Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #43

Wolverine vol. 3 #43

Wolverine vol. 3 #43

"Vendetta" - part 2: "Revenge" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Wiele osób straciło życię w Stamford, więc należałoby ukarać winnego. Wolverine chciałby uczynić to osobiście, ale w drogę wejdą mu trzy inne osoby, chętne do tej roboty. Pytanie: czy dogadają się, czy najpierw będą się bić?

Cytat

"Nim rozpoczniesz zemstę, wykop dwa groby" - Stare chińskie przysłowie
"Nim rozpoczniesz zemstę, wykop dziesięc grobów. To oszczędza czas." - Wolverine

Streszczenie

Stockton, California. 0:05. Nazywają go Wolverine. To co teraz robi jest nielegalne od pięciu minut, choć i tak nigdy nie zwracał na to uwagi. Nigdy nie uważał zabijania za jedną z najważniejszych rzeczy w swoim życiu. Aż do teraz, gdy nagle stało się bardzo ważne - śmierć 60 niewinnych dzieci i człowieka za to odpowiedzialnego. Nitro, po masakrze w Stamford uciekł na pace ciężarówki. Cztery dni później, kilka tysięcy mil dalej, Logan dociera do samochodu. Od ciężarówki tylko krok do kierowcy, a od niego tylko krok do Nitro. Wolverine mija stertę ciał, leżących na podłodze w barze, który przed chwilą zdemolował i podchodzi do jedynego żywego osobnika. Chwyta go za szyję i podnosi do góry. Kierowca kojarzy opisanego pasażera, lecz chce coś w zamian. Logan wysuwa szpony. Człowiek po namyśle decyduje się wyjawić położenie kryjówki.


Logan idzie w kierunku swojego motocykla. Jest zadowolony - jeżeli Nitro znajduje się w chacie w Big Sur, gdzie nie ma nic poza dzikimi zwierzętami i mnóstwem drzew, to nawet ewentualny wybuch nie spowoduje śmierci cywili. Dotrze tam w ciągu trzech godzi... Nagle wyczuwa zapach, co bardzo go dziwi - tej osoby nie powinno tutaj być.


Iron Man przelatuje nad ulicami miasta. Logan wskakuje na niego zmuszając go do lądowania na jednym z dachów. Mutant stwierdza, że zapach ozonu wydzielany przez buty Tony'ego jest wyczuwalny z daleka. Stark chce uświadomić Wolverine'a, że nie ma prawa samowolnie wymierzać sprawiedliwości - wszystko musi się odbyć za zgodą SHIELD, a więc i jego samego, bo w razie kolejnej masakry rząd jest w stanie pozamykać wszystkich superbohaterów. Wolverine oznajmia, że dwa tygodnie po masakrze Nitro siedzi sobie spokojnie w chatce w Big Sur. Tony uśmiecha się - potrzebował lokacji, by posłać swoją grupę uderzeniową. Logan wybucha - nie widzi sensu w uwięzieniu mordercy tylko po to, żeby po kilku latach wykonać na nim karę śmierci. Nie ma zamiaru po raz kolejny wykładać mutantowi swoich racji - nawet gdyby zabił Nitro, to nie zwróci życia dzieciom. Loganowi nie o to chodzi. Tony chce wiedzieć o co. Logan milczy.


Daytona Beach, Floryda. Paul i jego żona [patrz: poprzedni numer - przyp. Spence] obserwują jednego z surferów, zastanawiając się, czy to jego szukają. Czarnoskóry mężczyzna z dread'ami szaleje na falach. Kilka minut później wychodzi na brzeg. Grupka surferów zatrzymuje go - chcą zemścić się za to, że zrzucił jednego z nich do wody. Cios deską poparty okrężnym kopnięciem udowadnia, potwierdzają wyższość osobnika. Paul i jego żona wiedzą, że dobrze trafili.


Samolot transportowy S.H.I.E.L.D.. Logan siedzi pod ścianą, na jednej z metalowych ławek, ostrząc (?)pazury o kamień. Zdecydował się lecieć samolotem z, dumnie nazwaną, Jednostką Powstrzymywania Superludzi gdyż ta misja odbyłaby się także bez niego. Nie mógł przepuścić takiej okazji. Dowódca grupy wstaje i rozkazuje, by żołnierze przygotowali się - zbliżają się do celu. Jeden z żołnierzy pyta Logana, czy właśnie robi sobie manicure. Mutant w odpowiedzi przysuwa pazury do twarzy mężczyzny. Żołnierz milknie.


Big Sur, Kalifornia. Nitro siedzi przy stole, popijając kawę. Czyta artykuł na pierwszej stronie gazety - Akt Rejestracji Superbohaterów stał się prawem. Nagle światło przestaje dopływać przez okna. Nitro wychodzi na zewnątrz.


Z transportera wyskakują, poganiani przez dowódcę, żołnierze. Po chwili potrzebnej na skomentowanie całej akcji Logan dołącza do nich.


Żołnierze ostrzeliwują Nitro, który pędzi między drzewami. Plan oddziału w teorii polega na zaskoczeniu celu i pojmaniu go. Rzeczywistość koryguje plany. Nitro wybiega na polanę. Jego oczy rozbłyskują na pomarańczowo. Następuje eksplozja. Wolverine czuł, że tak się stanie. Dobra wiadomość jest taka, że po pierwszych pięciuset stopniach nic już nie czuje. Ubranie, skóra, a potem mięśnie Logana spalają się. Nitro stoi środku pożogi. Wokół niego rozgrzane powietrze faluje. Wyciąga telefon komórkowy i wybiera z książki numer. Informuje rozmówcę o zaistniałej sytuacji, prosi o załatwienie kolejnej kryjówki. Wolną ręką otwiera pudełko i wyjmuje dwie okrągle tabletki. Zauważa metalowy szkielet, leżący na ziemi. Oznajmia, że do listy zabitych osób należy dopisać najniższego z X-Men.


Waszyngton D.C. Kierowca niebieskiego BMW odpowiada, że to nie jest zabawa. Żadna z akcji Nitro nie została wykonana na zlecenie i właściwie były one działalnością charytatywną. Unieszkodliwienie Logana z pewnością wzbudzi niemałe zainteresowanie wśród X-Men oraz New Avengers. Przez zaciśnięte zęby oznajmia, że niebezpiecznie jest utrzymywać z nim kontakt. Kończy rozmowę. Zwiększa prędkość, z basowym pomrukiem kierując się w stronę Białego Domu.


Stockton. Zakrwawiony kierowca ciężarówki oznajmia, że powiedział już wszystko co wiedział o pasażerze jak i włochatym osobniku. Paul i jego żona odpowiadają, że naprawdę to doceniają, jednak ich towarzysz - Janus - nie cierpi ludzi. Janus z obłąkańczą miną skręca kierowcy kark.


Nitro z wyrzutem powtarza ostatnie słowa rozmówcy. Podchodzi do samochodu. Naciska klamkę. Nagle zauważa czyjeś odbicie w szybie. Otrzymuje cios pięścią, po którym upada na ziemię. Napastnik wysuwa jeden szpon. Wysuwa drugi. Po chwili trzeci. Jeszcze dymiący, wściekły Wolverine stoi nad Nitro.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #43 Wolverine vol. 3 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.