Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #2

Heroes For Hire vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy bohaterowie leją się między sobą, nowi Heroes For Hire wykorzystują okazję, by zgarnąć dobrze płatne zlecenie. Ich cel: Captain America.

Cytat

Reed Richards: "Skrull milk led to Skrull burgers..."

Streszczenie

W wieży Starka trwa wymiana zdań pomiędzy Heroes for Hire a Iron Manem. Misty jest wściekła z powodu śmierci Goliatha. Atakuje nawet Tarantulę, gdy ta usprawiedliwia zgon Billa Fostera mówiąc, że był po prostu wojownikiem wroga. Wtrąca się Shang-Chi, zarzucając Starkowi, iż ten powinien był się spodziewać takich sytuacji i nalega, aby jak najszybciej, pokojowo zażegnać konflikt. Tony, chciałby to tak rozwiązać, ale teraz nie będzie to łatwe. Rozumie złość grupy, lecz przypomina im też o zadaniu do wykonania. Humbug wygłasza jeszcze mowę o śmierci dzieci w Stamford i nadziejach, że dzięki ich poświęceniu nie dojdzie już do takich tragedii.


Misty zabiera Starka na rozmowę na osobności. Dziewczyna nie obwinia go, ale oczekuje od niego więcej, a śmierć Billa i wykorzystywanie super złoczyńców tylko pogarsza sprawę. Iron-Man odpowiada, że Misty też zatrudnia przestępców, a ci, którzy pracują dla niego, są przecież trzymani na krótkiej smyczy poprzez mikro implanty. Misty obawia się o morale jej grupy po tym, co się wydarzyło. Wie, że ich zdanie co do wyboru strony tej wojny zostało zachwiane. Tak naprawdę, martwi się o wszystkich po obu stronach konfliktu, w tym o Kapitana Amerykę. Zobowiązuje się też dostarczyć go jakimś sposobem Starkowi. Ten obiecuje jej wszystko, czego tylko zapragnie jeśli tylko uda jej się to zrobić, najlepiej drogą pokojową. Przecież wszyscy pragną tylko pokoju i powrotu do dawnych zajęć.


Gdzieś w Chinatown, Heroes for Hire odwiedzają sędziwego Mister Qui, który jako jedyny może im pomóc odnaleźć miejsce pobytu Steva Rogersa. Staruszek jest w posiadaniu starożytnego demona Pixiu. Smok gardzi ludźmi, i nie szczędzi drużynie poniżających słów, ale w zamian za złoto, którym się żywi, zdradza miejsce pobytu Captain'a. Mając już tą cenną informację, Misty otrzymuje telefon od dawnego znajomego - detektywa Bena Simmonsa. Umawia się z nim i informuje grupę, że czeka ich jeszcze jeden przystanek.


Heroes for Hire pojawiają się w obskurnym, zabezpieczonym przez policję, budynku na spotkanie z detektywem. Benny zadzwonił o pomoc do Misty, gdyż przeraził się tym, co zobaczył. Policja podejrzewała, że budynek jest fabryką narkotyków, tymczasem to, co zastali, to gabinet, w którym najwyraźniej odbywała się transplantacja jakichś dziwnych organów. Misty prosi o jeden pojemnik do analizy. Paladin niecierpliwi i obawia się, że Captain może ulotnić się z kryjówki. Gdy Humbug niedowierza w wydarzenia dzisiejszej nocy, Misty oznajmia wizytę u Mr. Fantastica.


W swoim laboratorium Reeds Richards bada organy zdobyte przez Heroes for Hire. Stwierdza, że zawierają one DNA Skrulli zespolone z jakimś nieznanym organiczno- syntetycznym materiałem. Według niego wraz z transplantacją Skrullowskich genów, ludzie absorbują ich super cechy. Tarantula porównuje tą sytuację do tego, co U- Men robili z mutantami. Misty wątpi w możliwość powtórki z historii, jednak Reed zapewnia o niesamowitych zdolnościach przystosowawczych Skrulli. Tarantula wtrąca, że przy takiej transplantacji możliwy jest nawet transfer ich pamięci. Wtedy Mr Fantastic przypomina sobie historię miasteczka Kings Crossing. Parę lat temu, Reed zahipnotyzował kilku Skrulli i wmówił im, że są krowami. Umieścił ich w miasteczku Kings Crossing, gdzie normalnie funkcjonowali jako krowy i dawali mleko. Mieszkańcy miasteczka, pijąc je zaczęli mutować. Nie przejęli jednak bojowych cech właściwych dla tej rasy, z powodu na ogół łagodnego usposobienia krów. Mleko ze Skrulli przywiodło do pomysłu Skrull - burgerów. Teraz, w grę wchodzi inny wariant tego procesu. Tarantula zauważa, że ktoś może wykorzystywać zdolności zmiany kształtu Skrudli, do ominięcia rejestracji. Reeds zobowiązuje się pomóc w odszukaniu tych osobników, ale trochę to potrwa, gdyż ma wiele pracy. Pomoc oferuje również Tarantula, której zakres wiadomości w temacie wyraźnie zadziwia grupę. Paladin znów nalega na pośpieszenie się i wykonanie zadania złapania Kapitana Ameryki.


W sekretnej kwaterze S.H.I.E.L.D, Luke Cage i Steve Rogers odkrywają wrogi plan skorzystania z pomocy złoczyńców wyposażonych w kontrolujące ich mikro implanty. Nagle, zostają ostrzeżeni o siedmiu intruzach w budynku. To Heroes for Hire, którzy poprzez hologram kontaktują się z Captain'em, i proszą aby ten ich wpuścił. Pomimo zapewnień Misty o ich pokojowych zamiarach, Luke i Steve wahają się. W końcu, Cage stwierdza, że ufa starym znajomym, którym i tak w przypadku ataku dadzą radę. Humbug jest bardzo podniecony możliwością spotkania Kapitana Ameryki. Drzwi się otwierają. Colleen i Misty rzucają się na Luke'a… aby go uściskać. Captain pyta o cel ich wizyty. Kobiety chcą, aby przestał się ukrywać i poddał rejestracji. Steve jest rozczarowany, gdyż myślał, że Heroes for Hire pomogą jego stronie. Pomimo argumentów Colleen i Shanga, bohater nie akceptuje propozycji. Jego zdanie podziela także Luke. Captain napomina, o zatrudnieniu przestępców - ich największych wrogów, przez Iron-Mana. Nagle, komputer S.H.I.E.L.D ostrzega przed uruchomionym przez kogoś nadajnikiem. Steve i Luke od razu zarzucają Misty zdradziecką zasadzkę. Okazuje się jednak, że to solowa akcja Paladina. Zdrajca, rzuca bomby z gazem na zgromadzonych, a sam zakłada maskę. Przypomina zaskoczonym bohaterom, że jest przecież najemnikiem, a gaz powali ich za dziesięć sekund. Dzięki elektromagnetycznej zasłonie, unika tarczy Captain'a, która trafia i powala Black Cat. Mężczyzna eliminuje Humbuga oraz Luke'a strzałem z pistoletu. Walcząc z Misty i Coleen, wyjawia, że szanuje ich umiejętności walki wręcz i nie zdobyłby się na tą potyczkę gdyby nie gaz, który powoduje wiotczenie mięśni. Nokautuje Misty, a Colleen rzuca prosto w Shanga. W końcu atakuje osłabionego gazem Kapitana Amerykę. Po krótkiej wymianie ciosów, Steve pada, a triumfujący Paladin wzywa oddziały S.H.I.E.L.D.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #2 Heroes For Hire vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.