Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #8

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #8

Postacie
Zapowiedź

Tego w tym numerze nie znajdziecie: stokrotki, pluszowe misie, przytulanie, ciasteczka z kremem, debata budżetowa, partyjka szachów, dżemik truskawkowy.Znajdziecie to: przemoc, wybuchy, przemoc, broń, przemoc, przekleństwa, przemoc, tendencyjne żarty, przemoc i przemoc.Nextwave - i życie staje się piękniejsze!

Streszczenie

Pstryk, pstryk, pstryk. Tańczcie, istoty.

Monica prowadzi swój skład do walki z nieznanymi jej istotami. Elsa wtrąca, że wie, kim te stwory są - nauczyła się wszystkiego o potworach od swojego ojca, Ulysessa Bloodstone'a.

FLASHBACK
Młoda Elsa siedzi przy długim stole. Na przeciwko niej znajduje się robot stworzony przez jej ojca i pokazuje jej zdjęcia potworów, które Ellie ma opisać. Kiedy dziewczyna popełnia błąd, maszyna unieruchamia ją na krześle i rozwierając pełne kolców pudło na swoim ciele, zbliża się do niej by wymierzyć karę.
KONIEC FLASHBACKA

Elsa tłumaczy, że walczą z Mindless Ones, pochodzącymi z niewielkiego wymiaru i przechodzą do naszego świata przez jakąś magiczną bramę. Monica rozkazuje teamowi znaleźć ową magiczną bramę i zniszczyć ją, po czym wszyscy się rozchodzą.

Idąc ulicami miasteczka, Elsa zauważa, że Mindless Ones zajęli miejsce normalnych ludzi w barach, restauracjach, na przystankach i tak dalej, więc dzwoni do Monici.

FLASHBACK
Ulysses Bloodstone pochyla się nad swoją córką (będącą jeszcze niemowlęciem) i oznajmia, że jeżeli dziewczynka ma być Bloodstonem, musi pokonać Legendarną Bestię z Krakowa [czyżby to Ellie była odpowiedzialna za śmierć smoka wawelskiego? - dop. Tabbcia] po czym wrzuca dziecko do kręgu, w którym znajduje się ów potwór.
KONIEC FLASHBACKA

Elsa postanawia poradzić sobie z intruzami po swojemu i przy akompaniamencie wystrzałów z karabinu wpada do restauracji. Kiedy kończą się jej kule, załatwia niedobitki Mindless Ones za pomocą sztućców.

FLASHBACK
Ulysses Bloodstone wystawia swoją córeczkę na kolejną próbę - trzymający widelec w dłoni osesek ma się zmierzyć z Obrzydliwym Potworem z Prowincji Bihar.
KONIEC FLASHBACKA

Rorkannu zachwyca się swoimi sługami, których uważa za wspaniałe zastępstwo dla gatunku ludzkiego (oprócz Suicide Girls. Rorkannu lubi Suicide Girls.)

Gdzie indziej, kiedy Dirk Anger po raz kolejny stara się popełnić samobójstwo poprzez powieszenie się, jego podwładni informują go przez drzwi, że Beyond Corporation ma kolejne produkty do przetestowania przez H.A.T.E. Na dźwięk nazwy produktu, Anger stwierdza, że Bóg go jednak kocha i rezygnuje z samobójstwa. Niestety, stołek osuwa się spod jego nóg. Stojące za drzwiami podwładne zastanawiają się, czy wydawane przez niego dźwięki oznaczają, że ich szef znów ogląda niedozwolone strony internetowe.

Tymczasem, Captain odnajduje miejsce, z którego wydostają się Mindless Ones. Informuje Monicę o swoich planach, po czym przebija się przez dach szaletu i zalicza bardzo twarde lądowanie, przy okazji niszcząc magiczną bramę do Dim Dimension. Po salwie przekleństw mężczyzny, między nim a rozwścieczonym Rorkannu wywiązuje się walka, w której szala zwycięstwa zaczyna się przechylać na stronę stwora z innego wymiaru, do czasu, gdy Captain nie zaczyna topić przeciwnika w muszli klozetowej. Jego zwycięstwo jest nieuniknione i kiedy do szaletu wchodzi Tabitha, nie pozostaje jej nic innego jak zwymiotować na widok sponiewieranego Rorkannu. Dumny z siebie Captain podaje Monice szczotkę umazaną podejrzanym śluzem i Nextwave opuszcza małe miasteczko, którego nazwy nawet nie pamiętam. To była dziwna noc dla całej grupy. Jeden z ich członków w końcu doczekał się swojej kolei w zwyciężaniu. Jeden z nich dotarł niemal do Momentu Bohatera. Możecie być pewni, że to się więcej nie powtórzy.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.