Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #31

Cable & Deadpool #31

Cable & Deadpool #31

"Casualties Of War" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Deadpool rzuca się do walki z bohaterami, wymachując odznaką funkcjonariusza państwowego? Ee... to brzmi jak żart, ale czy na pewno nim jest? I co robi teraz Cable, poza tym, że rządzi już w dwóch miejscach?

Cytat

Cable: "I'll double whatever the Commission of Superhuman Activities is paying you."
Deadpool: "My principles cannot be bought!"
Cable: "And I'll give you a bigger badge."
Deadpool: "Ooooh... Can't/must conflict...!"

Streszczenie

Deadpool dokonuje szybkiego przeglądu sytuacji: Captain America to przeciwnik pierwszej klasy, Falcon to balerina, Daredevil - dziwak w piżamie, Goliath wpędził go kiedyś w kompleksy, używając imienia Black Goliath, więc zasługuje na śmierć, natomiast Hercules to ciekawostka przyrodnicza. Nic z czym nie dałby sobie rady. Udowadnia to już w następnej chwili, kopiąc Goliatha w kolano i przemykając pod przepaska Herculesa (podobno ciekawy widok) pozwalając, aby pierwszy obalił się na drugiego. Zdejmuje Falcona kilkoma strzałami w plecy i prawie żałuj, że kazano mu używać strzałek usypiających. Zaskakuje go atak Daredevila, ale i z nim radzi sobie sprytnym podcięciem. W końcu staje naprzeciwko Kapitana, przygotowując atmosferę pojedynku odpowiednią narracją. Zanim jednak dojdzie do pojedynku, musi schować się za plecami Steve'a, bo Hercules wrócił na pole bitwy i dość ma jego błazeństw. Captain prosi go, żeby się uspokoił, bo Deadpool wykonuje tylko czyjeś rozkazy i wszyscy spodziewali się, że prędzej czy później natkną się na kogoś takiego. Wade natychmiast odejmuj wątek i mówi, że jest tylko niewinnym pionkiem w wielkiej grze, szukającym poparcia u tych, którzy nie skopią mu tyłka. Jednak kiedy tylko Hercules uspokaja się odrobinę, Wilson wykorzystuje okazję, by wpakować mu całą serię strzałek prosto w twarz. Captain blokuje kolejną serię tarcza i pyta, co powinni z nim zrobić, a wtedy Cable wyłania się z cienia i mówi, że Hercules może go spokojnie oklepać, bo i tak się wyleczy. Nate proponuje Wilsonowi, że zapłaci mu dwa razy więcej za współpracę, ale dopiero gdy oferuje większą odznakę, Deadpool zaczyna się zastanawiać. Po chwili, wystrzeliwuje serię strzałek, ale Cable cofa je wszystkie i wbija w jego ciało, a sfazowany Deadpool z uśmiechem pada na twarz. Captain pyta, jak długo będzie nieprzytomny, na co Nathan odpowiada, że nie dość długo i proponuje poszukać dużo taśmy do pakowania.


Kilkanaście minut i kilkanaście rolek taśmy później, Deadpool zostaje pozostawiony w magazynie, przylepiony do krzesła, zaś bohaterowie udają się na tajną misję [prawdopodobnie tą samą, którą widzimy w Civil War #3 - Gil]. Po dalszych kilkunastu minutach, Wade dochodzi do siebie i stwierdza, że już nie lubi taśmy klejącej. Próbuje się oswobodzić, ale niestety bezskutecznie. To stanowi spory problem, bo chce mu się siusiu. Kilkadziesiąt minut później już bardzo chce mu się siusiu, a po kilku godzinach zaczyna wychodzić z siebie.


W końcu wraca Cable. Oswobadzając go z taśmy wyjaśnia, że sprawy się skomplikowały, bo podczas misji jeden z nich zginął. Deadpool jest zaskoczony, ponieważ sam otrzymał wyraźny zakaz zabijania, a nawet bardziej zaskoczony jest faktem, że winnym jest Thor, który powinien być martwy. Najwyraźniej ktoś zapomniał poinformować go o jednym i drugim. Wade wyraża nadzieje, że nie chodzi o któregoś z Young Avengers, bo to paskudnie wpłynie na wyniki sprzedaży, ale tym razem Nate ma dość jego żartów, wyciąga go z taśmy i wzywa teleportację dla dwóch.


Sekundę później, pojawiają się w Białym Domu, dokładnie przed biurkiem prezydenta. Natychmiast zostają otoczeni przez ochronę, więc Cable wyjaśnia, że przyszedł tylko porozmawiać i ostrzega, że jeśli zaatakują, ktoś może zginąć od rykoszetów. Wade wykorzystuje okazję, by powiedzieć jak bardzo chce mu się siusiu, więc prezydent rozkazuje odprowadzić go do ubikacji. Teraz może spokojnie wysłuchać, co ma do powiedzenia rezydent Cable. Nathan mówi, że rozumie potrzebę wprowadzenia Aktu Rejestracyjnego, jednak nie podoba mu się to wszystko, co dzieje się wokół ustawy. Przed chwilą był świadkiem śmierci dobrego człowieka i jest pewien, ze to był dopiero początek najgorszego scenariusza. Ostrzega, że wprowadzenie Inicjatywy Pięćdziesięciu Stanów doprowadzi do zaostrzenia konfliktu i wybuchu prawdziwej wojny domowej na pełną skalę. Wie to, ponieważ ich przyszłość jest jego przeszłością i widział, do czego doprowadzi utworzenie nadludzkiej policji oraz dalsze ograniczanie swobód obywatelskich. Skończy się to załamaniem systemu i rewolucją, skierowaną przeciwko grupie rządzącej. Prezydent stwierdza jednak, że mówi o odległej przyszłości, a nie czymś, czym wyborcy będą się martwić przy jesiennych wyborach. Daje ochronie znak do ataku, ale Cable natychmiast rozbraja ich swoim polem siłowym. Przez okno wpada jednostka specjalna, ale również ich atak Nathan powstrzymuje bez problemu, a następnie ładuje im do mózgów zawartość Biblioteki Kongresu, powodując przeładowanie i utrat przytomności. Teraz Cable dochodzi do wniosku, że nie uda mu się przemówić prezydentowi do rozsądku, skoro nie widzi swojego szaleństwa. Ostrzega jednak, że gdy spotkają się następnym razem, będzie on już starym człowiekiem, a jego szósty następca będzie popisywał akt kapitulacji. W tej chwili, z łazienki wraca Deadpool, lekko zaskoczony widokiem zrujnowanego gabinetu. Prezydent upewnia się, czy rzeczywiście jest on na usługach rządu, a gdy Wilson potwierdza, zleca mu specjalne zadanie: za wszelką cenę powstrzymać Cable'a.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #31 Cable & Deadpool #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.