Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #188

X-Men #188

X-Men #188

"The Supernovas" part1

Postacie
Zapowiedź

Chociaż nie wszystkie dawne zagrożenia zostały zażegnane, X-Men nigdy nie mogą narzekać na brak nowych atrakcji, które mogą przerazić nawet samego Sabretootha. Kim są i czego chcą The Children?

Cytat

Beast: "Wonderful! I might as well operate out of a railway conocourse."

Streszczenie

Meksyk, Nogales. Dwadzieścia cztery godziny wcześniej. Odziany w podarty płaszcz i takiż że kapelusz mężczyzna biegiem przemierza uliczki miasteczka, omal nie rozdeptując żebrzącej na ulicy kobiety z córką, po czym wbiega do pobliskiego lokalu. Już w środku Sabretooth odkrywa głowę. Przybył tu, by się z kimś spotkać. Jego kontakt już na niego czeka przy barze. Ten przekazuje Creedowi trasę, oraz wszelkie niezbędne informacje i dokumenty by przedostać się na teren Stanów Zjednoczonych. Już po wyjściu Sabretootha zwierza się barmanowi ze swej obserwacji. Właśnie miał okazję zobaczyć strach w oczach najniebezpieczniejszego człowieka, jakiego kiedykolwiek dane mu było spotkać.


X-men bezskutecznie próbują wedrzeć się do niepozornego budynku, z zewnątrz przypominającego szpital, który jak na tego typu zabudowę jest bardzo silnie strzeżony. Rogue dla pewności łączy się z Beastem i pyta, czy ten, aby jest pewien, że w środku znajdują się jacyś mutanci. Hank stwierdza jednak ponad wszelką wątpliwość, że Cerebro zarejestrował wewnątrz obecność nadczłowieka, chociaż sygnał był raczej słaby. Upewniona dziewczyna dotyka towarzyszy przygotowując się do kolejnego natarcia, na co McCoy reaguje dosyć trwożnie. Rouge uspokaja go, po czym ponownie przystępuje do ataku. Już wewnątrz rozprawia się z uzbrojonymi po zęby strażnikami przy pomocy jednej ze swoich nowo nabytych mocy w postaci wiązki lasera uwalnianej wprost z oczu dziewczyny ala Superman. Tymczasem w mniej dostępnych kondygnacjach budynku Iceman i Cannonball natrafiają na ukryte laboratorium, w którym na stołach i w szklanych komorach uwięzieni są mutanci. Na ich ciele znać ślady przeprowadzanych na nich eksperymentów i badań, których celem była próba odpowiedzi na pytanie, czy mutacja to choroba i czy można się nią zarazić. Za chwilę do Bobby'ego i Guthriego dołączają Emma i Cyclops, którzy przy pierwszym szturmie stracili na chwilę przytomność. Wraz z nimi jest także i Rogue.


Dwie przezroczyste postacie przemierzają ruchliwe o tej porze miasteczko Nogales. Przybyli tu w ślad za Sabretoothem. Udaje im się częściowo odtworzyć scenariusz wypadków i prawdopodobną trasę ucieczki Creeda, po czym opuszczają miasteczko, które zostaje zmiecione z powierzchni ziemi. Wyjątek stanowi mała żebrząca dziewczynka, wokół której Serafina tworzy pole siłowe, chroniące ją przed skutkami tragedii, tak by mogła później opowiedzieć, co tu się wydarzyło i kto jest za to odpowiedzialny.

Instytut Xaviera. Beast przyjmuje do skrzydła szpitalnego uratowaną w trakcie ostatniej akcji X-men Lady Mastermind. Profesor Xavier prosi Scotta na słowo. Jest zaniepokojony wyrachowaniem swego wychowanka, który wykorzystuje nowe zdolności Rogue w walce, zupełnie nie widząc przy tym, jakie spustoszenie sieją wśród cywilów, co zupełnie nie licuje z wartościami przekazywanymi przez tą szkołę. Scott jednak pozostaje głuchy na te argumenty i odchodzi. Charles próbuje jeszcze przekonać Emmę, by ta wpłynęła na Summersa. Ta jednak nie ma najmniejszego zamiaru tego czynić. Cyclops jest takim, jakim ukształtowały go właśnie nauki Xaviera. Profesor natomiast nie ma już żadnej możliwości by to zmienić.


Smocze Góry. Granica meksykańsko - amerykańska. Siedzący nocą nad niewielkim ogniskiem Creed wyczuwa nagle znajomy zapach. Za chwilę tuż za nim pojawiają się Fuego i Rose, dwójka jego niedawnych oprawców. Sabretooth ratuje się ucieczką skacząc ze skały. Na dole jednak zauważa coś dziwnego. Jego mutacyjna zdolność samoregeneracji uległa gwałtownemu zwolnieniu. Nie widząc dla siebie większych szans wysadza w powietrze wzgórze, z którego dopiero co się ewakuował. Ścigająca go para zamyka się w kuli pola ochronnego. Nie mając pewności czy zabili swoją ofiarę, powoli oddalają się z miejsca zdarzenia.


W Instytucie natomiast Hank zajmuje się przywracaniem sprawności uwolnionej Karimy Shapandar, jednego z Omega Sentineli Bastiona. Obecny przy tym Scott w rozmowie z Rogue wobec aktualnych okoliczności proponuje dziewczynie poprowadzenie własnej drużyny. Ma świadomość jej siły i bezkompromisowości, co w połączeniu z jej nowymi mocami czyni ją idealną kandydatką. Rogue przystaje na propozycję i do własnego składu rekrutuje Sama, Bobby'ego i Mystique. Nagle całym budynkiem targają wstrząsy, których źródło znajduje się na zewnątrz.


Przed szkołą zdążyła się już zebrać spora grupka ciekawskich uczniów. Na pomoc przybyły również stacjonujące tu Sentinele. Ku zdumieniu wszystkich inicjatorem całego zamieszania jest Sabretooth, który trzyma w swych potężnych łapskach jedną z uczennic ostrzegając, że ją zabije. Plan ten jednak rychło upada, gdy wspólna akcja Cannonballa i Icemana kończy się uwolnieniem zakładniczki. Sprowadzony do ziemi Creed tłumaczy, że nie planował nikomu wyrządzić żadnej krzywdy. Po prostu chciał skorzystać z możliwości schronienia się w Instytucie.


Meksyk, Nogales. Chwila obecna. Zebrane nad olbrzymim kraterem widniejącym w miejscu, w którym do tej pory stało miasteczko służby mundurowe i cywilne, a także prasa i zwykli gapie i przechodnie zachodzą w głowę, co też takiego się tu wydarzyło, że nikt nawet nic nie zdołał usłyszeć. Relacjonująca na żywo te wydarzenie dziennikarka w rozmowie z małą dziewczynką, która jako jedyna przeżyła katastrofę, ku swemu zaskoczeniu dowiaduje się, że odpowiedzialni za tą tragedię są X-men.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #188 X-Men #188

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.