Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #190

X-Men #190

X-Men #190

"The Supernovas" - part3 of 6

Postacie
Zapowiedź

Northstar i Aurora powracają, aby w imieniu tajemniczego wroga zaatakować posiadłość X-Men. Ich cel jest taki sam, jak poprzednich napastników: zabić Sabretootha!

Cytat

Mystique całująca Icemana.: "[...]It's a pity there's no one here to see it."

Streszczenie

Sterowani przez Serafinę Northstar i Aurora przebijają się przez kolejne pomieszczenia Instytutu Xaviera w celu wyeliminowania Sabretootha. X-men zaskoczeni atakiem przegrupowywują się by odpowiedzieć na to uderzenie. Szybko jednak okazuje się, że pokonanie wyposażonego w nowe moce rodzeństwa Beaubier jest zadaniem, które znacząco przerasta obecne możliwości mutantów. Za chwilę ciała pokonanych X-men ścielą podłogę na wszystkich poziomach szkoły, sam Northstar natomiast staje przed drzwiami prowadzącymi do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest Cerebro. Tu niespodziewanie natrafia na Victora, który zdaje się nie mieć pojęcia o wydarzeniach rozgrywanych na niższych piętrach. Chłopak pyta Jean-Paula, co się z nim ostatnio działo i dlaczego wszyscy myśleli, że jest martwy. Zamiast odpowiedzi otrzymuje cios z łokcia prosto w twarz i ze zmiażdżonym nosem upada na podłogę. Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie pomiędzy Northstarem a Cerebro. Beaubier wyrywa potężne drzwi, jednak przed wejściem do środka powstrzymuje go Rogue, która również w ostatnim czasie nabyła kilka nowych zdolności.

Aurora tymczasem zdołała rozprawić się z X-23, gdy niespodziewanie na jej drodze staje ona sama. Druga Jeannne-Marie informuje pierwszą, że odchodzi i że sama jest w stanie lepiej o siebie zadbać. Pierwsza atakuje drugą, rozkazując powrót do jej własnego ciała. Nagle powietrze wokół zamarza i nieprzytomna Aurora upada na ziemię, podczas gdy Mystique wraca do swej właściwej postaci. U stojącego obok Icemana zachodzi podobne zjawisko, jednak kończy się to dla niego dużo mniej przyjemnymi konsekwencjami. Bobby traci oddech, a za chwilę również i przytomność. Mystique pochyla się nad nim bardzo żałując, że nikt inny nie zobaczy tego, co za chwilę ma zamiar zrobić, po czym rozpoczyna reanimację Drake'a metodą usta-usta. Rogue i Northstar kontynuują tymczasem swój pojedynek na moce. Oboje przemierzają korytarze szkoły z nieprawdopodobną wręcz prędkością, co w zupełności nie przeszkadza im prowadzić dialogu w tym samym czasie. Jean-Paulowi udaje się w końcu uzyskać przewagę poprzez błyskawiczne wyhamowanie prędkości i jednoczesny skok na zaskoczoną dziewczyną. Teraz Beaubier zaczyna okładać pięściami leżącą na ziemi Rogue, jednak za chwilę zostaję błyskawicznie wyłączony z gry. Na scenę wkracza Cable.


Obserwująca wszystko przy pomocy kamer zainstalowanych wewnątrz szkoły Serafina nie jest przesadnie usatysfakcjonowana rozwojem wypadków. Dużo mniej powściągliwy i opanowany Perro nie potrafi ukryć swojej wściekłości. Żadne z nich nie przewidziało włączenia się nowego zawodnika do gry. Dziewczyna bierze teraz na siebie osobistą odpowiedzialność za pozbycie się Creeda i pomimo sprzeciwów towarzysza okrywa się maskującą powłoką, po czym rusza w kierunku szkoły. Niezauważona przemyka pomiędzy strażnikami i sentinelami i bez problemu dostaje się do wnętrza budynku.


X-men tymczasem liżą rany po walce i liczą straty. Scott, podobnie jak i pozostali, jest zaskoczony przybyciem Cable'a. Nathan tłumaczy, że chciał zorientować się w sytuacji w instytucie. Ku swemu zaskoczeniu mutanci dowiaduję się, że na krótko przed atakiem na ich szkołę na trzy sekundy zgasło słońce. W trakcie tego zaćmienia z gwiazdy zostało wyssane miliardy dżuli energii. Ta natomiast dziwnym zbiegiem okoliczności znalazła się już chwilę później w odległości zaledwie kilometra od instytutu. Zupełnie niespodziewanie Logan wyczuwa coś dziwnego, co sam określa jako dziurę w powietrzu. Abstrahując od tego Rogue sugeruje, że być może to właśnie Creed był celem ataku. Cable jest wyraźnie zaskoczony informacją o jego pobycie w szkole. Jeśli jednak nikt nie miałby nic przeciwko, sam chciałby przesłuchać Sabretootha.


Później Nathan spotyka się z Creedem w jego celi. Summers podobnie jak jego poprzednicy próbuje zastraszyć więźnia, przypominając o osłabionym systemie samoregeneracji. Jak łatwo można się domyśleć, taktyka ta okazuje się mało skuteczna. Widząc to Cable zmienia strategię. Sam nie posiada zdolności telepatycznych, ma jednak pewną osobliwą umiejętność, dzięki której ma możliwość dostania się bezpośrednio do umysłu konkretnej osoby, by tam umieścić pewne idee czy sugestie, które będą następnie kiełkować w głowie nieświadomej całej tej sytuacji ofiary. Również i ta próbka nie wywiera na Creedzie większego znaczenia, jednak ku zaskoczeniu Summersa sam postanawia podzielić się z nim swoją wiedzę i być może dzięki temu zyskać odrobinę zaufania u mutantów. Ich przeciwnicy nazywają się Children of the Vault. Sami nie są mutantami, ludźmi zresztą też nie. A jedynym powodem, dla którego chcą zabić Creeda jest fakt, że w ogóle wie o ich istnieniu. W tym samym czasie Hank zajmuje się osłabionym wciąż Bobbym, który jak sam przyznaje, nie ma pewności, co też mogło mu się przydarzyć w czasie walki z Aurorą. Był całkowicie przytomny, gdy nagle uświadomił sobie, że mógłby znów scalić siebie w jedną postać. Na szczęście udało mu się to zrobić. W każdym razie dr McCoy zaleca mu teraz dużo odpoczynku i kąpiel w płynnym wodorze, niecodzienna kuracja powinna błyskawicznie przywrócić Drake'a do stanu używalności.


Niewidoczna dla nikogo Serafina w swej wędrówce osiąga skrzydło szpitalne, gdzie natrafia na łóżko Lady Mastermind. Po przeczytaniu jej karty pacjenta podłącza się do aparatury ustawionej przy łóżku Regan Wyngarde, co nie pozostaje niezauważone przez przechodzącego akurat tędy Samuela Guthriego. Za chwilę otoczenie zmienia się jak w kalejdoskopie i Cannonball wraz z Serafiną znajdują się w ciemnym, ciasnym pomieszczeniu, a dookoła nich porozwieszane są zdjęcia mniej lub bardziej powiązane z przeszłością mutanta.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #190 X-Men #190

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.