Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #189

X-Men #189

X-Men #189

"The Supernovas" - part 2 of 6

Postacie
Zapowiedź

Chociaż nie wszystkie dawne zagrożenia zostały zażegnane, X-Men nigdy nie mogą narzekać na brak nowych atrakcji, które mogą przerazić nawet samego Sabretootha. Kim są i czego chcą The Children?

Cytat

kapitan statku Shi'ar: "[...]As an atheist, I face death with wholly negative emotions."

Streszczenie

Alaska. We wnętrzu zabezpieczonego przez S.H.I.E.L.D. budynku w kształcie igla pracownicy agencji przeglądają taśmy na, których widnieje Northstar. Były X-Man morduje człowieka wykrzykując hasła o zagładzie rodzaju ludzkiego na chwałę swego pana. Nagle ściana pomieszczenia topnieje i w powstałej w ten sposób wnęce pojawiają się Children of The Vault. Podczas gdy pozostali oczyszczają budynek z nadbiegających agentów, Serafina podchodzi do więzionego tu Jean-Paulla Beaubiera. W jego umyśle projektuje się jako blond włosy anioł, który przybył tu by pomóc mu zemścić się na swych przeciwnikach. Następnie zajmuje się zainstalowanym wewnątrz systemem monitoringu i wymazuje wszelkie dane o ich obecności tutaj, zastępując je wizerunkami kroczących dumnie X-men.


Westchester County. Instytut Xaviera. Skuty kajdanami Creed pomimo nieustannych gróźb i ostrzeżeń ze strony Emmy i Rogue nie wydaje się być skłonny do konwersacji z nimi. Nieustępliwie trwa na stanowisku, że rozmawiać będzie tylko z Charlesem Xavierem.

Ten w tym czasie zajęty jest jednak tłumaczeniem Valerie Cooper wydarzeń mających miejsce w Nogales. Ta pomimo usilnych wyjaśnień profesora zdaje się nie przyjmować do wiadomości, że cały instytut jest monitorowany i w każdej chwili istnieje możliwość sprawdzenia, co poszczególni uczniowie robili w danym czasie. Wobec tego oczywistym wydaje się, że X-men z zaistniałą w Meksyku sytuacją nie mają nic wspólnego. Val sugeruje w takim razie, że być może sam profesor w jakiś sposób zablokował sentinele, tak że te nie zarejestrowały mutantów opuszczających szkoły. Xavier szybko zbija także ten argument tłumacząc, że nie dysponuje już żadnymi nadludzkimi zdolnościami. Kiedy tylko Val wychodzi z pokoju Xavier pokazuje swoją prawdziwą twarz. Okazuje się nim być Ravel, która teraz wdaje się w dyskusję z Guthrim. Żąda uzyskania odpowiedzi na dręczące ją pytanie, dotyczące jej przydziału do grupy Rogue. Nie wie czym była spowodowana ta decyzja i kto za nią odpowiada. Cannonball sam jednak nie dysponuje większą wiedzą na ten temat. Ostateczną decyzję podjął Scott, jednak inicjatywa wyszła od Rogue.


Przestrzeń kosmiczna. Statek zwiadowczy Shi'ar. Czytniki pojazdu zarejestrowały niewielki obiekt rozmiarów człowieka, który zbliża się w jego kierunku. Za chwilę statek zostaje rozbity w drobny mak.


Selkirk, południowa Kanada. Młoda dziewczyna siedząc w swoim mieszkaniu przykłada pistolet do głowy z zamiarem odebrania sobie życia, jednak w ostatniej chwili zostaje uratowana. Stojący przed dziewczyną Northstar ze zgniecionym pociskiem w dłoni informuje, Jeanne-Marie, iż dzień ten nie jest dniem jej śmierci, a przeciwnie wręcz, jest to dzień, w którym odrodzi się na nowo.


Camara Roja Vault. Obecna lokalizacja, 620 zachód, 1200 północ. Sangre gratuluje swoim towarzyszom dobrze wykonanego zadania. Ich działania zdołały wyprowadzić w pole najbardziej liczące się siły tego świata. Niektórzy jednak traktują to, co się dzieje jako dobrą zabawę. W takim razie jednak nagrodą jest przetrwanie, dlatego muszą się upewnić, że zarówno ludzie jak i mutanci nagrody tej nie dostaną.


Instytut. Omega Sentinel budzi się w końcu ze śpiączki. Dziewczyna wydaje się być całkiem przytomna, nie dziwi więc jej pytanie o brak ubrania. Dr McCoy wyjaśnia Shapandar, że taką ją znaleziono. Teraz pałeczkę przejmuje Rogue i wtajemnicza pacjentkę w przebieg akcji w klinice, w trakcie, której to Shapander została uwolniona. Dziewczyna pamięta tylko wyrwane z kontekstu strzępy informacji z tych kilkunastu tygodni, kiedy była więziona. Rogue zastanawia się, czy sprawa tej kliniki i wydarzeń z Nogales nie są ze sobą w jakiś sposób powiązane, jednak Karima nie jest w stanie przypomnieć sobie niczego, co w jakikolwiek sposób uzasadniałoby te przypuszczenia. Za chwilę też przełącza się na tryb bojowy po tym, jak wyczuła czyjąś obecność. Alarm okazuje się być jednak fałszywy, gdyż ich gościem jest Logan. Ten prosi Rogue na stronę. Wolverine ostrzega dziewczynę przed Creedem. Powinna była wcześniej przyjść do niego i poinformować o planowanym przetrzymaniu Sabretootha w szkole. Rogue jednak nie wydaje się być tym zbytnio przejęta. Sama doskonale wie, co ma robić.


W tym czasie niedaleko szkoły Serafina i Perro przygotowują osobliwy spektakl. Obok nich w całkowitym bezruchu stoją Northstar i Aurora w hełmach na głowie. Teraz Serafina odchodzi na bok i pożycza sobie odrobinę energii wprost ze słońca, które ulega zaćmieniu na kilka sekund. Zdobytą w ten sposób moc przekazuje następnie stojącemu obok rodzeństwu wraz z rozkazem wykonania misji. Jean-Paul i Jeanne-Marie odlatują w kierunku Szkoły Dla Młodych Talentów, gdzie ich pojawienie się dla wielu uważających rodzeństwo Beaubier za zmarłe stanowi spore zaskoczenie. Szybko jednak mieszkańcy i uczniowie zostają z niego wyrwani za sprawą niszczycielskiej siły, jaką Northstar i Aurora przywiedli tu ze sobą, by dokonać ostatecznej destrukcji i zniszczenia instytutu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #189

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.