Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #11

Friendly Neighborhood Spider-Man #11

Friendly Neighborhood Spider-Man #11

"I Hate a Mystery" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Jak każda wojna, tak i ta w świecie Marvela dotyka także zwykłych obywateli. W tym konkretnym przypadku prowadzi do nieuchronnego konfliktu między Peterem Parkerem a Flashem Thomsonem. Dodatkowo - zaskakujący powrót Mysterio!

Cytat

Dyrektor do odzyskującego przytomność Flasha: "Okay, your first name is "Flash". Did you know your last name?"
Flash: "Gordon?"

Streszczenie

Uwaga: Akcja numeru dzieje się po Civil War #2.

Kończąc zakładanie kostiumu Mysterio, mężczyzna stwierdza, że to wszystko jest zbyt łatwe. Miałby problem z szukaniem swojego przeciwnika po całym mieście, lecz na szczęście ten oznajmił przed kamerami, że nazywa się Peter Parker, jest Spider-Manem, a na dodatek uczy w Midtown High. Nie mógł łatwiej uczynić z siebie celu, dzięki czemu Francis Klum, nowy Mysterio, będzie o wiele łatwiej mógł pomścić brata, w czym pomoże mu jego zdolność do teleportacji. Gdzieś indziej, obserwujący to na monitorze osobnik wyłącza dźwięk, mając dość gadatliwości Francisa. [A kim jest Francis Klum? Tego dowiecie się ze streszczeń mini-serii Spider-Man & The Black Cat - Jaro]

Peter Parker z trudem przedziera się przez tłum rodziców uczniów Midtown High, pikietujących przeciwko jego zatrudnieniu w szkole po jego publicznym przyznaniu się do bycia Spider-Manem. Peter ma dość ich natarczywości i kilkoma skokami dostaje się na dach budynku, czym wprawia protestujących w zachwyt. Już w środku wpada na swojego ucznia Jeremy'ego i zauważa, że chłopak ma podbite oko. Pyta, czy ktoś się nad nim znęca, Jeremy zaprzecza, wyjaśniając, że stało się to podczas gry w "zbijaka" podczas lekcji wychowania fizycznego. Parker, mający nieprzyjemne wspomnienia związane z tą grą i Flashem Thompsonem, postanawia udać się do nauczyciela. W sali gimnastycznej, Flash stwierdza, iż mógł przewidzieć, że cherlawy Jeremy poskarży się Peterowi. Nie boi się jednak, gdyż nie wierzy, że Parker jest Spider-Manem. Tego nie obchodzą wywody Flasha i prosi jedynie, by grano mniej brutalnie na jego zajęciach. Thompson jednak wyzywa go na pojedynek w "dwa ognie". Całe zajście obserwuje już spory tłum uczniów, lecz Pete nie kwapi się do ostrej gry. Flash wtedy przypomina mu ich szkolne lata i z całej siły rzuca w niego piłką. Poddenerwowany Parker bez problemu podskakuje i kopie rzuconą piłkę prosto w twarz Flasha. Thompson odzyskuje przytomność dopiero po pewnym czasie, gdy Arrow, nowa szkolna pielęgniarka podaje mu sole trzeźwiące. Kobieta zaprasza go do swojego gabinetu, by przyłożyć mu okład z lodu na obitą twarz.

Peter w telefonicznej rozmowie z żoną zdaje jej relację z zajścia z Flashem. MJ mówi o wszystkim cioci May, która jednak wcale nie żałuje Thompsona, po tym jak po wybudzeniu się ze śpiączki zaczął traktować Petera tak, jak to robił w szkolnych latach. Mary Jane mimo to gani męża, lecz ten stwierdza, że z powodu zamieszania, jakie wywołuje swoją osobą, powinien porzucić pracę w szkole. Kończy rozmowę, gdy do gabinetu wchodzi dyrektor szkoły. Oznajmia, że nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec Parkera, nie chce też uginać sie pod presją rodziców i zwalniać go z powodu bycia Spider-Manem. Jednak gdy Pete przerywa mu, mówiąc, że zdecydował się na odejście ze szkoły, dyrektor wzdycha z ulgą.

Później, Parker prowadzi swoje ostatnie zajęcia w Midtown High i słucha, jak uczniowie głośno wyrażają swoją dezaprobatę z powodu jego odejścia. Nagle daje o sobie znać pajęczy zmysł, a jeden z podopiecznych Petera zauważa, że na zewnątrz zrobiło się nienaturalnie ciemno.

Arrow zajmuje się posiniaczoną twarzą Flasha. Przyznaje, że uważała go za tępego osiłka, lecz teraz jest zaskoczona jego poczuciem humoru. Thompson stwierdza, że ludzie często przyklejają mu etykietkę niezbyt rozgarniętego. Ich rozmowa zostaje jednak przerwana, gdy zauważają nienaturalny mrok za oknem.

Ciemność ogarnia także protestujących rodziców, a w całym budynku rozlega się głos, który oznajmia, że szkoła jest nawiedzona, a jedyną drogą na zewnątrz są frontowe drzwi. Po chwili gasną światła, a Parker, przebrany już w swój kostium, postanawia wyprowadzić uczniów z budynku. Kiedy jednak pełznie po suficie na ich czele, nagle zauważa, że gdzieś zniknęli jego podopieczni.

Uczniom tymczasem znika z oczu Spidey, a na jego miejscu pojawia się Mysterio. Teleportuje się po chwili w inne miejsce, pozostawiając ich zdezorientowanych na korytarzu. Głośno wyraża zadowolonie z tego, że za pomocą hologramów udało mu się ich wszystkich zwieść, gdy nagle widzi wokół siebie czerwony dym i słyszy głos, który oznajmia swoje zdegustowanie jego gadatliwością. Po chwili pojawia się przed nim osobnik w czerwonym kostiumie Mysterio, który napomina go, że musi jeszcze wiele nad sobą popracować, jeśli chce być jego następcą. Problem polega na tym, że Quentin Beck, pierwszy Mysterio, od dawna nie żyje...

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #11 Friendly Neighborhood Spider-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.