Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #81

Exiles #81

Exiles #81

"Word Tour: Heroes Reborn" - part 1

Postacie
Zapowiedź

To już ostatni przystanek w pościgu za Proteusem. Na ironię zakrawa fakt, że przyjdzie Exiles walczyć z przeciwnikiem, który nie powinien istnieć, w świecie, który nie powinien istnieć.

Cytat

Longshot: "...You know Morph's scent?"
Sabretooth: "Actually, He doeasn't have a scent. To me, that makes him stand out like a black-and-white character in a color movie."

Streszczenie

Blink podjęła ostateczną decyzję i gotowa jest powstrzymać Proteusa za wszelką cenę. Natychmiast po powrocie do Panoptichronu, wpada jak burza do sali kontrolnej i domaga się informacji o miejscu pobytu Proteusa. Heather odpowiada, że znajduje się on teraz w rzeczywistości #616, bo próbował wrócić na swoją ziemię, ale dzięki jej tajnemu planowi nie trafił dokładnie tam gdzie chciał.


I rzeczywiście, Proteus bardzo się zdziwił, kiedy wylądował w Nowym Jorku, zalanym przez fale oceanu. Przejmując ciało Morpha ukradł także jego wspomnienia i dzięki temu dowiedział się, ze jego rodzima rzeczywistość została przebudowana [czyli naprawiona po House of M - Gil], ale nie wiedział, jakie zmiany zaszły. Na to właśnie liczyła Heather, wysyłając go na Przeciw-Ziemię, umieszczoną po drugiej stronie słońca i plan ten powiódł się. Całkowicie zdezorientowany Proteus nurkuje w oceanie, by się rozejrzeć i natychmiast zostaje zaatakowany przez żołnierzy Atlantydy.


Blink ma za złe Heather, że nie powiedziała jej o swoim zapasowym planie, ale ona odpowiada, że nie mogła ryzykować, bo wszystko byłoby spalone, gdyby Proteus przejął ciało kogoś z nich i jego myśli. Spider-Man zauważa, że wysyłanie szaleńca na inną planetę, nie jest w porządku wobec jej mieszkańców, ale na to Heather odpowiada, że temu światu nie mogło się już przydarzyć nic gorszego niż dotychczas. Zarda pyta, dlaczego od razu nie wysłała Proteusa w środek słońca, ale okazuje się, że nie było to możliwe, bo udało się jedynie zakłócić poczucie kierunku Proteusa i gdyby wyczuł, że coś jest nie kieruje się na ziemię, zorientowałby się. Blink stwierdza, że dosyć już dyskusji i pora zacząć działać. Odbiera należne sobie stanowisko dowódcy od Zardy i od razu zleca jej pewne zadanie, które może pomóc pokonać Proteusa.


Tymczasem, wyżej wymieniony rozprawił się już z niewielkim oddziałem żołnierzy Atlantydy i próbuje wyciągnąć jakieś informacje z ostatniego ocalałego. Żołnierz wyjawia, że planowali odpalić pocisk, który miał zniszczyć Attilan, unoszący się tuż nad nimi. Ponieważ Proteus jest trochę zdezorientowany, domaga się szczegółowych wyjaśnień.


O to samo poprosiła Blink w Panoptichronie, ale Heather stwierdziła, że nie mają czasu na dokładne wprowadzenie i powiedziała tylko, że Attilan jest teraz ostatnią przystanią dla ocalałych ludzi, którzy szukają bezpiecznego miejsca w tym świecie, a przewodzi im grupa Young Allies. Nagle, obraz na monitorze rozmywa się, co okazuje się być sprawką Proteusa, który próbuje zamaskować swoją obecność. Clarise stwierdza, że powinni wyruszyć natychmiast, a skoro nie mogą polegać na technologii, prosi Creeda by spróbował wytropić Proteusa w tradycyjny sposób.


W tym czasie na Attilanie, Youn Allies rozprawiają o spotkaniu z królową Dormą, które ewidentnie wydaje się być pułapką. Zwłaszcza Bucky nie ufa królowej Atlantydy, ale Jolt wierzy w jej wolę porozumienia i zauważa, że świeże dostawy ryb są jedyną szansą na wyżywienie mieszkańców miasta. Nagle następuje huk i z dna oceanu podnosi się Statua Wolności, która zaczyna się wdrapywać po zboczu miasta, trzymając w dłoni pocisk balistyczny. Stojący na jej głowie Proteus oświadcza, ze właśnie ocalił ich wszystkich. Zaskoczonym Young Allies przestawia się po prostu jako Kevin MacTaggert i proponuje, ze pomoże im w walce z przeciwnikami, jeśli oni pomogą mu pozbyć się jego wrogów.


Ziemia #712 - rodzimy świat Zardy. Nighthawk właśnie rozmontowuje ostatnie działające urządzenia do prania mózgu, a towarzyszący mu Whizzer próbuje w żartach namówić go, by zostawił mu jedno na pamiątkę. Ponieważ jednak Nighthawk nie ma poczucia humoru, nie dogadują się, a Whizzer postanawia poszukać kogoś bardziej rozmownego. W tym momencie pojawiają się Zarda i Spider-Man. Na widok Power Pricess, Nighthawk zaczyna zadawać pytania, ale gdy ona mówi, ze schwytali Proteusa, nie chce uwierzyć. Zarda ogłusza go więc, a Spider-Man zabiera się do przestrajania technologii B-Mod, tak jak zaplanowała Blink.


Bucky przedstawia przybyszowi skróconą historię tego świata: Został stworzony przez Franklina Richardsa jako kieszonkowy wszechświat, aby uratować od śmierci bohaterów świata #616. Przez jakiś czas, żyli tu, nieświadomi swego pochodzenia, aż pojawili się Celestianie i tamci bohaterowie wrócili do domu, pozostawiając ten świat na głowie nielicznych rodzimych herosów. Nastąpił szereg katastrof naturalnych, a kiedy już zdawało się, że koniec świata jest nieunikniony, ocalił go Doctor Doom, przenosząc do regularnej rzeczywistości i umieszczając po przeciwnej do Ziemi stronie słońca. Potem wrócił na swoją Ziemię, zostawiając Przeciw-Ziemię na głowie Young Allies, którzy za wszelką cenę starają się zbierać ludzi ze zniszczonych miast i znaleźć im bezpieczne schronienie. Proteus nie jest szczególnie zdziwiony tą historią, bo niejedno już widział w innych światach. Ponawia więc swoją ofertę: pomoże im znaleźć bezpieczną przystań dla uchodźców, jeśli oni pomogą mu pokonać ścigających go przeciwników.


Pół godziny później, Sabretooth i Longshot są już na Attilanie, próbując wtopić się w tłum i zlokalizować Proteusa. Creed wyjaśnia towarzyszowi, że chociaż w ciele Morpha może on przyjąć każdą postać, jest w stanie rozpoznać go po braku zapachu. Udaje mu się odnaleźć go w tłumie, więc ruszają jego śladem, informując o swoich posunięciach Heather.


Akurat w tym czasie Zarda i Spider-Man wrócili ze swojej tajnej misji, więc Exiles mogą przygotować się do konfrontacji.


Niespodziewanie, Longshot i Sabretooth zostają teleportowani przez Kid Colta i zaatakowani przez Young Allies. Creed staje do walki z Toro, podczas gdy Longshot próbuje wyjaśnić Bucky, że robią błąd pomagając mordercy. Proteus każe im jak najszybciej wyeliminować Longshota, więc Jolt poraża go prądem i pozbawia przytomności. W tej samej chwili przybywa reszta Exiles i natychmiast włączają się do walki. Szybko okazuje się jednak, że bez ochronnej aury Longshota, znowu są podatni na jego manipulacje rzeczywistością. Patrząc jak wygina ich na wszystkie strony, grożąc śmiercią, Young Allies orientują się, że popełnili błąd. W tej chwili jednak pojawiają się olbrzymie postacie O i K, którzy oświadczają, że Proteus jest kluczowym elementem dla osądzenia tego świata i po chwili, znikają zabierając go ze sobą, chociaż próbuje się opierać.


Blink domaga się wyjaśnień, więc Young Allies opowiadają o O i K, którzy są członkami grupy i podają się za uosobienie Porządku i Chaosu. Cały czas gadali coś o sądzie ostatecznym, ale nikt nie brał ich na poważnie, bo nigdy nie wyglądali i nie zachowywali się tak jak teraz. Korzystając z okazji, Bucky przeprasza za ten atak przyznając, że dali się oszukać Proteusowi. Blink twierdzi, że to nic nowego i prosi Victora, by skontaktował się z Heather i zapytał co powinni zrobić teraz. Okazuje się jednak, ze nie mogą nawiązać kontaktu.


W Panoptichronie, Timebreakerzy oświadczają Heather, że sytuacja jest krytyczna. Przeciw-Ziemia zagraża stabilności rzeczywistości, więc na podstawie przeprowadzonych symulacji doradzają zniszczenie jej.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.