Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Front Line » Civil War: Front Line #5

Civil War: Front Line #5

Civil War: Front Line #5

"Embedded" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy historii ostatniego ocalałego członka New Warriors, a także inne historie z tła Wojny Domowej i zwyczajowa dawka korespondencji z linii frontu.

Cytat

Sally Floyd:" The problem with war is that it's so big. And yet the ideas behind are always so small."

Streszczenie

Miasto Nowy Jork. Redakcja Daily Bugle. Ben relacjonuje naczelnemu swoje spotkanie z Green Goblinem. Ziewający co chwilę Jameson stwierdza na koniec, że nie wierzy w ani jedno jego słowo. Alergiczną wręcz reakcję na te słowa Uricha stara się tonować obecny w biurze Robbie. Ben zaklina się, że to nie mógł być nikt inny. Sam doskonale pamięta Osborna i na pewno nie mógł pomylić go z nikim innym. Po tym, jak Goblin przydusił go do ściany i próbował zastraszyć, Ben nie widział już dla siebie nadziei, gdy nagle napastnikowi oczy wyszły z orbit i zaczął się dusić. Za chwilę też Osborn złapał się za głowę i krzyczał, by opuścić jego głowę. Ostatecznie z pianą na ustach przewrócił się w zaułku. Ben próbował podejść do Harry'ego, ten jednak nagle się poruszył i próbował wstać, nie miał już jednak siły by ścigać dziennikarza. Urich wspomina, że w wypowiedzi Goblina znalazło się również nazwisko Jamesona.

Chinatown. Myśli spacerującej wieczorową porą po miejscowym bazarze Sally Floyd nieustannie krążą wokół toczących się od niedawna działań wojennych. Nagle zakapturzona postać przystawia jej do pleców pistolet. Informuje dziennikarkę, by porzuciła próby znalezienia Kapitana Ameryki i rzekomo formowanego przez niego podziemia. Każdy jej krok jest uważnie śledzony, gdyż komuś wydaje się, że Sally w końcu uda się odnaleźć Steve'a. W ten sam sposób natrafiono na poprzednie spotkanie nie zarejestrowanych mutantów, które zakończyło się ich aresztowaniem. Sally jednak nie wydaje się być tym poruszona. Skoro żadne podziemnie nie istnieje, nikomu nic nie grozi. Głos zza pleców informuje ją jednak, że sprawa nie jest tak prosta, jak się Sally wydaje. Ustawa miała powstrzymać wszelkiej maści zamaskowanych świrów przed zabijaniem niewinnych cywilów. Niestety ktoś schrzanił sprawę, a Floyd nawet nie zdaje sobie sprawy, jak daleka jest od prawdy. Sam akt natomiast pełen jest sprzeczności i uchybień, co może potwierdzić każdy prawnik w mieście. Sally zagryzając jabłko pyta rozmówcę, czego tak się obawia. Nie słysząc odpowiedzi odwraca się, jednak w miejscu, w którym powinien stać zamaskowany napastnik na chodniku pozostał tylko banan, który miał imitować pistolet.


Kłótnia w redakcji Bugle'a pomiędzy naczelnym i jego podwładnym przybiera na sile, gdy Jameson otrzymuje informację, że Osborn nawet na minutę nie opuścił swej celi. Jonah uznaje wymysły Uricha za czystej wody prowokację i każe mu wziąć się w końcu do pracy. Ben jednak nie poprzestaje na tym i oskarża naczelnego o tchórzostwo, co ten kwituje zwolnieniem dziennikarza z pracy.

W innej części budynku tymczasem pojawiają się agenci SHIELD z Ericiem Marshallem na czele. Ten podchodzi do Floyd rozmawiającej właśnie z jej edytorem i żąda podania personaliów osoby, z którą dziewczyna rozmawiała tego wieczoru na bazarze w Chinatown.


Na zewnątrz tymczasem ktoś z celownikiem ustawionym na Sally Floyd przygląda się rozmawiającym.
Z powrotem w redakcji agent Eric informuje dziennikarkę, że widziano ją, jak opuszczała spotkanie nie zarejestrowanych kombatantów, za co może zostać postawiona w stan oskarżenia. Mimo to jednak Sally nie chce ujawnić swoich informatorów, co kończy się aresztowaniem jej, jak i broniącego dziewczyny edytora.


"The Accused" - part 5
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Steve Lieber

Postacie:
* Speedball/ Robert Baldwin, pani Baldwin
* Toomey, pracownicy i więźniowie zakładu penitencjarnego

Robert zostaje przeniesiony do nowego zakładu penitencjarnego pod wspólną jurysdykcją SHIELD i wojska. W trakcie transportu Baldwin ponownie spotyka się ze swoją prawniczką. W sądzie sprawy wloką się w żółwim tempie i nie ma większych szans na ich przyśpieszenie. Panią adwokat martwi jednak co innego. Otóż do nowego więzienia dostali przeniesienie wszyscy podpadający pod ustawę. Dopiero opuszczając zakład Robert ma okazję przyjrzeć się manifestacjom przeciwko jego osobie. Dojeżdżając na miejsce dowiaduje się o kolejnej czekającej go niespodziance, a mianowicie ma przejść przez pewien rodzaj bramy prowadzącej do innego wymiaru zwanego strefą neutralną. Na koniec pani adwokat zapewnia go, że robi wszystko co tylko może i że oferta rządu nadal jest aktualna, po czym Robbie zostaje wyprowadzony z wozu w asyście eskortujących go strażników. Na miejscu Baldwin zostaje ustawiony w długiej kolejce super ludzi, którzy są odczytywani z nazwiska i jeden za drugim przechodzą przez tajemniczą bramę wprost do innego wymiaru. Tu zajmują miejsca wewnątrz kontenera. Ten zostaje skierowany w stronę górującej ponad wszystkim złowieszczej fortecy, o której Typeface mówi współwięźniom, że przez pensjonariuszy zwana jest wyspą fantazji.


"Sleeper Cell" - part 3
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Lee Weeks

Postacie:
* Wonder Man/Williams, sekretarka, ekipa planu zdjęciowego
* agentki SHIELD

Zamaskowany super złoczyńca zwący siebie Rat ucieka przed ścigającym go Wonder Manem. Ten dogania go i unieszkodliwia. Za chwilę na miejsce zdarzenia przybywa policja, której Wonder Man przedstawia swój dowód rejestracji. Po wygłoszeni kwestii, jak to dobrze, że mógł być pomocny, reżyser kończy scenę.


Później lecąc do swojego biura Wonder Man skarży się przez telefon na żałosny scenariusz reklamówki i całkowity brak realizmu.
Już na miejscu ku swemu zaskoczeniu dowiaduje się od sekretarki, że ta odwołała wszystkie jego spotkania na ten dzień. W biurze natomiast czekają na niego dwie agentki SHIELD, które przybyły tu do niego z propozycją współpracy. Agencja opiekowała się pewną osobą, której spokój w ciągu ostatnich kilku dni został wyraźnie zakłócony. Wonder Man ogląda teraz zdjęcia Joego, właściciela sklepu akwarystycznego, wobec którego wysunięto przypuszczenia co do współpracy z którymś z zagranicznych koncernów, co z kolei dla SHIELD stanowi ogromne zagrożenie. Williams jednak nie ma pojęcia, co ta sprawa ma z nim wspólnego. Agentki wyjaśniają, że posiada idealne predyspozycje do tego zadania. Poza tym akurat wszyscy pozostali są zajęci. Dodatkową zachętą ma być obietnica zniszczenia dokumentów dotyczących defraudacji, jakiej Wonder Man się dopuścił. Agentki zostawiają teraz Williamsa sam na sam ze swoimi myślami i plikiem dokumentów do przejrzenia.


[bez tytułu]
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Roy Allen Martinez

Postacie:
* James i Alexander Campbell

Szesnastego czerwca 1862 miała miejsce pierwsza próba zdobycia Charleston, Południowa Karolina przez wojska z Północy. W trakcie tej bitwy wojny secesyjnej po przeciwnych stronach frontu spotkali się dwaj bracia: James i Alexander Campbell. James służył w armii Konfederatów w stopniu porucznika, Alex natomiast jako kolorowy sierżant walczył w siedemdziesiątym dziewiątym Regimencie Szkockich Górali. Obaj dopiero później dowiedzieli się o tym fakcie. Kurier z Charleston nazwał braci kolejną ilustracją opłakanych skutków tamtej bratobójczej wojny.


Alexander Campbell w liście z czerwca 1862 roku tak pisał do swojej żony:" Obaj znajdujemy się całkiem niedaleko od siebie... to było wojna, jakiej nigdy wcześniej nie było... brat przeciwko bratu."


W sierpniu 1862 roku James Campbell napisał do walczącego po stronie federalistów brata te słowa:" Byłem zaskoczony słysząc od więźniów, że uczestniczyłeś w ataku na zajmowane przez nas pozycje. W trakcie tamtej bitwy ze wszystkich sił starałem się ciebie pokonać. Ale mam nadzieję, że ty i ja nigdy więcej nie spotkamy się już twarzą w twarz w walce jako przeciwnicy. Jeżeli z jakichś powodów zostaniesz odsunięty od służby, chciałbym cię zapewnić, że zrobię, co w mojej mocy, bym sam również został zwolniony ze swoich żołnierskich obowiązków."


Alexander Campbell w liście do swojej żony z sierpnia 1862 roku:" Mam nadzieję w Bogu, że obaj bezpiecznie przejdziemy przez to wszystko i on będzie miał do opowiedzenia swoją historię, a ja swoją."

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Civil War: Front Line #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.