Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man vol. 2 » The Sensational Spider-Man vol. 2 #30

The Sensational Spider-Man vol. 2 #30

The Sensational Spider-Man vol. 2 #30

"The Deadly Foes of Spider-Man " - part 2 of 3

Postacie
Zapowiedź

Wbrew swojej woli, Molten Man dołącza do grupy Chameleona. A podczas gdy Spidey dochodzi do siebie po walce z Electro, Mary Jane staje się celem roju zabójczych pszczół. Czyżby kolejny wróg?

Cytat

Black Cat: "Jeez... How many ex-girlfriend are you gonna have to tend to now that, your secret's out, handsome?"

Streszczenie

Electro ogląda dzieła sztuki, przerywa mu głos zza pleców pytający, od kiedy stał się estetą. On zna ten głos... zna głos swojego wroga Spider-Mana. Odwraca się i strzela błyskawicą pudłując w rezultacie trafiając obraz wart kilka milionów dolarów. Zaczyna się bijatyka i Dillon prosi Petera o zademonstrowaniu mu nowego kostiumu, Ten, czyni to z przyjemnością dodając, że to właśnie dzięki kostiumowi odnalazł jego sygnaturę energii. Unikając błyskawic pyta się, co planują jego wrogowie, ponieważ nie wierzy, że kolejne spotkania w sąsiedztwie kilku bloków to przypadek. Electro zaprzecza, ale to na nic, ponieważ nowy kostium dokonał analizy jego parametrów życiowych i wie, że kłamie. Po chwili pokazuję kolejny gadżet umieszczony w kostiumie - uziemienie wysysające energię. Mała linka wyskakuję w kierunku ciała Electra i nokautuję go zaraz po dotknięciu.

Teatr. Próba przedstawienia zostaję przerwana w momencie, kiedy Mary Jane zostaje użądlona przez pszczołę. Po chwili na miejscu zjawia się Swarm. MJ rozkazuję innym uciekać, ale ci nie słuchają i po chwili jej przeciwnik zostaję przez Briana, kolegę z ekipy teatralnej. Mężczyzna ciska workiem w pszczele ciało, co nie jest dla niego problemem, ponieważ przed przeniesieniem do NY był kaskaderem w Los Angeles. Cios nie robi wrażenia na Swarmie, ponieważ każde zadane obrażenie skutkuje chwilowym rozrzedzeniem pszczół, z których składa się jego ciało. Mary zaczyna uciekać i zgodnie z jej przypuszczeniami przeciwnik rusza w pogoń ignorując inne osoby. Po chwili na jego ciało zostaję zarzucona kurtyna, a woda z alarmu przeciwpożarowego, który włączyła MJ rozrzedza pszczoły. Na miejscu zostaję tylko ożywiony szkielet, którego głowa wita się po chwili z obuchem [wiekiero-morgenstern, koleś musiał też grać w RPG, bo wie czym atakować szkielety -Snak3] trzymanym przez Briana, co chwilowo kończy pojedynek. Przemoczona MJ spuszcza głowę pytając czy tak ma wyglądać każdy kolejny dzień jej życia. Kolega mówi, żeby lepiej wezwała ochronę, ponieważ pszczoły chcą znowu sformować ciało. Zauważa też, że pewnie w ten sposób Swarm ominął goryli. Szkielet musiał znajdować się na miejscu a pszczoły nie zwróciły uwagi goryli.

Pokój z lustrami. Chameleon przypomina sobie fragmenty swojego życia zmieniając twarz adekwatnie do wspomnień. Wie, że wszystkiemu winien jest Parker, ale tym razem nie chcę jego śmierci. Chcę widzieć trupa jego żony i czuć jej zmiażdżone gardło pod palcami.

Nad miastem Black Cat obwinia Spider-Mana o to, że nie powiedział jej o planowanym ujawnieniu tożsamości. Przyznaję, że jest tylko jego złą ex-dziewczyną, ale wątpi żeby coś stało mu się gdyby, chociaż zatelefonował albo wysłał maila. Pete przyznaję jej rację i przeprasza, mówiąc, że ostatnio ma wrażenie, że jego życie jest odgrywane na wysokich obrotach. Cat mówi, że dość obwiniania i pyta się, o co chodzi Spidey wyjaśnia, że w ostatnich dniach spotkał się z kilkoma starymi wrogami, a jeden z nich zaatakował MJ. Wie, że nie jest to Osborn [będący w tym momencie zresocjalizowanym Dyrektorem Thunderbolts - Snak3], ponieważ widocznie nie jest to plan geniusza, jakim jest. Obawia się kolejnych ataków i potrzebuję pomocy, ponieważ sam wzbudza niemiłe zainteresowanie gdziekolwiek się pojawi. W tym momencie dzwoni telefon komórkowy Petera [ee... hello? Przecież ma telefon wbudowany w kostium - Snak3], Liz Allan [przyjaciółka ze szkoły Petera - Snak3] prosi o pomoc, ponieważ Molten Man porwał jej syna. Spidey razem z Felicią ruszają na pomoc.

Liz prosi swoich gości, żeby nie męczyli bardzo Petera kiedy się zjawi. W jej pokoju siedzą Molten Man, Scarecrow i Will o' the Wisp.

Avengers Tower. May dziwi się podążającej za nią ochronie. Mężczyzna z oddziału, noszący zbroję podobną do tej Iron Mana odpowiada, że takie są rozkazy Tonego Starka. Przed drzwiami spotykają Petera, który zwalnia ich ze służby. Prosi May o użycie jej karty do drzwi i uśmiecha się, w tym momencie część jego twarzy zmienia się na białą skórę Chameleona.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man vol. 2 #30 The Sensational Spider-Man vol. 2 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.