Avalon » Serie komiksowe » Claws » Claws #2

Claws #2

Postacie
Zapowiedź

Black Cat/Wolverine: Tits & Claws - odsłona druga. Ciąg dalszy morderczej gry, która z każdym krokiem przybliża dwójkę bohaterów do poznania tożsamości ich porywacza.

Cytat

Cat: "I'm not a big fan of swimming. You know, us cats and water..."
Wolvie: "What about cats and molten lava?"
Cat wskakuje do wody: "Smartass."

Streszczenie

Felicia pyta Logana, czy często zdarza mu się być porywanym przez maniaków i robić za obiekt polowań, ale on wyjątkowo niegrzecznie każe jej się zamknąć i uciekać. Pociski uderzają tuż za nimi i przykrywają okolicę gęstym dymem. Wolverine twierdzi, że to dywersja, a gdy tylko Cat spyta, przed czym, zasypuje ich deszcz strzał, które dziurawią Logana jak sito. Felicia bierze nogi za pas i radzi mu zrobić to samo.


Chwilę później trafiają na jednego z łowców, który zamknął się z ciężkim karabinem maszynowym w klatce i tylko czeka. Logan próbuje przeciąć klatkę, ale ta również wykonana jest z adamantium. Black Cat zachodzi faceta od tyłu i chwyta za gardło, ale ten naciska przycisk na bransolecie i wyładowanie elektryczne powala oboje. Zadowolony z siebie, ucieka do podziemnego tunelu, oświadczając wcześniej, że podczas wybuchu zostali pokryci wysoko-przewodzącym pyłem i nanorobotami. Felicia sugeruje, żeby poszukali wody i zmyli to z siebie, więc Logan prowadzi ją w kierunku, gdzie wyczuwa źródło. Nagle, zatrzymuje ją, kładąc dłoń, w mało odpowiednim miejscu i oświadcza, że stoją przed polem minowym. Ona proponuje obejść je, ale on woli rzucić kamieniem i zobaczyć co się stanie. Wraz z eksplozją, w powietrze wylatują zaostrzone odłamki, ale Logan nie przejmuje się tym i rusza powoli przed siebie. Felicia woli zostać z tyłu i oddać się komentowaniu, ale ktoś podrzuca jej granat i zmusza, żeby jednak się ruszyła. Przedzierają się przez pole minowe nadzwyczaj sprawnie, unikając wybuchów i odłamków, a dopiero przy końcu, Wolverine wchodzi wprost na minę. Wybuch nie robi na nim większego wrażenia, ale zauważa, że odłamki pokryte są trucizną i w tym momencie pada na twarz. Właścicielka min stwierdza, że to było zbyt proste.


Black Cat tymczasem odskoczyła trochę w bok i doszła do wniosku, że woli spróbować wydostać się z wyspy, niż bawić się w rozwałkę. Trafia jednak na cel snajpera, a gdy liana, na której próbowała przekroczyć rzekę zostaje przestrzelona, spada wprost pod wodospad. Na dole czeka już na nią kolejny łowca, chętny obedrzeć kotka ze skóry. Felicia szybkim ruchem wrzuca go do wody, a potem atakuje z zaskoczenia i szponami przecina twarz. Tak jak się spodziewała, facet nie ma najmniejszego doświadczenia w walce wręcz, a do tego mdleje na sam widok własnej krwi.


Inny łowca podchodzi do leżącego Wolverine'a i stwierdza, że przepłacili za tę rozrywkę. Sekundę później, nie ma już jednej nogi, a wściekły Logan gotów jest zakończyć jego cierpienia. W drogę wchodzi mu jednak partnerka łowcy, która najpierw próbuje uśpić Wolviego strzałką, a gdy to nie skutkuje, zamierza władować w niego cały magazynek karabinu. Lekko zamroczony i osłabiony, Wolverine postanawia się wycofać, ale ponieważ nie patrzy, dokąd biegnie, wpada do zamaskowanego dołu w ziemi. Kiedy się podnosi, zauważa, że otoczony jest bombami lotniczymi, a nad nim stoi Kraven z kanistrem benzyny oraz kilku łowców. Kraven oblewa go benzyną i zamierza wrzucić do środka zapalniczkę, aby sprawdzić, jak jego czynnik regeneracyjny poradzi sobie ze spalenizną. W ostatniej chwili wtrąca się jednak Black Cat. Rozdaje kilka ciosów i zabiera jednemu z łowców broń, którą przystawia do głowy Kravena i bez wahania strzela. Tak jak się spodziewała, był tylko robotem. Ponieważ łowcy uciekli w popłochu, pomaga Loganowi wydostać się z pułapki i razem zastanawiają się, kto mógł to wszystko zorganizować. On ma pewien pomysł, a kiedy ona chwyta w locie szpiegującą ich cyber-muchę, jest już pewien, kto za tym stoi.


Arcade wścieka się w swoim ukrytym centrum sterowania, kiedy pada jego imię. Towarzysząca mu White Rabbit proponuje, żeby zabrali pieniądze od łowców i zmyli się, zanim sprawy się skomplikują, ale on unosi się honorem i mówi, że nie może przerwać swojej gry. Ona ma jednak dwa spore atuty, którymi może go przekonać, więc gdy kładzie na nich jego głowę i pyta, czy już mu na niej nie zależy, natychmiast mięknie. Mówi, żeby zabrała rzeczy na statek, a on dokończy zabawę.


Gdy naciska przycisk, wulkan w centrum wyspy wybucha, a płonące skały zasypują także Logana i Black Cat. Ona nie wie, kim jest Arcade, więc podczas slalomu między głazami, Wolvie pokrótce wyjaśnia i okazuje się, że jednak o nim słyszała. Kiedy w końcu docierają do zatoki i kierują się do łodzi, ta również wybucha, oblewając Logana napalmem. Wskakuje natychmiast do wody i radzi Felicii, by zrobiła to samo, ale ona opiera się, póki nie zauważy, że do plaży zbliża się lawa. Jakby tego było mało, spod piasku wyłania się dodatkowo kilka robotów, uzbrojonych w miotacze i piły tarczowe. Wolverine rzuca się na nie z pazurami, ale Cat trzyma się na dystans. W pewnym momencie zauważa, że powinni spływać, bo lawa dosięgnie ich za kilka sekund.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Claws #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.