Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #22

New Avengers #22

New Avengers #22

"New Avengers: Disassembled" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Jak każdy aktywnie działający bohater, Luke Cage również musi opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu. Czy jego wybór będzie tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać... zwłaszcza teraz, kiedy ma żonę i dziecko?

Cytat

Agent Whitman: "Lukas Cage, my name is S.H.I.E.L.D. agent Whitman. You are under arrest for violating the federal superhuman registration act. It is my duty to to infrom you that you have the right to remain silent. If you give up that right, anything you say..."
Luke Cage:" Yeah, yeah! I remember it from the last time I was falsely accused of #&%^ I didn't do!!

Streszczenie

Mieszkanie Luke'a Cage'a. Stojący na środku Iron Man pyta gospodarza, czy ten zarejestruje się zgodnie z ustawą, która dokładnie o północy wejdzie w życie, jeśli tego nie zrobi, zostanie aresztowany. Jessica Jones pyta, czy ją też aresztuje, bo przeciez posiada nadludzkie zdolności, mimo że sama nie zamierza ich używać. Tony tłumaczy, że w jej przypadku mają do czynienia z odmienną sytuacją. Nikt wszakże nie będzie wysyłał młodej matki do walki z Dr Doomem. Obecna Ms Marvel powołując się na ich przyjaźń stara się jednak nakłonić Jessicę, do zarejestrowania się. Ta stwierdza, że w przeciwieństwie do Carol, ona nie lubi, jak jej ktoś mówi co ma robić. Tony natomiast stara się przekonać Luke'a wizją korzyści, jakie ten odniesie z rejestracji. Stając się współpracownikiem rządu będzie wynagradzany z budżetu, bardzo hojnie wynagradzany. Cage nie ma jednak zamiaru sprzedawać się tak, jak zrobili to Stark i Danver. Poza tym chce dobrze wychować syna. W duchu ideałów w które wierzy i o które gotów jest walczyć. Iron Man i Ms Marvel nie mają już nic do dodania i odlatują.

Jessica tymczasem podejmuje decyzję o wyjeździe. Luke popiera ją, jednak sam nie może uciec wraz z nią. Jones planuje udać się do Toronto.

Później Cage żegna się z żoną i synkiem. Ci wsiadają do obładowanego samochodu i odjażdżają pozostawiając Luke'a sam na sam z jego przeznaczeniem. Stojący nieopodal mieszkańcy dzielnicy pytają go, co teraz będzie. Cage odpowiada, że nie akceptuje ustawy, dlatego ma zamiar teraz udać się do domu, zasiąść w fotelu i oczekiwać nieuchronnego.

Luke siedzi w ciemnym pokoju wpatrzony w zegar, który właśnie wybija godzinę dwunastą w nocy. Za chwilę rozlega się pukanie do drzwi. Agenci S.H.I.E.L.D. wzywają go do złożenia broni. Ten każe im poczekać sekundkę, po czym wybija ścianę, za którą się ustawili. Tutaj atakowany za pomocą paralizatorów wypada przez okno budynku. Cała ulica okazuje się być zastawiona ciężkim sprzętem. Niespodziewanie w sukurs sąsiadowi przychodzą mieszkańcy budynku, którzy atakują agentów wszelkimi dostępnymi pod ręką środkami. Nim S.H.I.E.L.D. zdążyła zareagować, oddział zostaje zdziesiątkowany przez spadającą znienacka czerwoną pałkę i tarczę z namalowaną na niej białą gwiazdą. Za chwilę też pojawiają się właściciele wyżej wspomnianych przedmiotów. Captain America, Daredevil i Falcon wraz z Cagem szybko rozstrzygają batalię na swoją korzyść i zajmują pozostawione na ulicy pojazdy opancerzone. Luke łączy się z centralą, której przekazuje komunikat o zbliżającej się rewolucji.

W jednym z wielu sklepów bezcłowych zlokalizowanych przy północnej granicy Jessica Jones słucha w TV informacji o aresztowaniu swojego męża. Ściska mocniej synka, jednak za chwilę komentator podaje informację, że Luke Cage został odbity przez grupę herosów prowadzoną przez Captaina America. Szeroki uśmiech zdobi teraz twarz pani Jones.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #22 New Avengers #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.