Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Warsong » X-Men: Phoenix - Warsong #1

X-Men: Phoenix - Warsong #1

Postacie
Zapowiedź

Phoenix wróciła! Tym razem nie jest jednak Jean Grey i nie ma pokojowych zamiarów. Czy X-men mają jakiekolwiek szanse przeciwko kosmicznej potędze odrodzonej w nowym ciele?

Cytat

Myślą, że znają was. Nazwali was kukułkami. Dziwne małe sierotki o nietykalnych sercach i zjednoczonym umyśle. Śliczne małe telepatki zabawiające się salonowymi sztuczkami. Są tak pewni, że was znają, że nawet teraz, gdy ich świat stoi na skraju zagłady, nie zadają sobie tego jednego, oczywistego pytania: Czym jest kukułka? Kukułka znajduje gniazda innych ptaków i składa w nich swoje jaja, a gdy wykluwają się młode, rodzice nawet nie zauważają różnicy. Do chwili, gdy jest już za późno...

Streszczenie

Kukułki wychodzą ze swojej sypialni w środku nocy, gdy pozostali mieszkańcy Instytutu śpią lub oddają się swoim zajęciom. Spławiają na korytarzu Helliona sztuczką z Gwiezdnych Wojen i udają się na cmentarz. Gdy wiedzione głosem w swoich głowach stają nad grobami swoich dwóch sióstr, Celeste pyta, co właściwie tu robią. Ustalają, że nie jest to kolejny wspólny sen i że wszystkie słyszały wzywający je kobiecy głos. Phoebe koncentruje się i odnajduje ten głos, a po chwili, podążając za nim, wszystkie trzy odrywają się od ziemi i wzlatują. Głos jednak próbuje je powstrzymać krzycząc, że to jeszcze nie czas by się wykluły.


Emma budzi się nagle w środku nocy. Scott uspokaja ją mówiąc, że to tylko telefon, ale ona twierdzi, że to kłopoty. Gdy po krótkiej rozmowie z Hankiem, on odwraca się, widzi ją lewitującą nad łóżkiem i powtarzającą, że mają poważne kłopoty. W następnej chwili, Emma zmienia się w Phoenix i z uśmiechem spala go swoim ogniem. Gdy w pokoju pojawiają się Kitty i Piotr, spala również ich, a potem uwalnia ognistego ptaka, który obejmuje płomieniami najpierw Instytut, potem całe wybrzeże, a wreszcie cały świat.


Emma budzi się nagle w środku nocy - tym razem na jawie. Przez telefon, Hank informuje, że coś dzieje się z Kukułkami. Emma natychmiast ubiera się i przyjmuje diamentową postać, a przez całą drogę na dół musi wyjaśniać Summersowi, że jej zachowanie nie ma nic wspólnego z nim. Stojąca w drzwiach Kitty pyta ją, co zrobiła ze swoimi uczennicami, a po chwili zaskoczona Frost widzi, jak Kukułki uciekają w locie przed próbującym je zatrzymać Sentinelem. Ponieważ dziewczyny nigdy wcześniej nie latały, wszyscy myślą, że to jakieś wygłupy i unoszą się dzięki telekinezie Helliona, ale on sam zdecydowanie zaprzecza. Celeste kontaktuje się z Emmą i mówi, że wcale tego nie chciała, ale pozostałe ją zmusiły. Wobec tego, Emma ogłasza, że wszystkie są uziemione, a na jej mentalny rozkaz, wszystkie trzy tracą przytomność i opadają na dłoń Sentinela.


Po chwili, dziewczyny budzą się w osobnych pomieszczeniach w jakimś ciemnym miejscu, które okazuje się być tymczasowym więzieniem w umyśle Emmy, która poprzez rozdzielenie próbuje skłonić je do wyjawienia, co przed nią ukrywają. Phoebe jednak bez problemu przebija się przez bariery i łączy z siostrami. Frost ostrzega, że nie są na tyle silne, by walczyć z nią w jej własnym świecie, jednak gdy tylko się łączą, sama z krzykiem wyrzuca je ze swojego umysłu.


Kukułki są teraz w swojej sypialni. Celeste stwierdza, że przez chwilę czuła się bardzo samotna i bała się, że straci siostry, one jednak stwierdzają, że mają dość jej mazgajstwa i zamykają się przed nią. Mindee stwierdza, że teraz wszystko się zmieniło, a Phoebe dodaje, że muszą dokładnie to zbadać, tak samo jak swoje nowe możliwości.


Emma opowiada pozostałym członkom grupy o swoim doświadczeniu i mówi, że gdy Kukułki przyjdą do nich po radę, muszą zrobić wszystko, by dowiedzieć się, co naprawdę się wydarzyło. Kitty uważa, że przesadza i to pewnie zwykła wtórna mutacja, a Henry dodaje, że nie znalazł śladów ingerencji z zewnątrz. Scott pyta, dlaczego tak się niepokoi, a wtedy Emma mówi wszystkim o swoim śnie. Summers uspokaja ją, że nie musi nosić brzemienia Jean, ale ona twierdzi, że chodzi o Phoenix i jest pewna, że skoro sama nie potrafiła nad nią zapanować, tym bardziej nie uda się to jej uczennicom. Kitty pyta, czy ma jakieś dowody, że chodzi o Phoenix, ale ponieważ Emma twierdzi, że nie mają na to czasu, Scott postanawia działać według jej planu.


Zgodnie z przewidywaniami, Celeste zgłasza się do Hanka po poradę. Jest trochę przestraszona i skołowana, więc Beast wyjaśnia, że wszyscy przechodzili takie zmiany i nie powinna się martwić, tym bardziej, że wszystkie badania wychodzą dobrze. Mówi, że zmiany i poczucie inności są normalne w okresie dorastania, ale Celeste mówi, że Kukułki nie są normalne, a to - coś mrocznego i złego - jest teraz w każdej z nich. Henry mówi, że coś takiego jest w każdym i pozwala jej przeczytać swoje myśli, by przekonała się, przez co przechodzili członkowie X-Men. Pociesza ją, że z czasem nauczy się panować nad tym, a pomoże jej w tym szkoła i Emma. Celeste stwierdza jednak, że Frost nie może jej pomóc, bo ma ten sam problem.


Gdy Phoebe stawia się na porannym treningu z Loganem, ten na dzień dobry wlepia jej punkty karne za spóźnienie i strój, a potem po prostu przechodzi do ataku. Phoebe unika jego ciosu, unosząc się w powietrze, a zapytana, czy czytała jego myśli odpowiada, że odebrała jakiś rodzaj informacji z otoczenia. Za gadanie otrzymuje jednak cios i kolejne punkty karne.


Mindee podchodzi do Emmy, gdy ta odpoczywa w ogrodzie i jakby od niechcenia stwierdza, że Frost boi się ich. Ponieważ Emma zaprzecza, Mindee skupia się na mentalnym pojedynku. Frost ostrzega ją, że nie jest dość silna, a wtedy ona sprawia, że ziemia między nimi się rozstępuje i oświadcza, że przerosła swoją nauczycielkę. Emma przyznaje, że jej umiejętność niszczenia materii siłą umysłu może być imponująca, ale nie oprze się jej własnej umiejętności niszczenia umysłów.


Celeste, Phoebe i Mindee jednocześnie mówią swoim rozmówcom, że są w błędzie i pokażą im, na co stać je naprawdę. W następnej sekundzie, w trzech miejscach w Instytucie wybucha ogień, a siostry dołączają do Phoebe, by potraktować Logana płomieniem ognistego ptaka. W tym samym czasie, Quentin Quire ponownie otwiera oczy, zamknięty w laboratoryjnym zbiorniku, zaś Sophie i Esme opuszczają swoje groby, by dołączyć do sióstr.


Nie. Jeszcze nie! Czekajcie!

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Warsong #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.