Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #5

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #5

Postacie
Zapowiedź

Hmm... Tu się chyba zaczyna wyodrębniać jakaś historia w historii. Założę się, że stoi za tym Dirk Anger i jego niedomyci komandosi z HATE! To tylko jeden więcej powód, żeby ich nie lubić i wysadzić w powietrzę.

Streszczenie

Pokład Aeromarine - latającej kwatery H.A.T.E. Generał Dirk Anger nie był taki sam od kiedy Nextwave zbuntowali się, co potwierdza sytuacja w której zastaje go jedna z podwładnych, chcąca złożyć raport z Długotrwałego Planu. Generał wymiotuje trzymając głowę w sedesie i twierdzi że załatwia właśnie niezwykle ważną akcję antyterrorystyczną. Kobieta, lekko zmieszana, oznajmia, że Nextwave ściśle trzyma się Planu Marketingowego Beyond Corporation i jego członkowie są oddaleni o osiem godzin drogi od War Gardens numer 6, do którego zmierzają. Generał pyta jak szybko Aeromarine jest w stanie się tam dostać i otrzymuje odpowiedź, że w około siedmiu godzin. Anger każe wydać stosowne rozkazy i spłukuje wodę w sedesie, oblewając sobie całą głowę.

 

Tymczasem członkowie Nextwave w ukradzionym Shockwave Rider docierają do War Gardens, gdzie, jak się okazuje, Beyond Corporation hoduje swoje mordercze cyborgi - dosłownie, gdyż miejsce okazuje się być ogromną plantacją na której rosną rośliny o ich kształcie. Drużyna wysiada ze swojego pojazdu i zastanawia się, co zrobić. Elsa bez wahania wyciąga szpadel i zamierza kopać. Captain pyta ją, czy jest poważna, w odpowiedzi słyszy, że po wszystkich kłopotach które te roboty im sprawiły, jest %#$@ poważna. Bloodstone atakuje pień jednego z robotów szpadlem i łamie go, powodując wydostanie się z niego dymu śmierdzącego jak rzeczy gotowane przez mamę Moniki. Rambeau każe drużynie niszczyć. Tabby ze smutkiem wysadza w powietrze jedną z roślin, mówiąc, że wyrosła by na zbyt niemiłą osobę. Monica zagania Aarona do roboty, a ten pyta, czy ma jej też prać ubrania. Kobieta ze zdziwieniem pyta, czy tego nie robi. Oburzony Stack każe jej się zamknąć, przypominając, że jest unikalnym przykładem sztucznej inteligencji. Captain twierdzi, że Aaron jest trochę @#$%, na co ten wykrzykuje, że jest tak $#%@ wspaniały, że nawet został zabrany w kosmos przez Celestials. Captain pyta, dlaczego w takim razie wrócił.


FLASHBACK

Aaron stoi przed grupą Celestials. Jeden z nich oznajmia, że podróżował z nimi już długi czas, ale jest coś, co muszą mu teraz powiedzieć. Jest totalnym @#$%. Aaron nie wierzy własnym uszom, ale Celestianin powtarza, że jest @#$% i że zostawią go na tym orbitującym śmietniku, który on nazywa planetą. Machine Man prosi ich, by na niego nie patrzyli, bo nawet robot może płakać. Według Celestials jego zachowanie potwierdza tylko, że jest @#$%.

KONIEC FLASHBACKA


Stack odpowiada, że stwierdził, że więcej dobra może uczynić wśród mięśniaków. Monica obiecuje, że jeśli jeszcze raz ich tak nazwie, oberwie. Captain kończy rozmowę, gdyż dostrzega coś niepokojącego na niebie - coś dużego i naładowanego energią elektryczną. To Aeromarine sterowane przez niezwykle zadowolonego z siebie Dirka Angera. Generał rozkazuje wysunąć Róg Armagedonu - kolorowe działo, na którego widok Monica kaze natychmiast uciekać. Strzał z działa niszczy Shockwave Ridera. Anger każe wypuścić Drop Bears, które okazują się być misiami koala. Na ich widok Tabitha wydaje się być zachwycona, a Ellie zastanawia się, co odbiło Dirkowi. Zaniepokojona Monica każe Tabby włączyć moce i pyta Bloodstone, czy jest uzbrojona. Angielka odpowiada, że ma przy sobie dwa Uzi i szpadel, czyli będzie mogła je zabić i pogrzebać. Przerażona Tabitha zauważa, że lecące w ich stronę misie mają ogromne, ostre kły. Stwory spadają na członków Nextwave i zaczynają ich gryźć - jedynie na Aaronie nie robi to większego wrażenia. Monica każe mu pomagać, po czym przemienia się w 120 funtów fotonów. Gdy Anger rejestruje, że Rambeau znajduje się w powietrzu, każe wydać rozkazy Assault Pterosuit Flock [w bardzo wolnym przekładzie - Szturmowe Stado Ptero-kostiumowe]. Są to mężczyźni, mają pistolety, żują Lizard Boom Stick [Jaszczurze Bum Pałeczki...?] i są przebrani w Combat Pterodactyl Suits [Bojowe Kostiumy Pterodaktyla]! Rambeau patrzy na nowych przeciwników i mówi do siebie, że będąc w Avengers nie zajmowała się takimi rzeczami.


FLASHBACK

Na polu walki stoją Iron Man, Captain America, Thor i Photon. Monica widzi w oddali Gamma-Aktywowanych Ludzi-Byków Spoza Dziewiętnastego Wymiaru... Nagich. Captain America każe jej zasłonić oczy, wrócić do Siedziby Avengers i przygotować mu obiad.

KONIEC FLASHBACKA


Monica Rambeau, dowódca Nextwave, ciągle kłamie.


Przeciwnicy strzelają do niej, a gdy Monica odlatuje kawałek, okazuje się, że pociski - a właściwie Quantrum-Tunnel Drill Bits lecą ciągle w jej kierunku.


Tymczasem na ziemi, reszta ciągle stara się uporać z misiami. Captain oznajmia, że nienawidzi pluszaków.


FLASHBACK

Captain, podobnie jak reszta składu, miał dziwaczne dzieciństwo. Mały Captain wchodzi do pokoju, w którym siedzi pijana kobieta. Jego Specjalny Miś został powieszony na sznurze. Kobieta oznajmia, że Specjalny Miś nie żyje.

KONIEC FLASHBACKA


Aaron przekształca swoje palce w różnego rodzaju ostrza i zaczyna walkę ze zwierzakami. Zszokowana Elsa zauważa, że właśnie strzelała do misiów koala. Captain zauważa, że Monica ma kłopoty i ktoś powinien jej pomóc, ale z Aeromarine spada pocisk, z którego wychodzą Samuroid Batch 23 - roboty samuraje. Ellie zauważa, że robot samuraj bije na głowę shotguna, więc została jej tylko łopata. Tabby mówi, że nie tylko. Każe Captainowi i Aaronowi zapobiec wyrzucaniu przez Aeromarine tych wszystkich chorych śmieci - ona i Angielka zajmą się robotami. Elsa pyta, czy Tabitha jest na to gotowa, a ta przypomina, że była w X-Force pod dowództwem Cable'a.


FLASHBACK

Na polu walki stoi Cable i krzyczy, by jego X-Przynęta, Tabitha, pomogła mu trzymać jego broń. Nadciąga wypadnięcie techno-organicznego dysku!

KONIEC FLASHBACKA


Tabby oznajmia, że miała do pokonania większe trudności niż roboty z wielkimi mieczami.


Monica krzyczy, że kung-fu pociski rodem z science-fiction nie są silne, po czym dźga przeciwników podczerwienią. Nagle, ku wielkiej uciesze Dirka Angera, zostaje jednak trafiona...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.