Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #7

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #7

Postacie
Zapowiedź

Dla tych, którzy dotąd nie czytali Nextwave, krótkie streszczenie poprzednich odcinków: BOOOOM!!! A w tym odcinku, nasi (nie)ustraszeni, (nie)dzielni bohaterowie zmierzą się z bandą bezmózgich i beztwarzowych kamiennych ludziów (tak, właśnie ludziów - to nie błąd!).

Cytat

Monica: "Tabby said that there was a Magik in the X-Men"
Elsa: "Didn't Tabby also say that Magik was dead?"
Monica: "Like that matters. X-Men come back more often than Jesus."

Streszczenie

Są światy poza światem, który znamy. Nie chodzi o nieskończony kosmos, ani o miliony planet ściśniętych w pełnej przepychu galaktyce. Mowa tu o wymiarach poza świadomością śmiertelników. Planety nad natury, terytoria znane artystom i szaleńcom, nazywane geniuszem lub halucynacją. Dziwne zjawiska z nimi związane śmiertelnicy nazywają magią.

 

Cyborg Beyond Corporation znajdujący się w jakiejś niewielkiej szopie oślepił Vishanti [to takie trzy magiczne stwory, z których jeden nazywa się Agamotto The All-Seeing - dop. Tabbcia], rozdarł i rozrzucił cienie Serafinów, włożył księżyce Munnoporu do latarki, namalował znak z krwi francuskich Kanadyjczyków, teraz zaś przywołuje magiczną istotę - Rorkannu, Pana Dank Dimension [wilgotnego wymiaru - T.], genialnego potomka Faltine, władcę wszystkiego, co postrzega. Po krótkiej prezentacji przerażającego demona, Cyborg wręcza mu swoją wizytówkę i chce ubić z nim interes - chodzi o tak zwanych Mindless Ones ["Bezrozumnych"] którymi włada Rorkannu. Są to ogromni kolesie strzelający śmiertelnym czymś z twarzy. Robot pyta o cenę wynajmu owych osobników, a demon żąda w zamian za nich dziewczyn i pieniędzy. Pracownik Beyond wręcza mu sto dolarów, co wywołuje tryumfalny zachwyt demona, ale po chwili Rorkannu przypomina jeszcze o dziewczynach - lubi takie jak Suicide Girls z tej strony internetowej - takie z tatuażami i piercingiem. Żadnych blondynek.

 

Nextwave znajdują się w swoim skradzionym Shockwave Riderze, który nie jest już taki niewidoczny, jak kiedyś, gdyż ciągnie się za nim chmura brunatnego dymu. Elsa pyta Monicę, czy pojazd nie może poruszać się szybciej, na co otrzymuje odpowiedź, że Aaron miał się zając naprawą. Według Ellie Aaron jest z Captainem na tyłach statku, toteż Monica zaczyna się zastanawiać, czy znowu piją, a Bloodstone tłumaczy jej, że biedny Captain czuje się okropnie po tym, jak został zlikwidowany w ostatnich walkach. Monica zaczyna przygotowywać jakąś historię z serii "kiedy byłam w Avengers", ale nie dane jest jej skończyć.

 

Tymczasem, Captain opowiada Aaronowi o swoich poprzednich pseudonimach. Był już Captainem Power, ale pozwano go do sądu. Tak samo było, gdy przemianował się na Captaina Rona. Kiedy zaczął nazywać siebie Captainem L. Ronem, został pobity przez Toma Cruise'a, nie miał też szczęścia z C. Universe, Ultra - tacy już byli. Jeden z nich był hydraulikiem i włamał się do jego mieszkania. Zostawił głowę konia w wannie, jako ostrzeżenie. Captain Avenger było już wzięte. Chciał się nazwać Captain Avalon, na cześć swojego ulubionego albumu, ale również taki był, a poza tym mama powiedziała mu, że ta płyta grała w nocy kiedy go spłodziła. Próbował z Captain Marvel - tu Aaron wtrąca, że Monica była kiedyś Captain Marvel, ale Cap zauważa, że było ich około ośmiu, jeden z nich był podstarzałym aktorem z błyskawicą wytatuowaną na... nieważne - Captain Keroseine, Captainem Retitude, ale ciągle wybierał już używane pseudonimy więc postanowił zostać po prostu Captainem, a wtedy jakiś farmer dopadł go i powiedział, że on był Captainem pierwszy. Skończyło się na tym, że nasz Cap musiał mu zapłacić. Mężczyzna przerywa, prosząc Aarona, żeby mu powiedział, jeśli go nudzi, ale robot podłącza sobie jakąś rurkę połączoną z beczułką do czoła i zaprzecza.

 

Monica i Elsa zastanawiają się tymczasem nad kolejnym punktem planu marketingowego Beyond, który brzmi "magiczna umowa". Dziewczyny zachodzą w głowę, co ten tajemniczy szyfr może oznaczać, ale Rambeau zmienia temat, wspominając, że Doctor Strange kiedyś na nią leciał. Właściwie, to była właśnie jedna z najgorszych rzeczy w byciu w Avengers - oni wszyscy na nią lecieli - oprócz Captaina America. Monica podejrzewa, że on ogólnie nie przepadał za dziewczynami, a Elsa zauważa, że to by tłumaczyło, dlaczego na gejowskich paradach zawsze pojawia się ktoś przebrany za niego.

 

W Shotcreek, z szopy, w której dokonano wcześniej transakcji, w blasku niesamowitego światła wychodzą dziwne stwory.

 

Tymczasem, Dirk Anger już trzeci dzień siedzi w swoim Pokoju Przemyśleń. Ktoś przeszkadza mu w spożywaniu mikstury złożonej w dużej mierze z trucizny, by przekazać mu najnowsze informacje o Nextwave. Generała to nie obchodzi, postanowił zrezygnować… z życia. Jednak głos kontynuuje, mówiąc mu o magicznej umowie Beyond Corporation. Zaczęli już testy w Shotcreek - mieście, do którego zmierza Nextwave, nieprzygotowani na to, co ich tam spotka. Anger i jego ludzie nie muszą nic robić, tylko oglądać, jak członkowie Nextwave giną. Ta informacja natychmiast ożywia Dirka i generał każe przygotować wódkę, dziewczyny i sondę do odsysania treści żołądkowej.

 

W Shockwave Rider, Tabby pyta, czego właściwie szukają, ale odpowiedź nie jest zbyt jasna - jak to zobaczą, to będą wiedzieli. Nagle, Aaron to widzi - ciała rozrzucone po ulicy. Skład rzuca się na ratunek. Lądują koło barykady z policyjnych radiowozów. Policjantka pyta, kim są, a Monica informuje, że przybyli na pomoc. Pyta co się dzieje, a kobieta odpowiada, by wyjrzała i sprawdziła, czy odstrzelą jej głowę. Ulicą kroczy tłum Mindless Ones, strzelający do wszystkiego, co popadnie. Policjantka pyta Monicę, czy są tymi super bohaterami, o których czytają w gazetach, ale którzy nigdy nie zjawiają się, gdy są potrzebni w Shotcreek, Rambeau potwierdza, więc kobieta każe jej sobie zaimponować. Monica i jej skład ruszają do boju. Aaron kopie potwory, Elsa strzela do nich i z zachwytem zauważa, że wybuchają - jej życie właśnie nabrało nowego znaczenia - Monica załatwia kilka z nich swoją mocą, a kiedy grupka Mindless Ones podchodzi do Captaina, ten z żalem zauważa, że nie umie powiedzieć niczego zabawnego, więc po prostu rozwala je jednym ciosem. Tabby również robi użytek ze swoich mocy, a kiedy te wybuchają, dziewczyna z obrzydzeniem zauważa, że jest oblana ich łajnem. Aaron zauważa, że to chyba nic nowego, a Smith każe mu się zamknąć i ginąć. Chwile później, wszystkie potwory są zlikwidowane. Do zadowolonych Captaina i Moniki podchodzi policjantka i choć jest wdzięczna, chce wiedzieć co z resztą miasta, gdzie nadal roi się od Mindless Ones. Rambeau zbiera drużynę i Nextwave rusza, by ratować drugą połowę Shotcreek.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.