Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #5

Wolverine: Origins #5

Wolverine: Origins #5

"Born In Blood" conclusion

Postacie
Zapowiedź

Logan vs. Captain America vs. X-Men! Innymi słowy: bombowy finał, który wszystko zmieni. Odkryjmy kolejny sekret Logana.

Cytat

Emma Frost: "There is something that you should know, Logan... about your son. Above all else, he hates you."
Logan: "That makes two of us."

Streszczenie

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Nawet pomimo wytworzonych przez Helliona więzi oplatających ciało Logana ten zdołał rzucić mieczem w X-Mana. Przed nieprzyjemnymi konsekwencjami tego spotkania ratuje go Cyclops, wybijając ostrze z toru lotu za pomocą wiązki lasera ze swoich oczu. Niestety ta chwila nieuwagi zwolniła pęta krępujące Wolverine'a. Naprzeciw niego ponownie staje Captain America i pomiędzy obu panami wywiązuje się walka. Steve odczuwający jeszcze skutki wcześniejszej rany zadanej mu przez Logana słabnie wyraźnie. Cyclops stara się rekompensować ten nierówny układ sił, jednak dopiero stanowcza interwencja Emmy przerywa pojedynek. Wolverine przytomnieje, a Frost pomimo ostrzeżeń Scotta stara się wykorzystać ten stan rzeczy. Opowiada Loganowi o swoim śnie, w którym widziała kogoś niezwykle do niego podobnego. Każe mu przerwać ten egoistyczny marsz po zemstę, jakkolwiek by nie był uzasadniony, ponieważ jego syn go potrzebuje. Tak samo jak niegdyś jego ojciec, teraz on został wykorzystany przez tych samych ludzi. Wolverine z niedowierzaniem pyta o swojego potomka. Emma fakt, że udało mu się przetrwać, tłumaczy występowaniem tego samego czynnika samogojącego, który występuje u ojca. Nie potrafi jednak zlokalizować jego obecnego miejsca pobytu. Logan junior wydaje się nie mieć żadnych myśli, przynajmniej nie własnych. Jego umysł został dokładnie wyprany.

Nieznany czas i miejsce. Wolverine leży w wykopanym dole. Nad nim stoi mężczyzna w płaszczu i w kapeluszu i mówi do Logana, że ten nie ma żadnych myśli, nie posiada zadnych praw, nie jest nawet człowiekiem. Jest bronią, która należy do stojącego nad nim mężczyzny.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Logan ze smutkiem stwierdza, że jego syn podzielił los ojca. Wplątany w wydarzenia których nie rozumie. Tak samo jak kiedyś Wolverine stworzył Nuke'a, a wcześniej został stworzony on sam.

Na imię miała Silver Fox. Należała do plemienia Blackfoot. Jej mąż zmarł trzy zimy wcześniej. Logan widywał ją czasem podczas polowań. Może było to spowodowane faktem, że nikogo nie miała, ale w końcu została jego kobietą. Była piękna i silna. Uczyła go jak zakładać sidła, ale co ważniejsze przypomniała mu, jak to jest znowu kogoś kochać. Tamtego mroźnego poranka wyszedł jak zwykle. Po powrocie znalazł otwarte drzwi od ich domku i martwą Silver Fox leżącą na podłodze w kałuży krwi. Nie zajęło mu dużo czasu znalezienie mordercy, Walczyli, ale przegrał. Wrzucono go do rowu. Sam nie wie, jak długo w nim leżał. W międzyczasie pojawiały różne głosy, aż pewnego dnia usłyszał ten jeden jedyny, należący do Sabretootha. Opowiadał o wiosce, w której Logan mieszkał do tej pory. Ludzie, których uważał za przyjaciół, wcale nimi nie byli. U wszystkich wzbudzał to samo uczucie - paniczny strach. Wiedział, że większość z tego co słyszy to wierutne kłamstwa, jednak wiara w to co słyszy, pozwalała mu zapomnieć o tym wszystkim, co w nim siedziało i desperacko próbowało wydostać się na zewnątrz. Nie miał zresztą zamiaru z tym walczyć. Ludzie z wioski zasłużyli na to co ich czeka, za śmierć jego kobiety. Po jakimś czasie udało mu się w końcu wydostać z rowu. Creeda już nie było, ale zostawił prezent w postaci siekiery wbitej w pieniek. Logan wyrwał broń i ruszył z nią w kierunku pobliskiej wioski. Kaźń jaką sprawił jej mieszkańcom jeszcze przez długi czas dalekim echem roznosiła się po okolicy.

Południowy Wietnam, prowincja Quang Ngai. Wspomnienia Logana z całym okrucieństwem powracają w jego pamięci. Patrzy teraz wilkiem na zebranych, a Captain America każe wszystkim pozostać w pogotowiu. Dla Wolverine'a jednak to już koniec. Mają jego syna i teraz użyją go przeciwko niemu samemu. Kiedy w końcu odzyska swoje wspomnienia dowie się, kim tak naprawdę jest. Nagle Captain America pada na ziemię. Zakrzepła krew dostała się w końcu do serca i Steve przeżywa teraz nieprawdopodobny ból. Wolverine podnosi miecz w dłoni i powoli zmierza w stronę Cyclopsa. Ten próbuje się bronić, jednak jest bezsilny w starciu ze starym druhem. Logan natomiast zamiast zadać ostateczny cios odwraca miecz i podaje go Scottowi Jest to jedyna broń zdolna go zabić. Czynnik samoregenerujący jest zupełnie bezużyteczny w starciu z tym legendarnym ostrzem. Gdy przyjdzie czas i Wolverine nie będzie w stanie utrzymać nad sobą kontroli Summers zmuszony będzie go użyć. Logan wierzy, że w tym decydującym momencie nie zawaha się nawet na chwilę. Sam postanawia zakończyć sprawę ze swoimi oprawcami i odnaleźć syna, czymkolwiek miałoby to spotkanie się dla niego zakończyć. Na odchodnym prosi o pomoc dla Steve'a i Nuke'a, jeżeli tylko można mu jeszcze w jakiś sposób pomóc. Gdyby jednak okazało się to niemożliwe, to niech da mu znać o tym, a on wróci i zakończy sprawę raz na zawsze. Emma telepatycznie chce mu przekazać pewną niezwykle istotną informację. Jego syn go nienawidzi. Logan odpowiada jej, że w takim razie jest ich już dwu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.