Avalon » Serie komiksowe » Claws » Claws #1

Claws #1

Postacie
Zapowiedź

Niespodzianka z udziałem Wolverine'a i Black Cat. Oboje zostają uprowadzeni i umieszczeni na sztucznie stworzonej wyspie, gdzie stają się celem bogatych snobów, którzy zapłacili krocie za unikatowe safari. Felicia i Logan muszą najpierw się dogadać, a dopiero potem mogą zająć się rozpracowywaniem, kto stoi za tym pomysłem.

Cytat

Wolvie: "Why are you even here?"
Cat: "I'm dangerous, buddy, and don't you forget it."
Wolvie: "Right."
Cat: "I am!"

Streszczenie

Black Cat oddaje się swojemu ulubionemu zajęciu - skakaniu po dachach w środku nocy, a przy okazji rozgląda się za jakimś łatwym łupem. Nagle i niespodziewanie, ktoś porywa ją z dachu. To Spider-Man wita się z nią radośnie i ma ochotę na powitalnego buziaka. Cat zeskakuje na najbliższy dach i pokazuje mu, gdzie może ją cmoknąć. Spidey stwierdza, że chyba jej się przytyło, a w odwecie, Felicia przecina jego sieć tak, że spada na głowę i rzuca się do ucieczki. On oczywiście podąża za nią pytając, czy teraz gra w przeciwnej drużynie i nie lubi mężczyzn. Odpowiada mu kopniak w brzuch, a gdy pada na ziemię, Cat staje nad nim i mówi, że nie lubi tylko niedojrzałych emocjonalnie facetów w rajtuzach, po czym dodaje, żeby naciągnął maskę, bo się ślini. Spidey próbuje strzelić w nią siecią, ale ma wyjątkowego pecha, bo trafia w przelatującego ptaka i kiedy się z nim szamocze, Felicia znowu daje nogę. Peter ponownie rusza za nią, ale po chwili znowu nadziewa się na cios. Black Cat mówi, że nie mogą się tak dłużej bawić, bo ma plany na wieczór, a on odpowiada, że chce tylko, aby trzymała się z dala od kłopotów. Ona z uśmiechem stwierdza, że zawsze chce rzeczy niemożliwych.


Lotnisko międzynarodowe w Tokyo. Logan próbuje dodzwonić się do Emmy Frost, ale trafia na automatyczną sekretarkę. To oznacza kłopoty, bo za chwilę będzie musiał przejść przez wykrywacz metali, który oczywiście narobi hałasu. Gdy tak się dzieje, natychmiast przyczepia się do niego strażnik, więc próbuje tłumaczyć, że ma metalową płytkę w głowie, ale podręczny wykrywacz ujawnia, że nie tylko tam ma metal. Strażnik oświadcza, że będzie musiał zabrać go na rewizję osobistą z przeszukaniem otworów ciała, ale Logan zauważa subtelną zmianę w jego głosie i wie już, że to Emma przez niego przemawia. Frost uprzedza, żeby załatwił sobie fałszywe papiery od lekarza, jeśli chce korzystać z transportu publicznego, bo nie może ciągle bawić się umysłami strażników na lotniskach.


Black Cat zakrada się do budynku, gdzie czeka na nią drogocenny łup, a po drodze przypomina sobie stare dobre czasy oraz to, jak zdobyła zdolności sprowadzania pecha na innych. Bez problemu dociera do gabloty i wyciąga z niej wielki rubin, ale coś jej tu nie gra, bo kamień jest dziwnie lekki. Nagle, rubin otwiera się i pryska jej w twarz gazem usypiającym. Cały budynek trzęsie się, a jego wieża zamienia się w rakietę, która odlatuje w nieznane.


Logan jest już w samolocie i nieźle się bawi, kiedy nagle, ze wszystkich wentylatorów zaczyna się wydobywać gaz. Wstrzymuje oddech i pędzi do kabiny pilotów, a gdy pokonuje drzwi odkrywa, że obaj już śpią, a samolot zaczyna spadać. Przesuwa więc głównego pilota i próbuje poderwać maszynę, ale nic nie może zrobić i samolot rozbija się na tropikalnej wyspie.


Kilku mężczyzn zbliża się do klatek i przygląda się przyszłej zdobyczy. Nie mogą się już doczekać, kiedy się obudzą i będą mogli zacząć polowanie. Ich gospodarz szturcha Logana nożem, a ten zrywa się natychmiast na równe nogi. Odkrywa, że jest zamknięty w klatce, obok, w takiej samej jest Black Cat, a otacza ich banda uzbrojonych łowców z Kravenem na czele. Wolvie próbuje przeciąć kraty, ale nie daje rady, więc może tylko próbować drapnąć Kravena na odległość, kiedy ten opowiada, że ściągnął ich tu na wyjątkowe safari, w którym odegrają rolę zdobyczy. Cat stwierdza, że to nie może być prawdziwy Kraven, bo ten od dawna nie żyje, ale ich gospodarz zapewnia, że jest prawdziwy. Przedstawia proste reguły gry: jeśli dotrą do łodzi zacumowanej w zatoce, będą wolni, ale przez cały czas będą ścigani przez łowców, zaś jeśli ich pozabijają, ukryte pod wulkanem ładunki wybuchowe spowodują jego erupcję i zatopienie wyspy. Żeby było zabawniej, jest też limit czasowy - dwanaście godzin, potem wyspa wybuchnie. Po dodatkowym wyśmianiu naiwności swoich gości, Kraven wspina się do śmigłowca i odlatuje, a Cat stwierdza, że prawdziwy Kraven nigdy by czegoś takiego nie zrobił, bo sam jest łowcą.


Dwie minuty później, klatki otwierają się, a Wolverine i Black Cat uciekają w głąb dżungli. Felicia ma nadzieję, że Logan wywęszy, gdzie jest plaża, ale on oświadcza, że najpierw zamierza się zająć łowcami. Ona uważa, że to skrajnie głupi pomysł, czym wyraźnie uraża jego dumę. Sekundę później, Wolvie zostaje trafiony prosto w środek czoła przez snajpera. Cat stwierdza, że skoro jest kuloodporny, to może się zająć łowcami, a ona tu zaczeka. Zaczynają się kłócić, bo on uważa, że ona jest bezużyteczna, a ona, że on jest wredny i brzydki. Przerywa im jednak jakiś świszczący dźwięk, więc Logan wychyla się zza kłody, za którą się schowali i zauważa, że w ich kierunku pędzi pół tuzina pocisków. Zakrywa więc Felicii uszy i mówi, żeby przygotowała się na ból.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Claws #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.