Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #45

Wolverine vol. 3 #45

Wolverine vol. 3 #45

"Vendetta" - part 4: "Revenge" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Co zrobi Wolverine, jeśli Namor stanie mu na drodze do rozwiązania sprawy Stanford? Pytanie retoryczne. Przygotujcie się na podwodny pojedynek i nowe spojrzenie na Atlantydę oraz gościnny występ Iron Mana.

Cytat

Namor: "Even for a surface dweller, even for a 'super hero', your stupidity is outstripped only by your arrogance."
Wolverine: "Gee, that really hurts my feewings."

Streszczenie

"Król powinien podjąć się zemsty za obrazę skierowaną wprost na jego osobe. Prawo do karania, jest, zaiste, prawem najwyższego by wypowiedzieć wojnę swym wrogom." Michel Foucault [przekład (c) to White King]


Big Sur, Kalifornia. 9:04. Nazywają go Wolverine i jest najlepszy w tym co robi. Jednak właśnie teraz pojawił się ktoś kto wielokrotnie mu się naraził - Namor władca Atlantisu. Mutant kilkoma ciosami powala Namora na ziemię. Podchodzi do płonących jeszcze zwłok żołnierza SHIELD i przywłaszcza sobie jego ubranie. Władca wstaje i starcie trwa nadal. Po chwili sytuacja się odwraca - to Logan leży na ziemi, szybko jednak podnosi się i przebija pazurami zaskoczonego Namora. Janus rzuca się na pomoc. Mutant wyciąga szpony z ciała i chwyta mężczyznę za gardło. Zwracając uwagę na świeże górskie powietrze sugeruje, by ściągnął maskę tlenową i pooddychał. Janus zaczyna się dusić. Logan tymczasem spokojnie pożycza pistolet do robienia zastrzyków i rzuca go w szyję Paula. Staje nad jego żoną, trzymającą ostrze na gardle Nitro. Nie udaje mu się nic zrobić. Namor z okrzykiem "Imperius Rex" na ustach uderza go pięścią. Logan pada na ziemię. Ostatnią rzeczą jaką widzi jest władca Atlantisu, pouczający, że najlepszym sposobem na unieszkodliwienie kogoś jest uderzenie w najważniejsze organy. Wolverine traci przytomność.


Budzi się kilka godzin później. Nie wie jak długo był nieprzytomny. Wie jednak, że bez problemu odszukałby Namora i jego świtę - ich zapach, podobny do sushi maczanego w oleju silnikowym, jest bardzo wyraźny. Odszukał - gdyby tylko ślad nie kończył się na brzegu morza. Nie pozostaje mu nic innego jak tylko wezwać wsparcie. Po kilku minutach przybywa Tony Stark. Logan streszcza mu co się tutaj stało. Tony oznajmia, że w królestwie Namora kryminaliści kończą obdarci ze skóry. Mutant opowiada, o słowach Nitro - to nie jest takie proste. Po chwili dodaje, że nie potrafi oddychać pod wodą.


Ocean Spokojny, 100 mil poniżej poziomu morza. 15:05. Początkowo Tony Stark nie chciał się zgodzić. Dopóki nie usłyszał, że w całych Stanach Zjednoczonych może być dużo więcej uśpionych agentów z Atlantisu. Iron Man dociera do podwodnego molocha - Nowej Pangei, którego populacja sięga prawie miliona - i żąda, by zaprowadzili go do ich władcy.


Namor nie ma zamiaru rozmawiać z Iron Manem - nakazuje mu odejść, w przeciwnym razie uzna jego obecność za akt wypowiedzenia wojny. Po chwili dodaje, że nie może patrzeć na to jak Logan udziela azylu mordercy. Iron Man odpowiada, iż przyznanie azylu nie jest jednoznaczne z immunitetem. Nie chodzi też tylko o Nitro, ale o ludzi którzy wydali mu rozkazy. Namor podjął już decyzję - nie wyda mordercy swojej kuzynki. Chyba, że usłyszy choć jeden sensowny powód. Iron Man oznajmia, że poda mu nawet sześć - Logan przebrany w zbroję Starka wysuwa szpony. Janus rzuca się na niego, jednak szybko zostaje powalony. Wolverine zbliża się do Namora, jednak nie udaje mu się - żona Paula rzuca się na niego. Zbroja doskonale wyłapuje wszystkie uderzenia, a mutant bierze dziewczynę jako zakładniczkę. Namor przyznaje, że Nitro w tej chwili jest przesłuchiwany. Logan każe się zaprowadzić do sali tortur.


Na miejscu potwierdzają się najgorsze przewidywania Logana - Paul leży martwy na podłodze. Nad jego ciałem stoi Nitro, trzymający w dłoni ostrze. Żona podbiega do męża. Mężczyzna stara się coś przekazać, jednak umiera nie mówiąc nic. Kobieta wstaje i chce rzucić się na Nitro, jednak Logan powstrzymuje ją. Wysuwa szpony. Ma dość zawierania umów. Ma dość śmierci niewinnych. Odcina dłoń mordercy, trzymającą miecz. Nitro zaskoczony patrzy na niego. Loganowi aż kotłuje się w głowie. Emma mówiąca, że to nie ich walka. Tony pytający, po co ścigać Nitro. Namor, wątpiący w jego szczerość. Szpony oddalone tylko o kilka centymetrów od klatki piersiowej zabójcy. W końcu zapada decyzja. Mutant chowa szpony, zostawiając Nitro na pastwę mieszkańców Nowej Pangei. Wkrótce zapewne obaj będą tego żałowali.


Jakiś czas później. Logan siedzi przy ladzie baru. Przed nim stoi kilka pustych kufli po piwie i jeden jeszcze w połowie pełny. Z cienia po jego prawej stronie wynurza się Namor. Władca ma kilka informacji. Wolverine spokojnie pociąga długiego łyka. Namor kontynuuje. Po pierwsze - Nitro spędzi jeszcze trochę czasu w królestwie jako specjalny gość. Po drugie i ważniejsze - Paul nim wyzionął ducha przekazał żonie informacje dotyczące jednego z mocodawców zabójcy. Jest nim Walter Delcun, amoralne indywiduum pełniące obecnie obowiązki kierownika w firmie Damage Control Inc.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #45 Wolverine vol. 3 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.