Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #8

New Excalibur #8

Postacie
Zapowiedź

Dazzler umarła w pierwszym odcinku serii, ale zaraz wróciła do życia. O co chodzi? Ja nie wiem, ale pan Claremont na pewno chętnie nam to wyjaśni i znowu zaszokuje jakimś niebywałym rozwiązaniem.

Cytat

Psylocke o Albionie: "What do you plan to do?"
Captain Britain: "I suppose I'll have just thump his head until I win"

Streszczenie

TJ wędruje po Londynie, robiąc zakupy, zwiedzając sklepy, ciesząc się że wreszcie po raz pierwszy od momentu gdy opuściła Exiles ma normalne życie i może odpocząć. Wreszcie dociera do klubu nocnego, w którym trwa występ Dazzler. Udaje się do czekającego na nią Caina, a dwójka pijanych ludzi orientuje się, iż jej niebieska skóra nie jest makijażem, zaś oni mają do czynienia z mutantką. Nieopodal Psylocke rozmawia z Brianem o ostatnich wydarzeniach i poświęceniu ich brata, Jamiego [Uncanny X-Men #474]. Betsy pyta co martwi Briana, ten wyjaśnia jej że od wieków Captain Britain postawiony przed wyzwaniem wybierał amulet i przysięgał Romie, stając się strażnikiem multiwersum. Kelsey Leigh jako jedyna wybrała miecz i stała się Lionheart. Jednakże spotkanie z Albionem [New Excalibur #5], który dążył do konfrontacji z nim i wydawał się urodzonym przywódcą, uświadomiło mu że być może istnieje gdzieś drugi korpus kapitanów, którzy wybrali drogę miecza. Podejrzewa, że Albion mógł utknąć w tym świecie po tym jak Meggan załata wyrwę w rzeczywistości [Uncanny X-Men #465], tak samo jak on utknął tutaj i nie może powrócić do swej monarchii w multiwersum. Zdaje sobie sprawę iż jeszcze się spotkają. Tymczasem Dazzler końćzy występ i zostaje zaczepiona przez Garetha Edwardsa z wytwórni Vestal Music, będącego pod wrażeniem występu. Ten proponuje jej nagranie płyty, lecz Alison odrzuca propozycję, mówiąc iż poznała już w przeszłości smak sławy i nie ma nią ochoty. Edwards przekazuje jej swą wizytówkę na wypadek gdyby zmieniła zdanie, zaś w tymczasie dwóch pijanych mężczyzn zaczepia TJ. Pojawienie się Juggernauta sprawia, iż rezygnują ze swych zaczepek. Z Brianem kontaktuje się Wisdom i oznajmia, że wie o wizycie jego zmartwychstałej siostry. Co gorsza wie również bliźniak Charlesa Xaviera, który choć jest martwy, zdołał poprosić o spotkanie z nią.


Excalibur przybywają do więzienia Crossmoor, które zostało właśnie ewakuowane, z powodu zagrożenia jakie powoduje Xavier. Choć jego mózg nie wykazuje żadnej aktywności i jest martwy po spotkaniu z Sage [poprzedni numer], jeden ze strażników spojrzawszy nań wyszeptał "Psylocke" po czym popełnił samobójstwo. Excalibur spogląda na ciało Xaviera, rozważając czy nie unicestwić go przy pomocy bomby atomowej, skoro w specjalnym więzieniu dla telepatów pełnym urządzeń zakłócających, pomimo usmażenia mózgu przez Wisdoma i porażenia spowodowanego przez Sage, wciąż jest on zdolny do aktywności. Sage wyjaśnia, iż będąc w jego mózgu wyczuła coś jeszcze, wraz z swą grupą alternatywnych X-Men nie pojawił się tu bez powodu. Ma jakiś plan, a jego częścią jest Psylocke, zaś za nim ktoś stoi. Betsy ze swą odpornością na telepatię zdoła odkryć ten sekret. Brianowi się to nie podoba, lecz Betsy decyduje się spróbować. Ali prosi niespodziewanie Caina aby wyszedł z nią na zewnątrz. Tam zaczyna mu dziękować, za jego zachowanie w ostatnich tygodniach. Psylocke zbliża się do Xaviera, usiłując coś wyczuć. Gdy Dazzler rozpina Cainowi hełm, zaczynając go całować, przed Psylocke objawia się sprawca całego zamieszania. Uwięziony w jej mózgu do dnia jej śmierci Król Cieni [X-Treme X-Men Annual 2001]. Sage orientuje się, że mózg Xaviera znowu zaczął wysyłać impulsy, a wówczas skaczą na nią Wisdom i Nocturne. Sage woła Briana na pomoc, krzycząc iż są oni pod kontrolą Xaviera. Ci zaprzeczają, mówiąc że jest dokładnie odwrotnie. Brian staje niezdecydowany, a wówczas ścianę przebija Juggernaut, który po zdjęciu hełmu także jest kontrolowana. Przez dziurę w ścianie Dazzler błyskiem ogłusza Sage, a cała czwórka otacza Captaina Britain. W umyśle Xaviera Farouk wyjaśnia co zaszło. W chwili gdy Vargas zabił Psylocke [X-Treme X-Men #2], Król Cieni został uwolniony z jej umysłu gdzie niegdyś się znalazł [X-Men #78]. Gdy Jamie zaczął manipulować rzeczywistością, Farouk niespodziewanie znalazł się w świecie alternatywnym. Odkrył, iż w multiwersum isnieje tylko jeden Król Cieni. Tam z łatwością opanował umysł Xaviera, z jego X-Men uczynił swej sługi. W chwili gdy Wanda Maxomoff zmieniła całą rzeczywistość w Dniu M, udało mu się przedostać tu ponownie w ciele Xaviera. Jednakże natrafił tu na coś, czego się nie spodziewał, a Psylocke nie ma pojęcia co nadchodzi i dzieje się bez wiedzy Excalibur. Król Cieni zamierza się jednak najpierw zemścić. Pokazuje Betsy Excalibur atakujących Briana, mówiąc iż zobaczy śmierć swego brata. Ten upada i każe jej uciekać, a Farouk śmieje się mówiąc iż ponieważ nie ma już telepatii nie może go pokonać. W odpowiedzi Betsy generuje telekinetyny bąbel w mózgu Xaviera, następnie telekinetycznie powoduje u niego atak serca, co sprawia iż Król Cieni zostaje sparaliżowany. Excalibur zostają uwolnieni spod jego kontroli. Betsy generuje katanę i wbija ją w głowę Xaviera. Ten umiera, lecz niespodziewanie Psylocke znika, a wraz z nią Król Cieni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #8 New Excalibur #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.