Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #24

New Avengers #24

New Avengers #24

"New Avengers: Disassembled" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Jak podjąć decyzję, kiedy dysponuje się siłą miliona słońc i trzema osobowościami? Mnie nie pytajcie - ale Sentry musi się w końcu zdecydować. W tym numerze łączą się wątki z poprzednich części New Avengers, House of M i Son of M, a to wszystko za sprawą Inhumans.

Cytat

Sentry: "You are the Sentry. A man with the power of a million exploding suns. For all the good it does you. Coward."

Streszczenie

Ten mężczyzna samotnie lewitujący tuż nad powierzchnią księżyca to Sentry - człowiek obdarzony mocą równą milionowi eksplodujących słońc i tchórz w jednej osobie. Bohaterowie kontra bohaterowie w wojnie domowej, której wynik zadecyduje o przyszłości ich kraju, a może nawet i całego świata. On sam został wezwany do podporządkowania się ustawie, ale uciekł. Wiele razy zadawał sobie pytanie, jak mógłby walczyć przeciwko swoim przyjaciołom. Nie stanowiłoby dla niego większego problemu zabicie ich wszystkich. Tylko co dalej. Cała ta sytuacja przerasta Roberta Reynoldsa. To zbyt wiele jak dla jego nadwątlonego umysłu, poza tym Próżnia może powrócić. I tak zresztą kiedyś będzie to zrobi. Kiepskie to jednak usprawiedliwienie dla jego biernej postawy. Powinien wrócić na Ziemię i zrobić z tym porządek.


Jego medytację przerywa niespodziewane pojawienie się Inhumans. Bob zna tą super grupę. W dawnych czasach sprzymierzył się z nimi w walce przeciwko Czerwonemu Roninowi. Inhumans zdają się nie współdzielić tych wspomnień i atakują intruza. Krótką walkę, w trakcie której Sentry udowadnia swoją przewagę, przerywa pojawienie się Crystal. Dziewczyna przekazuje Bobowi "mgiełkę" - symbol Inhumans, którym członkowie drużyny przyozdabiają głowy. Jest to gest skierowany w jego stronę i jednocześnie wezwanie.

Attilan.


Ukryta gdzieś na księżycu lokalizacja wypełniona powietrzem nazywana jest również Niebieskim Obszarem. Reynolds’a oprócz tłumu obcych istot wita przywódca Inhumans - Black Bolt. W jego imieniu przemawia Medusa. Teraz Bob wyciąga "mgiełkę". Pamięta, że rytualnie zmieniała ona każdego z Inhumans tworząc unikalną pod względem budowy ciała i intelektu istotę. Niektórzy z nich potrafią czytać w myślach, więc znają jego tożsamość i powód jego obecności tutaj. Sentry odpowiada na nie zadane pytanie. Przybył tu, by zaznać odrobiny samotności, która w tej chwili na Ziemi jest dla niego nieosiągalna. Ku swemu zaskoczeniu dowiaduje się, że atak na jego osobę jest spowodowany stanem wojny, jaką Inhumans prowadzą z Bobem, jako przedstawicielem ludzkiego gatunku. Inhumans nie będą tolerować ich bezczelności i biernie przyglądać się, jak człowiek z butami wchodzi w ich życie. Reynolds próbuje tłumaczyć się, że nie miał zamiaru zakłócać ich spokoju. W ogóle zapomniał, że tu mieszkają. Czytając myśli Sentry'ego Inhumans dowiadują się, w jak brutalny sposób z historii świata została usunięta świadomość o jego działalności i w ogóle istnieniu. Wykazują też wysokie zainteresowanie trwającą właśnie wojną domową. Inhumans zapraszają go na wspólny posiłek, w trakcie, którego ma im przybliżyć charakter konfliktu.

W trakcie wieczerzy, na której dominują mało strawne dla Boba dania, opowiada on zgromadzonym o wojnie toczonej przez Nicka Fury'ego, która doprowadziła do niewypowiedzianej dla populacji mutantów tragedii, spowodowanej przez Wandę Maximoff w jej ataku furii, znanej następnie jako House of M. To jednak nie wszystko. W swej paranoi rząd amerykański przyjął ustawę o rejestracji wszystkich nadludzi, czego konsekwencję stanowi właśnie wspomniana wcześniej wojna domowa między grupą superherosów przeciwnych ustawie i jej zwolennikami. Cała ta historia wywiera piorunujące wrażenie na słuchaczach, którzy nie kryją swego poruszenia. Do tej pory znali jedynie wyrwane z kontekstu fragmenty, teraz po raz pierwszy usłyszeli całość. Jedynie Black Bolt wydaje się być całkowicie spokojny i obojętny. Być może wydarzenia te nie były mu całkiem obce. Siedząc wśród tylu istot Sentry wyczuwa nagle czyjś znajomy zapach. Świadomość tą zakłóca rozgorzała właśnie kłótnia, której temat przewodni stanowi propozycja przenocowania Reynoldsa w siedzibie Inhumans. Dyskusję zwolenników i przeciwników pomysłu kończy aprobata dla tej idei samego Black Bolta.


Później siedząc samotnie w przeźroczystej komnacie z widokiem na Ziemię Bob ponownie oddaje się rozmyślaniom, które przerywa pojawienie się Crystal. Oboje znali się wcześniej. Byli nawet kochankami, czego dziewczyna jednak nie pamięta, podobnie jak innych wydarzeń i sytuacji związanych z Sentrym. Gdy oboje próbują odświeżyć swoje wspomnienia o wspólnych przeżyciach, Bob przypomina sobie o swojej żonie - Lindy. Stara się jakoś wytłumaczyć to Crystal, jednak przerywa mu to niespodziewane i zupełnie nieoczekiwane pojawienie się Iron Mana. Ten przypomina Reynoldsowi, że czas wracać do domu. Sentry jest jednak innego zdania. Nie podoba mu się idea walki z niedawnymi sojusznikami. Tony tłumaczy mu, że muszą pomóc otworzyć oczy tym, którzy sprzeciwiają się i nie potrafią zrozumieć, że świat kolejny raz w swej historii się zmienił. Moc dana Bobowi może pomóc uratować świat i powstrzymać przyjaciół przed wyrządzeniem sobie krzywdy. Muszą podjąć tą walkę, by przywrócić światu pokój.


Wywód Starka zostaje przerwany wraz z pojawieniem się zaalarmowanych Inhumans. Kilku z nich siłą próbuje pokazać swój stosunek do intruza, na co Iron Man odpowiada spokojnie acz stanowczo. Tak, by nie było wątpliwości, co do tego, kto w ewentualnym pojedynku byłby górą. Nie zamierza jednak z nikim walczyć. Nie ma zresztą takiej potrzeby, gdyż Sentry już zdecydował i obaj wyruszają w drogę powrotną na Ziemię. Obserwujący ich Fhyty oznajmia pozostałym Inhumans, że żaden z opuszczających ich właśnie gości nie jest gotów na to, co się wydarzy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #24 New Avengers #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.