Avalon » Serie komiksowe » Civil War » Civil War #3

Civil War #3

Civil War #3

Part 3

Postacie
Zapowiedź

Sprawa się rozjaśniła: mamy Frakcję Rządową i mamy Podziemie. Chociaż bohaterowie walczą ze sobą, siły są w miarę równo podzielone i raczej wyrównane... do czasu, aż powrót pewnej dobrze znanej postaci wstrząśnie całym światem Marvela, niczym uderzenie pioruna (tak, to jest podpowiedĽ ;) ).

Streszczenie

Wakanda. Reed Richards pofatygował się osobiście do Afryki, by nakłonić T'Challę do poparcia Aktu Rejestracyjnego i stanięcia po stronie Iron Mana. Opowiedział mu o ujawnieniu się Spider-Mana i o planach Starka, ale Black Panther stwierdził, że jego udział w tych wydarzeniach mógłby zostać źle odebrany przez władze, tak samo jak Afryka źle reaguje na amerykańskie interwencje w jej sprawy wewnętrzne. W tej sytuacji, Reed dodaje, że propozycja wyszła bezpośrednio od prezydenta, ale T'Challa mimo wszystko odmawia. Przenosi rozmowę na sprawy osobiste, pytając jak miewa się Johnny, ale Richards twierdzi, że nie miał czasu się tym zainteresować, chociaż wydaje mu się, że Susan poinformowałaby go, gdyby działo się coś niedobrego. Zaczyna zachwycać się modernizacją Wokandy i technologicznym postępem, ale T'Challa ucina rozmowę, na pożegnanie radząc, by zadzwonił do żony.

 

Nagłówek z gazety: "Secret Avengers pod wodzą Kapitana udaremniają plany Sinister Six."


Greenwich Village. Wong, w imieniu swojego pracodawcy, kategorycznie odmawia udzielenia jakiegokolwiek poparcia Iron Manowi. Dodaje również, że Stephen Strange udaje się aktualnie do swojej samotni za kołem polarnym, by czterdziestodniowym postem i medytacją wesprzeć intencję szybkiego zakończenia konfliktu. Yellowjacket i Wasp muszą odejść z kwitkiem.


Nagłówek z gazety: "Tony Stark obiecuje pochwycić zbuntowanych superbohaterów."


Westchester. Siedząc w ogrodzie Instytutu Xaviera i polewając chłodną lemoniadę, Tony i Emma wspominają chwile wspólnie spędzone w Marrakeszu dawno temu. Rozmawiają też chwilę o związku Emmy i Scotta, po czym Stark stwierdza, że naprawdę bardzo się zmieniła. Przechodzi jednak szybko do interesów, chociaż wcale nie musi wyjaśniać o co chodzi. Frost z góry odmawia przyłączenia się do jego grupy, ponieważ ściganie zbuntowanych bohaterów jest sprzeczne z ideałami X-Men, którzy doskonale wiedzą, jak to jest być ściganym i prześladowanym. Tony ostrzega, że mogą ściągnąć na siebie kłopoty i próbuje podeprzeć swoje argumenty, przypominając o Stamford, ale Emma zamian pyta, gdzie był on i jego Avengers, gdy miliony umierały w Genoshy. Stark postanawia zakończyć rozmowę dodając jeszcze, że spodziewał się po niej bardziej racjonalnego podejścia. Na pożegnanie, Emma dodaje, że nie zamierzają również wesprzeć buntowników, ale zachować całkowitą neutralność. Kiedy Tony wraca do swojej limuzyny i informuje asystenta, że powinni przyspieszyć działania wobec buntowników, zanim przedstawi swój plan ogólnostanowej policji, ktoś zatrzymuje go. Tym kimś jest Bishop, który ma dla niego propozycję.


W publicznej stołówce gdzieś na Manhattanie spotykają się Brett Hendrick, Victor Tegler, Cooper Peyton i Rockwell Dodsworth. Tak naprawdę to Captain America, Hercules, Daredevil i Goliath, którzy próbują przyzwyczaić się do nowych tajnych tożsamości, jakie zapewnił im Nick Fury. Niektórzy całkiem nieźle się przy tym bawią, a rozmowa szybko schodzi na taktyczne znaczenie publicznego ujawnienia tożsamości przez Spider-Mana. Spotkanie przerywa im informacja o pożarze w zakładach chemicznych, w których uwięzione są setki ludzi. Wszyscy natychmiast zbierają się i przebierają w kostiumy w ciemnej uliczce, gdzie już czekają na nich Cloak i Dagger.


Szpital prezbiteriański. Rozmowę pielęgniarek na temat działalności bohaterskiego podziemia przerywa pojawienie się na korytarzu Johnny'ego Storm, który pyta, czy ktoś widział jego siostrę.


Zakłady chemiczne Geffen-Meyer. Grupa bohaterów pojawia się w centrum szalejącego pożaru, ale nie widzą nigdzie nawet śladu uwięzionych robotników. Cable zauważa, że zakłady należą do korporacji Starka i ostrzega towarzyszy, że to pułapka. W tej samej chwili, Cloak i Wiccan zostają potraktowani środkiem usypiającym. Cała grupa zostaje otoczona przez stronników Iron Mana i żołnierzy SHIELD, którzy zostali przekazani pod dowództwo Starka, choć wciąż są monitorowani z Hellicarriera. Iron Man oświadcza, że zwabili ich tutaj, aby złożyć im ostatnią propozycję poddania się. Argumentuje, że świat się zmienił i społeczeństwo nie ma już zaufania do zamaskowanych bohaterów, a Spider-Man dodaje, że konflikt między nimi dale złoczyńcom okazję do swobodnego działania. Rozejrzawszy się po okolicy i oceniwszy szanse, Steve daje Starkowi pięć minut na przedstawienie jego planu i ściska wyciągniętą dłoń. Jednak gdy Iron Man cofa rękę zauważa, że coś jest do niej przyczepione i już w następnej sekundzie zostaje porażony wyładowaniem elektrycznym z tajnego neutralizatora zaprojektowanego przez S.H.I.E.L.D. specjalnie, by go obezwładnić. Goliath natychmiast powiększa się, by osłonić odwrót, ale zostaje zaatakowany przez Pyma. W ciągu minuty wybucha regularna bitwa, ale jednostki S.H.I.E.L.D. zostają powstrzymane od interwencji przez Marię Hill, która rozkazuje uskutecznić operację "Błyskawica". Spider-Man wykorzystuje możliwości nowego kostiumu, by przechwycić tarczę Kapitana i zaatakować go nią, podczas gdy Iron Man przeprowadza reboot systemu i atakuje Rogersa od tyłu. Walczą przez chwilę na osobności, ale Iron Man szybko zyskuje przewagę dzięki swojej zbroi i bezlitośnie okłada przeciwnika pięściami do nieprzytomności. Zauważa to walczący obok Hercules, który natychmiast rusza na pomoc przyjacielowi, przedzierając się przez szeregi przeciwników. Maria Hill wydaje rozkaz i w tej samej chwili Olimpijczyk zostaje trafiony piorunem. Zaskoczeni rebelianci spoglądają w niebo, gdzie wśród błyskawic ukazuje się Thor.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War #3 Civil War #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.