Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #2

Ultimate Power #2

Postacie
Zapowiedź

Squadron Supreme bierze odwet na świecie Ultimate Marvela za wtargnięcie do ich wymiaru, a w wielkiej bijatyce udział biorą wszyscy możliwi bohaterowie.

Cytat

Nick Fury: "My name is Nick Fury and you're under arrest! Cease this shit immidately or we'll do it for you!!"

Scarlet Witch: "Translation: You made a big 'whoops!'"

Streszczenie

Spider-Man i Shadowcat latają na sieci nad Nowym Jorkiem i zastanawiają się nad nowym pseudonimem dla dziewczyny. Kiedy Peter wyśmiewa jej propozycje, ona odpłaca się tym samym, sugerując, że jego bohaterskie imię nie jest lepsze. Nagle Spider-Man zauważa eksplozję, która niszczy górne piętra Budynku Baxtera. Tam właśnie rozpoczęła się walka między Fantastyczną Czwórką, a Squadronem Supreme. Reed przez komunikator każe się ewakuować personelowi. Czwórka nie ma pojęcia, dlaczego ich dom został zaatakowany, a na dodatek z intruzów dobiega jedynie niezrozumiały bełkot, ale zaatakowani bronią się i idzie im całkiem dobrze, mimo że przeciwnicy mają przewagę liczebną. Jak zauważa Sue, Squadron niezupełnie panuje nad swoimi mocami. Reed postanawia szybko zakończyć walkę i prosi Triskelion o pomoc.  Ben ma problem z Blurem, który bardzo szybko zadaje mu setki ciosów, ale to jest tylko dywersja. Za Grimmem pojawia się Hyperion i trafia go potężnym ciosem. Ben jednak wytrzymuje go i blokuje kolejny, łapie rękę Marka i wyrzuca go w drugi koniec miasta. Zjawiają się Spider-Man i Shadowcat i włączają się do walki, podczas gdy Ben zastanawia się kto będzie jego kolejnym przeciwnikiem. Cios Zardy odpowiada mu na to pytanie. Nighthawk krzyczy do Blura, żeby pobiegł za Hyperionem, który odbija się o wieżowiec wiele ulic dalej i spada na dół. Stanley rozpędza się z wyciągniętymi rękoma czeka na Marka, ale nagle orientuje się, że znajduje się w Indianie. Wraca, więc szybko, ale i tym razem przesadza z odległością zatrzymując się nad wodami zatoki. Dzięki swojej prędkości jest w stanie prześliznąć się po powierzchni wody i zawrócić. Dobiega do miejsca, gdzie spada Hyperion i w ostatniej chwili ratuje przechodnia przez zmiażdżeniem. Blur podbiega do Hyperiona, żeby sprawdzić, czy nic mu nie jest jednocześnie zastanawiając się, dlaczego on i reszta Squadronu nie może normalnie mówić.

W Budynku Baxtera trwa walka. Spider-Man zastanawia się, w jakim języku mówią intruzi, ale Richards uważa, że ich bełkot nie jest językiem, lecz mają problem z komunikacją, podobnie jak z panowaniem nad swoimi mocami. Shadowcat pyta się Reeda, czy może skorzystać z telefonu. Następnie dzwoni do szkoły Xaviera, gdzie odbiera Storm. Kitty mówi jej, żeby przybyła do Budynku Baxtera z resztą zespołu. Nagle telefon słuchawka zamienia się w bukiet kwiatów za sprawą Arcanny. Członkowie Squadronu zaczynają odzyskiwać mowę. Arcanna uważa, że to mogło być skutkiem podróży między-wymiarowej, którą odbyli i efekty uboczne powinny same zniknąć, jak tylko ich organizmy przyzwyczają się do tego miejsca. Nighthawk mówi, że nie powinni byli ryzykować podróży, zwłaszcza, że nie wiedzieli, w jakim stanie będą podczas walki. Ben ma nadzieję, że teraz napastnicy będą mogli wytłumaczyć, o co im chodzi, skoro mogą się porozumiewać bez przeszkód, ale najpierw powracający na pole walki Hyperion wbija go w ziemię. Chwilę później jego samego trafia laser wystrzelony przez Iron Mana - to Ultimates w jednym z najsilniejszych składów pod dowództwem Nicka Fury'ego przybywają z odsieczą. Hyperion mówi, że skoro chcą bronić tego, po którego tu przybyli, to oni też będą musieli zostać pokonani, po czym szarżuję na Thora. Rogers pyta się Reeda, o co tu chodzi, ale ten mówi, że nie ma pojęcia. Thor zauważa, że Hyperiona trafia piorun, ale to nie on go wystrzelił, lecz Storm, która wraz z resztą X-Men właśnie dołączyła do walki. Reed mówi, że teraz, kiedy Squadron jest w mniejszości, może wreszcie przestaną walczyć i wyjaśnią cel przybycia. Hyperion pyta się, czy to on jest doktorem Reedem Richardsem. Po usłyszeniu odpowiedzi oznajmia, że przybyli go aresztować i postawić przed sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Sue pyta się, co Reed zrobił, na co Nighthawk odpowiada, że zniszczył ich świat. Richards mówi, że nawet nie wiem, kim jest Squadron i skąd pochodzi, więc nie ma pojęcia co się dzieje, ale milknie, kiedy Zarda pokazuje mu jedną z sond, które wysłał. Fury nie może uwierzyć, że Reed zrobił to, czego mu wyraźnie zabronił. Sue pyta się chłopaka, co to za przedmiot. Hyperion krzyczy, że Richards zniszczył ich świat i odpowie za to.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.