Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #1

Heroes For Hire vol. 2 #1

Heroes For Hire vol. 2 #1

"Taking It to the Streets" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Black Cat, Shang Chi, Paladin, Misty Knight, Coleen Wing, Tarantula - oto nowe oblicze licencjonowanego przez rząd Heroes For Hire. Ich pierwszym zadaniem jest... no, zgadnijcie? Właśnie tak - schwytanie zbuntowanych superbohaterów. Będzie się działo!

Cytat

Tarantula: "My blades want to puncture your heart and vomit your blood!"

Streszczenie

Bezlitośni słudzy nowego Mandarina zuchwale pustoszą ulice Nowego Jorku. Próbujący ich powstrzymać agenci FBI są wobec nich bezradni. Nieoczekiwana odsiecz przychodzi w postaci nowej grupy w mieście - Heroes for Hire. Drużyna bez większego problemu radzi sobie z przeciwnikami. Podczas walki, myśli Misty Knight przybliżają nam obraz całej sytuacji. Dziewczyna wiedziała, że tragedia w Stamford i następująca po niej wojna domowa pomiędzy bohaterami była tylko kwestią czasu. Teraz, kontynuując ideę bohaterów do wynajęcia, zapoczątkowanej przez Power Mana i Iron Fista, grupa pracuje na zlecenie rządu. Rudowłosa piękność, bez problemu i z gracją radząca sobie z podwładnymi Mandarina, to Colleen Wing. Wychowana przez dziadka samuraja w japońskich górach Honshu, stała się wspólniczką Misty, która po stracie ręki w wybuchu, rzuciła pracę w policji i jednocześnie jedyną osobą, której ta naprawdę ufa. Następnym członkiem grupy jest szalony na punkcie entomologii, były przestępca Buck Mitty aka Humbug. Imię adekwatne dla kogoś, kto rozumie język owadów i potrafi je kontrolować, a zważywszy na niewyobrażalną ilość karaluchów w Nowym Jorku, ma on wprost nieograniczoną możliwość szpiegowania. Shang-Chi to mistrz kung fu, syn króla zbrodni, który sprawował pieczę nad morderczym treningiem swojego syna już od jego najmłodszych lat. W przeszłości zasłynął on jako tajny agent, teraz realizuje się jako bohater do wynajęcia. Seksowna latynoska powalająca olbrzymiego sługę Mandarina kilkoma ciosami morderczych ostrzy to Maria Vasqez alias Tarantula, łącząca różne sztuki walki jujitsu. Misty, mimo licznych prób znalezienia informacji na temat przeszłości koleżanki nadal nie może jej w pełni zaufać. Walka dobiega końca, gdy bohaterka za sprawą swej bionicznej ręki nokautuje ostatniego przeciwnika zastanawiając się jednocześnie, dlaczego zamęt wojenny postawił po drugiej stronie barykady wielu jej starych przyjaciół.


Tydzień wcześniej. Wieża Starka. Iron-Man, Mr Fantastic i Spider-Man przekonują Colleen i Misty, aby te opowiedziały się za stroną zwolenników rejestracji. Dziewczyny odpowiadają, że nie zajmują się łapaniem dobrych bohaterów, a już w szczególności nie tak popularnych jak Captain America. Mr Fantastic rozumie ich rozterki moralne, ale akt jest już prawem. Wojna się rozpoczęła. Iron-Man wtrąca, że proszą jedynie o pomoc w schwytaniu zbuntowanych superbohaterów. Misty przypomina zebranym o relacjach, jakie panują pomiędzy nimi a ściganymi. Pomysł usunięcia z gry dzieci, amatorów i socjopatów jest jak najbardziej słuszny, jednakże ona jako zwykły człowiek nie musi brać w tym udziału. Chęć nadania sprawie wymiaru bardziej ludzkiego nie przekonuje jej. Obawia się, iż jest to kolejna próba naprawienia złych wizerunków kosztem innych, co w rezultacie może doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Ona sama, jako Afroamerykanka doznała na własnej skórze, do jakich aktów przemocy prowadzą podziały społeczeństwa. Iron mam uspokaja ją, obiecując zrobić wszystko, co w jego mocy, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Słysząc to oświadczenie Misty zgadza się pomóc, z zastrzeżeniem, co do wolnej ręki w wyborze towarzyszy broni.


Chinatown. Heroes for Hire siedzą przy kolacji. Niespodziewane pojawienie się Black Cat przerywa dyskusję. Dziewczyna poszukuje dawnej koleżanki Misty, Vienny, która specjalizuje się w podrabianiu fałszywych dokumentów kryminalistom. Według jej źródeł informacji wszelkie ślady prowadzą do portu. Jako informator najlepiej sprawdzi się Humbug. Mężczyzna początkowo ociąga się. Dopiero błysk na ostrzu Tarantuli przyspiesza jego działanie.


Humbug bez problemu znajduje kryjówkę łotrów. Goldbug rozmawia z Shockwave o ich beznadziejnej sytuacji. Według niego najlepiej ratować się ucieczką i zostawić mniej znaczące sprawy. Vienna przedstawia zebranym swoją ofertę. Jeden z mężczyzn nie jest zadowolony ze swej nowej tożsamości, gdyż chciał wyjechać do Teksasu, a zamiast tego został Holendrem. Niespodziewanie, z impetem pojawiają się Heroes for Hire. Podczas walki wyróżnia się Tarantula, powalając z zaskoczenia kilku łotrów. Black Cat przypomina jej, że nie mogą posunąć się do morderstwa. Vienna dość szybko eliminuje, Misty tajemniczą substancją trzymaną w rękawie, a Colleen przegrywa starcie z robotem. Reszta zespołu nie ma szans w starciu z furią Shockwave’a. Na polu walki zostaje tylko Humbug, który zdecydowanie odrzuca możliwość przyłączenia się do przestępców. Tym samym podpisuje na swych towarzyszach wyrok śmierci. Rozpaczliwą sytuację przerywa pojawienie się Paladyna, Shanga i olbrzyma Orki. Ta trójka z łatwością radzi sobie z łotrami. Po walce okazuje się, że Vienna od początku była przekupiona i zwabiła kryminalistów specjalnie dla Heroes for Hire. Oburzeni Humbug i Tarantula mają pretensje do Misty. Najwyższy czas obdarzyć ich zaufaniem, gdyż ciężko na nie pracowali. Colleen tłumaczy koleżankę. Dla opinii publicznej Bucky jest byłym więźniem, a przeszłość Marii wciąż niesie ze sobą wiele pytań. Poza tym w przypadku wojny nawet najpotężniejsi herosi nie wiedzą, komu należy zaufać.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #1 Heroes For Hire vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.