Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #21

New Avengers #21

New Avengers #21

"New Avengers: Disassembled" - part 1

Postacie
Zapowiedź

To nie błąd w druku - to prawda. No bo przecież, jak grupa taka jak Avengers mogłaby się utrzymać w kupie, skoro została podzielona przez wojnę domową? W tej historii, zobaczymy jak na sprawę patrzą poszczególni członkowie grupy, a na początek zobaczymy, co myśli o niej Captain America.

Cytat

Captain America: "What do you expect from a society that gets all its news from late-night comedy shows?"

Streszczenie

Siedząc przy stoliku nad kartką papieru Steve Rogers stara się z całych sił skupić na szkicowaniu. Nie wychodzi mu to jednak najlepiej, gdyż co chwilę jego myśli uciekają w kierunku ustawy rejestracyjnej. Wobec faktu jej podpisania wolałby umrzeć te sześćdziesiąt lat wcześniej, by nie musieć patrzeć, jak symbol Ameryki przeistacza się w kryminalistę. Odpowiedzialnym za ten stan rzeczy czyni amerykańskie społeczeństwo, którego lęki i konformizm zmaterializowały się właśnie w postaci aktu prawnego. Sami nie wiedzą, co też właśnie uczynili.


Steve kątem oka zauważa szwadron nasłany tu na niego przez rząd. Stojąc przed nimi prosi ich, by wrócili do swoich zleceniodawców z informacją o niewykonaniu zadania. Zamiast odpowiedzi Rogers zostaje zaatakowany i nie pozostaje mu już nic innego, jak tylko się bronić. Walka nie trwa długo i po kilku chwilach kończy się całkowitym zmasakrowaniem oddziału. Teraz Steve podchodzi do najbliżej leżącego agenta, którym okazuje się być jego stary znajomy Dugan. Rogers obiecuje zapamiętać sobie tą brudną zagrywkę ze strony S.H.I.E.L.D.. Przez komunikator podaje informację do centrali, że Captain America został zabity i mają czekać na sygnał od agenta. Kupiony w ten posób czas wykorzystuje na ewakuację podziemnymi kanałami.


Steve powoli budzi się. Ku swemu zdziwieniu naprzeciwko widzi Sama Wilsona alias Falcon, z którym kilka razy zdarzyło mu się współpracować. Ten jest równie zaskoczony pojawieniem się jakiś czas temu Rogersa, który sam nie pamięta, jak się tu znalazł. Przyglądający się teraz uważnie Samowi Steve zaczyna nabierać podejrzeń. Najpierw każe mu zdjąć maskę, następnie wypytuje go szczegółowo o pewne fakty, znane tylko im obu. Mając już pewność, że ma do czynienia z prawdziwym Falconem, podejmują decyzję o wspólnej walce przeciwko rządowym wysłannikom. Ich podstawowym celem jest sformowanie grupy. Jako pierwszego chcą zrekrutować Spider-Mana, jednak fakt ujawnienia światu swej tożsamości z góry eliminuje tą kandydaturę. Falcon stwierdza, że Peter siedzi w kieszeni u Starka, więc i tak nic by z tego nie wyszło.


Następnie udają się do Giant-Mana, który o dziwo okazuje się być zwolennikiem ustawy. Gdy Cap i Falcon chcą opuścić jego mieszkanie, ten zwiększa swoje rozmiary i zatrzymuje obu. Na miejsce za chwilę przybywa oddział S.H.I.E.L.D.. Captain America nie zamierza dłużej czekać i rzuca tarczą prosto w nos Henry'ego, po czym wraz z Falconem wyskakują przez okno. Sam łapie Steve'a i obaj lądują na dachu poza zasięgiem przeciwnika, który wściekle przeszukuje okolicę. Wilson pyta Rogersa, do kogo teraz się udadzą.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #21 New Avengers #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.