uczynili to samo. Początkowa przewaga młodszej wersji szybko topnieje i już za chwilę oddział znajduje się w poważnych tarapatach, atakowany przez przeważające siły wroga. Sytuację ratuje Meld, który z zastosowaniem swych mutacyjnych zdolności wchłania atakujące go sentinele. Mając chwilę wytchnienia Slayton rejestruje sygnał, który prowadzi ich do płonącego kościoła. Po podniesieniu dachu Skylark stwierdza, że budynek wypełniony jest dziećmi, które skryły się tu przed atakującymi robotami. Poruszony ich losem Meld oznajmia Lexowi, że odchodzi z oddziału. By mu to umożliwić Alex informuje Briggsa o zbliżających się do stolicy Ekwadoru, Quito, sentinelach. Szczególny nacisk kładzie jednak na informację o znajdujących się w pobliżu dziennikarzach i stacjach telewizyjnych, nadających na żywo. Nathaniel rozkazuje wszystkim pozostać na swoich miejscach. Sam natomiast w towarzystwie Slaytona wyrusza na pokazowy pojedynek.

Pozostali członkowie Sentinel Squad O*N*E tylko czekali na tą chwilę. Meld opuszcza robota, po czym żegna się z pilotami, którzy muszą już wracać do bazy. Meld pozostaje na ziemi w otoczeniu wystraszonych dzieci. Natomiast Lex, Skylark i Rajani przygotowywują wersję, którą przedstawią Lazerowi, a która zakłada śmierć ich towarzysza tak, by nikt nigdy nie próbował go szukać, a już na pewno nie wojsko.

Miesiąc później. M-Day. Lexa budzi oślepiające światło. Gwałtownie zrywa się, po czym siada na łóżku. Czuje, że coś dziwnego stało się z jego ciałem.

Znalazłszy swój oddział Alex dowiaduje się o zaskakującym wydarzeniu, w wyniku którego dziewięćdziesiąt procent populacji mutantów utraciło swe moce. Słysząc to Lex promienieje z radości. Nareszcie czuje się człowiekiem.

Później Valerie Cooper w rozmowie z generałem Lazerem przypomina mu, jak ten odrzucił kandydaturę Lexa na dowódzcę oddziału, co było spowodowanie posiadaniem przez Alexa mutacyjnych zdolności. Skoro jednak ten utracił swe moce, nic nie stoi na przeszkodzie, by objął proponowane przez Val stanowisko.

Na lotnisku sentineli komandor Rhodes gratuluje Lexowi nominacji. Ten po ich odebraniu zwołuje swój oddział, by poprowadzić Sentinel Squad O*N*E na pierwszą pod swoim dowództwem misję .

Sentinel Squad O*N*E lądują na posesji Instytutu Xaviera w hrabstwie Westchester. Zaskoczeni mutanci w milczeniu obserwują to niecodzienne wydarzenie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.