Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #44

Wolverine vol. 3 #44

Wolverine vol. 3 #44

"Vendetta" - part 3: "Justice" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Wolverine vs. Nitro - chodząca bomba i facet, który rozwalił Stamford w jednym! Czy Logan da się tak po prostu wysadzić? No i czego właściwie chcą ci ludzie, którzy podążają jego śladem?

Cytat

Logan, w myślach, o Nitro: "He's taken out a whole town -- over 600 souls (...) and I'd be extra-crispy right along with'em but for my mutant healing factor. Damn straight I'm enjoying myself."

Streszczenie

"Polityka zawiązuje dziwne sojusze" - Charles Dudley Warner


"Zemsta jest rodzajem nieokiełznanej sprawiedliwości, w którą im bardziej pcha nas ludzka natura tym bardziej powinno się ją wykorzenić przy pomocy prawa" - Sir Francis Bacon


[Cytat pochodzi z eseju "O Zemście" z tomu "Essays" z roku 1597 (polskie wydanie: "Eseje", 1959). Tom ten obok "Prób" Michela de Montaigne , uchodzi za podstawę współczesnej eseistyki. Przekład (c) to White King - przyp. Spence]


Big Sur, Kalifornia. 8:22. Nazywają go Wolverine i jest najlepszy w tym co robi. W tej chwili zajęty jest obijaniem Roberta Huntera, a ponieważ facet zamordował ponad sześćset osób, Logan nie ma żadnych wyrzutów sumienia. Wręcz przeciwnie. Chciał unieszkodliwić Nitro nim ten zdąży wykorzystać swoje umiejętności. Wtedy zauważył, że nie płoną, ani włosy, ani koszula mordercy, nie wspominając o telefonie. Wokół Huntera musiała znajdować się strefa bezpieczeństwa. Co oznacza, że dopóki Logan będzie się tam znajdował będzie mógł bez skrupułów tłuc Nitro. Dzisiejszy dzień zapowiada się na znakomity.


Paul i jego żona obserwują starcie z zarośli. Janus wstrzykuje sobie coś w szyję. Kobieta informuje rozmówcę, że zauważyli jakąś niezidentyfikowaną osobę - potencjalnego wroga. Mężczyzna po drugiej stronie łącza prosi, by czekali - jest już w drodze. Jeżeli ta osoba stworzy jakiekolwiek zagrożenie, ma zginąć.


Nitro pyta, czy Logan chce go zabić, powinien przecież stać po stronie "tych dobrych". Logan spokojnie oznajmia, że obecnie każdy niezarejestrowany superbohater znajduje się poza prawem. Dodaje, iż póki co nie zabije go - będzie go bił przez kilka kolejnych godzin, po czym przejdzie do cięcia. Przerażony Nitro zadaje kolejne pytanie - co jeżeli poda mu nazwisko. Poza tym, czy Wolverine nie zastanawiał się nigdy w jaki sposób udało mu się wysadzić całe miasto. [W jednym ze swoich wcześniejszych występów - w "Daredevil" v.2 #26 duetu Bendis/Maleev - siła eksplozji "ledwie" poprzewracała kilka samochodów i ludzi zgromadzonych wokół Nitro - przyp. Spence] Logan daje mu dziesięć sekund. Hunter wyciąga dłoń w stronę Logana pokazując mu trzy niebieskie tabletki [patrz: poprzedni numer - Spence] - Hormon Wzrostu Mutantów, który zwielokrotnia możliwości osób, takich jak oni. Widząc minę Logana dodaje, że sprawa jest o wiele poważniejsza niż się wydaje na pierwszy rzut oka. O wiele. Wolverine wyczuwa woń strachu. Nie wygląda jednak na to, że Nitro kłamie. Logan każe mu mówić bardzo szybko, grożąc czymś bardzo nieprzyjemnym, w razie gdyby zaczął kręcić. W chwili gdy Nitro zaczyna mówić, ktoś woła Logana, Dzień przestaje zapowiadać się na świetny. Logan nie ma pojęcia kim jest czarnoskóry mężczyzna, co nie przeszkadza mu w podniesieniu się i zadania kilku ciosów. Po dłuższej wymianie ciosów mężczyźni sięgają po mocniejsze argumenty: Logan wysuwa szpony, Janus wyciąga ozdobne ostrze. Starcie trwa nadal, następują po sobie kolejne cięcia, uniki, kopnięcia. Wolverine czuje, że przeciwnik jest dobry. Nagle ktoś krzyczy, by przestali. Walczący zastygają. Paul i jego żona kucają przy Nitro. Mężczyzna wykręca mutantowi rękę w tył, a kobieta oznajmia, że nie chcą starcia. Logan widząc kolejnych nieznajomych potrzebuje trochę czasu na ogarnięcie wszystkiego. Nitro zaczyna wrzeszczeć coraz głośniej, w miarę jak Paul dociska jego rękę w stronę pleców. Po chwili dochodzi do wniosku, że ludzie ci nie chcą z nim konfliktu, co zgadza się z wcześniejszymi słowami Huntera - "To jest o wiele większe". Mówi, że nie może tak po prostu zostawić Nitro. W efekcie Janus po raz kolejny rzuca się na niego.


Robert Hunter informuje, że popełnili duży błąd - jego oczy rozbłyskują pomarańczowym światłem. Paul spokojnie sięga po urządzenie w kształcie pistoletu i powtrzymuje eksplozję.


Wolverine nie ma pojęcia kim są ludzie, jest jedynie pewien, iż przybyli, by unieszkodliwić Nitro.


Hunter uderza Paula łokciem w twarz, zrzucając go z siebie.


Tymczasem, gdzie indziej. Para mężczyzn ubranych w garnitury idzie korytarzem, wśród stanowisk pracy. Pojawiły się pewne problemy - idiota z nimi związany wysadził się w centrum Stamford, a "Smocza Dama" sprawiała kłopoty. Wprawdzie poradzono sobie z nimi, lecz jeden z mężczyzn - okularnik Henry - jest zaniepokojony. Kolega uspokaja go - nie zostawiono żadnych śladów, które mogłyby doprowadzić do nich.


Żona Paula pyta, czy życie Nitro jest warte takiego zachodu. Logan, przebijając szponami ramię Janusa, odpowiada - zawarli z Nitro umowę, a umowy zobowiązują. Przeskakuje bliżej Paula i jego żony. Nagle Nitro wstaje z ziemi, chwyta Logana i przystawia mu do szyi ostrze. Paul informuje, że chcą, by sprawiedliwości po Stamford stało się zadość. Nitro przypomina o swojej obecności oznajmiając, iż najlepiej "przejdzie do cięcia". Logan rzuca Huntera na ziemię, prosząc o chwilę spokoju. Chce wiedzieć czemu cała trójka tutaj przybyła i skąd bierze się ich siła. Janus, wyciąga z kieszeni maseczkę zakrywającą usta i nos, wyciąga urządzenie na kształt pistoletu i wstrzykuje sobie coś w szyję. Ich moc nie pochodzi stąd. Nie pochodzi także z tego świata. Ciało mężczyzny przybiera kolor niebieski i zaczyna pokrywać się błękitnymi wzorami. Przybyli tu, ponieważ Nitro zamordował członkinię rodziny królewskiej - Namoritę[patrz - Civil War #1 - przyp. Spence] Wolverine wie już z kim ma do czynienia - cała trójka pochodzi z Atlantisu i należą do Gwardii Królewskiej, która jest na usługach... Namor właśnie przybył na miejsce. Dzień zapowiadający się na bardzo dobry, pogrąża się ostatecznie.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #44 Wolverine vol. 3 #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.