Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #28

The Sensational Spider-Man vol. 2 #28

The Sensational Spider-Man vol. 2 #28

"My science teacher is Spider-Man!!"

Postacie
Zapowiedź

Ten pojedynczy numer przedstawia przeróżne konsekwencje wyboru, którego dokonał Peter Parker, stając po jednej ze stron konfliktu znanego jako Marvel Civil War.

Streszczenie

W dniu, w którym wszystko się zmieniło Jordan Harrison obudził się za piętnaście szósta nad ranem. Śnił o dziewczynie swoich marzeń - Madeline Daniels, a teraz wstał żeby powkuwać. Jest niezłym uczniem i może poszczycić się najwyższą oceną z jednego przedmiotu - biologii, która zawsze była jego ulubionym przedmiotem z trzech powodów; pierwszy: nigdy nie znał swojego ojca, przypuszcza, że mógł być on naukowcem, pracującym z grupą ludzi nad swoim tajnym projektem tak jak Oppenheimer [odkrywca pozytonu, antycząstki elektronu - Snak3]; drugi: zawsze był widoczny na przedmiotach ścisłych, szczególnie ostatnio nie zwracając uwagi na znudzoną Maddy; trzeci: Jordan zawsze lubił swoich nauczycieli, szczególnie obecnego, młodego mężczyznę nazywającego się Peter Parker.

Nagle do pokoju chłopaka wchodzi matka, pracownica biura Murdocka [Daredevil - Snak3] i Nelsona. Pyta czy spędził przy biurku całą noc. Chłopak odpowiada, że nie i prosi żeby w przyszłości pukała zanim wejdzie [ciężki okres dojrzewania, hehe - Snak3]. Matka obiecuję, że następnym razem tak zrobi i spoglądając na książki o ośmiornicach, którymi interesował się od dziecka prosi go żeby zszedł na śniadanie, więc Jordan ubiera się i schodzi na dół. Będąc w kuchni pyta czy jego karą za spóźnienie mają być rozgotowane jajka, ponieważ ich zapach już dawno stał się smrodem. Wyraźnie zszokowana matka mówi, że chłopak powinien zobaczyć to, co miało miejsce wczoraj i jest cały czas powtarzane. Na ekranie telewizora widać bohatera NY Spider-Mana, który publicznie zdjął maskę. Nazywa się Peter Parker i uczy przedmiotów ścisłych w szkole Jordana.

Widzą to wszyscy: przyjaciele tacy jak Sue Richards czuwająca w szpitalu nad swoim pobitym bratem [Civil War #2 - Snak3], wrogowie jak Otto Octavius zakładający kolejne talerze na gryf swoimi metalowymi mackami i Madeline, która dzwoni do Jordana. Dziewczyna jest w trakcie suszenia włosów i z prędkością pociągu wyrzuca z ust słowa skierowane do Harrisona o tym, że ich nauczyciel nic im nie powiedział i, że nie jest pantoflarzem tak jak myślała, ponieważ to nie żona była powodem jego siniaków. Chłopak czekał na ten telefon całe życie, prawdopodobnie była to największa ilość słów, jaką kiedykolwiek powiedziała do niego Maddy, a on tymczasem odpłynął we wspomnienia swojej rozmowy z Parkerem. Powiedział mu na osobności, że pamięta, iż nie jest on nauczycielem biologii z powołania, znalazł się w ich klasie z powodu zwolnień, ale on i tak liczy, że pomoże mu w dotarciu na uniwersytet Miami, który mu się marzy. W ten sposób Parker stał się powiernikiem jego sekretu.

W międzyczasie Otto Octavius przemierza miasto przy użyciu swoich macek, powtarzając słowa, jakie wypowiedział Parker zdejmując maskę przed całym światem.

W tym momencie Maddy przypomina mu o istnieniu świata, więc chłopak kłamie, że ją słucha. Decydują się spotkać przed głównym budynkiem szkoły. Jadąc w metrze przypomina sobie słowa koleżanki i powód jej telefonu. Dziewczyna liczy na to, że w szkole będzie masa reporterów i będą chcieli porozmawiać z pupilkiem Petera Parkera, a skoro ona jest jego partnerem w laboratorium to powinien dać jej uszczknąć trochę sławy. Jordan nie obwinia jej za to. W tym momencie jego wzrok pada na dzisiejsze wydanie Daily Bugle, na którym widnieje połowa twarzy Petera Parkera sklejona z połową twarzy Spider-Mana i dopiero w tym momencie tak naprawdę uświadamia sobie, kim jest jego nauczyciel. Zastanawia się co mógł wtedy czuć. Nie wie jak bliska rzeczywistości jest jego wizja wymiotującego Parkera, pocieszanego przez staruszkę, której zdjęcie trzyma na swoim biurku w szkole. Domyśla się też, że na miejscu musiała być obecna jego żona i Tony Stark - gwiazda telewizji.

 

Avengers Tower. Peter wyskakuję w swoim nowym stroju przez okno widząc reportaż telewizyjny dotyczący ataku Octaviusa.

Jordan wysiada z metra zastanawiając się jak teraz zmieni się jego życie w szkole. Wyobraża sobie, że udając się na dodatkowe zajęcia, które obiecał mu Parker zastanie tam wiadomość, iż Peter zmuszony był wyjść i walczyć z Venomem, a dostanie się na College będzie zawdzięczał wstawiennictwu Spider-Mana na piśmie. Po chwili uświadamia sobie, że ma problem. Rozmyślania przerywa mu wielka skrzynka na listy, która właśnie przeleciała nad jego głową. W zamieszaniu dostrzega Madeline i ma przez chwilę wrażenie, że biorą udział w jakimś serialu dla nastolatków, a dziewczyna otoczona jest jasnym światłem i porusza się przy akompaniamencie "Bittersweet Symphony" [The Verve - Bittersweet Symphony, polecam teledysk - Snak3]. W rzeczywistości dziewczyna jest przerażona i wygląda jak z horroru. Peter Parker walczy z Doc. Octopusem tuż przed szkołą. Ock. oskarża Petera o szydzenie z niego przez te wszystkie lata. Spidey nie rozumiejąc próbuję go uspokoić, ale w odpowiedzi obrywa jedną z macek i upada na ziemię. Po chwili Pete na życzenie swojego przeciwnika ściąga maskę, a ten wykrzykuję, że wcale nie poprawiło mu to humoru ponieważ mógł go zabić dawno temu, kiedy sam zdjął jego maskę [Amazing Spider-Man #12 - Snak3], ale pomyślał, że Peter nie może być bohaterem ponieważ za łatwo go pokonał. Ze smutkiem przyznaję, że zabiłby go wtedy oszczędzając sobie późniejszych niepowodzeń. W tym momencie odzywa się Jordan twierdząc, że zabijając go wtedy nie zabiłby bohatera, ale dzieciaka i dlatego tego nie zrobił. Nie zabiję go też teraz, ponieważ nie zabiję Spider-Mana, ale człowieka z imieniem i nazwiskiem, mającego rodzinę na utrzymaniu. Stojąca za jego plecami Maddy dodaję, że mają przerąbane. Octavius pyta czy oni też są jednymi z tych, którzy liczą na Parkera. W odpowiedzi słyszy, że są jego uczniami i rzeczywiście jest one lepszy od innych nauczycieli. Nie rozumie, po co mu to mówią, ale w tym momencie pojawia się Spidey mówiąc, że prawdopodobnie chcieli dać mu trochę czasu i powala Otto jednym ciosem w twarz. Maddy przytula się do Jordana i widać, że jego wyczyn zrobił na niej wrażenie, a smutny Pete podchodzi do Octaviusa dziękując za pomoc swojemu uczniowi. Ten przyznaję z uśmiechem na twarzy, że zrobił to, ponieważ nauczyciel jest mu potrzebny, a poza tym nie lubi złego traktowania mięczaków. Ten dzień, w którym zmieniło się wszystko zagwarantował chłopakowi świetlaną przyszłość...

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.