Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #10

New Excalibur #10

New Excalibur #10

"The Last Days of Camelot" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Członkowie nowego Excaliburu przenoszą się w czasie, by być świadkami ostatnich dni chwały Camelotu. Gościnnie wystąpią sam król Artur oraz Black Knight.

Cytat

Sir Percy of Scandia: "No future I want be part of, for sure"

Streszczenie

Początek VI wieku naszej ery. Camelot leży w ruinie, zaś sir Percy ze Skandii trzyma pośród płonących zgliszczy umierającego króla Artura. Ten ostatkiem sił poleca mu by wziął Excalibur. Percy spogląda na miecz z wygrawerowanym napisem "Unieś mnie". Rozumie, czego jego władca nie zdążył mu powiedzieć. Bierze ostrze, zamierzając wypełnić jego wolę.


Czasy obecne. Dane Whitman, znany niegdyś jako Black Knight, członek Avengers, ponadto potomek sir Percy'ego, otwiera w swej rodowej posiadłości wystawę prezentującą dzieje jego rodu i kolejnych członków noszących czarną zbroję. Przechodzi pomiędzy obrazami i pamiątkami historycznymi, spoglądając na mumię sir Percy'ego. Ciało mimo upływu lat zachowało się w świetnym stanie, a Dane spogląda na legendarnego rycerza, który miał walczyć u boku Artura z Mordredem, stwierdzając iż nie wierzy w większość z tych rodzinnych historii.


W VI wieku w przydrożnej karczmie ludzie opowiadają o tym co uczynił wróg, któremu nikt nie może się oprzeć. Zniszczył Hastings i inne zamki, zrównał z ziemią Camelot i zabił Artura, jedyne co można teraz uczynić to uciec. Orientują się iż przysłuchuje im się ktoś obcy, siedzący obok zawiniątka. Gdy sięgają po nie, Percy dobywa Excalibura i zaczyna się bronić. Miecz zostaje rozpoznany i pada pytanie czy to prezent za zdradę Camelotu. Percy uprzedza jak zakończy się próba odebrania mu miecza, lecz zgromadzeni sięgają po własne miecze. Chwilę później sir Percy stoi pośród stosu trupów i słyszy żeński głos, mówiąc iż traci kontrolę pozwalając przejąć ją mieczowi. Rycerz nie zamierza słuchać, iż nie musiał zabijać tu wszystkich i skupia się na jedzeniu.


W XXI wieku Dane stawia przewieszoną przez ramię torbę na ziemi, aby porozmawiać przez telefon z Brianem Braddockiem, który spóźnił się na otwarcie wystawy. Gdy strażnik usiłuje ją przesunąć, Dane nie pozwala mu, mówiąc iż ma wewnątrz coś bardzo niebezpiecznego. Tymczasem Brian oznajmia, iż wkrótce skończy to czym się zajmuje i spotka się z nim. W międzyczasie rozbraja grupę rabusiów usiłujących z nim walczyć. Oznajmia Whitmanowi, iż jeśli odpoczął już i nie chce wracać do Avengers ani Defenders, być może spodoba mu się propozycja którą ma dla niego dotycząca New Excalibur.


W VI wieku Percy przyzywa panią jeziora, stojąc nad jego brzegami. Ten sam co uprzednio żeński głos mówi mu, iż jeśli chce ocalić Camelot, musi znaleźć Excalibur. Rycerz nie rozumie tej zagadki, bowiem trzyma go w ręku. Głos wyjaśnia mu, iż poszukiwać trzeba nie w miejscu, a w czasie. Pani Jeziora niespodziewanie wynurza się wciągając go w swą toń. W XXI wieku Dane wypuszcza telefon z rąk nie bacząc na głos Briana i rozgląda się po świecie oczami Percy'ego. Rycerz orientuje się, iż został wysłany do przyszłości. Patrzy w lustro, po czym zszokowany spogląda na swe ciało. Sięga po torbę Dane'a wydobywając z niej miecz i niszczy pokrywę mauzoleum. Wydobywa pergamin z głębi zbroi ciała sir Percy'ego i spogląda na niego zdumiony. Wytrąca zaniepokojonemu straźnikowi pałkę mieczem z ręki, po czym zadaje cios na oślep komuś kto chciał go powstrzymać. Zdziwiony widzi iż zranił Captaina Britain, którego najwyraźniej rozpoznaje. Wykrzykuje do reszty New Excalibur, którzy właśnie przybyli iż to nieporozumienie, lecz Wisdom rzuca już swe ostrza. Miecz absorbuje je, a po chwili odbija w stronę Dazzler wystrzeloną przez nią energię. Nocturne usiłuje opanować Dane'a, lecz zostaje wyrzucona z jego ciała i wykrzykuje iż ktoś już je przejął przed nią. Juggernaut zadaje Whitmanowi potężny cios, ogłuszając go. Sage podnosi pergamin, który wypadł z jego dłoni i zdumiona pojmuje czemu Black Knight nie chciał z nimi walczyć. Na pergaminie pochodzącym z czasów średniowiecza znajduje się podobizna członków New Excalibur. Podpis głosi "Chwała Excalibur, Zbawicielom Camelot".

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #10 New Excalibur #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.