Avalon » Serie komiksowe » Civil War: Front Line » Civil War: Front Line #8

Civil War: Front Line #8

Civil War: Front Line #8

"Embedded" - part 8

Postacie
Zapowiedź

Jak zwykle mamy dwie płaszczyzny historii oraz korespondencyjny bonus. W części pierwszej, Sally i Ben odkrywają niepokojacy fakt na temat Aktu Rejestracyjnego, w drugiej natomiast zbliżamy się do poznania ostatecznego losu Speedballa.

Cytat

Danny Granville: "So, what's Sally like, Ben? Is she hot?"
Ben Urich: "Like Satan's little sister. Not my type, though."
Danny Granville: "What's wrong with her?"
Ben Urich: "Trouble, things explode."
Danny Granville: "I like explosions."
Ben Urich: "It's your funeral."
Danny Granville: "Or wedding, depending."
Ben Urich: "Funeral, but at least you'll die with a smile on your face."

Streszczenie

Ben Urich i jego znajomy policjant Danny Granville przyglądają się zgliszczom po magazynie na przystani, w którym Green Goblin dokonał rzezi Atlanteans. W trakcie tych zmagań ucierpiał również zajmujący się sprawą z ramienia sił rządowych Wonder Man. Oficjalne przyczyny zniszczenia budynku to pożar. Jest to o tyle zastanawiające, że w śledztwo zaangażowała się sama SHIELD, co niezwykle irytuje miejscowych funkcjonariuszy. Danny, który przed przeniesieniem do jednostki ds superludzi pracował w wydziale antynarkotykowym, doskonale pamięta kilka zasad, które tam obowiązywały. Jedna z nich mówi, że jeżeli w rejonie zginął diler, to znaczy, że w pobliżu znajduje się następny z jeszcze większą ilością prochów. Policjant słyszał też, że jedna z New Warriors, która zginęła w Stamford, była siostrą jakieś grubej ryby, a ci ludzie najwidoczniej mieli odegrać się na winowajcach jej śmierci. Niestety nie wiadomo jeszcze, o kogo konkretnie chodzi. Na miejscu zbrodni poustawiano pomarańćzowe flagi. Każda z nich oznacza nieznany dotąd rodzaj broni lub urządzenia, a cały magazyn jest nimi wręcz usiany. Danny słyszał również plotki, jakoby odpowiedzialnym za tą masakrę był Green Goblin. To jeszcze nie wszystko, ale w zamian za swoje informacje Granville życzy sobie czegoś w rewanżu. Ben wyciąga telefon i dzwoni do Sally z prośbą, by ta pomogła mu w jego śledztwie. Pomoc sprowadza się do randki z Dannym.

Floyd, która w tym czasie ma spotkanie ze swoim informatorem, jest całkowicie zaskoczona telefonem. Ostatecznie zgadza się. Teraz może wrócić do przerwanej rozmowy z nietypowym znajomym, którym jest Jerry i wystająca z jego pleców głowa czyli Doug. Nie są jednak sami. Przy stoliku siedzi również nieznany wcześniej Sally osobnik, którego Doug przedstawia jako Steve'a. Ten włócząc się kilka dni wcześniej po dokach nakrył dwóch gości wyrzucających czyjeś zwłoki do rzeki. Rozmawiali też o jakimś spotkaniu na bazarze, tajnych akcjach i Nicku Furym. Za drobną opłatą Steve jest gotów zaprowadzić panią redaktor do kryjówki, do której następnie podążyli dwaj podejrzani mężczyźni.

Na nabrzeżu tymczasem Ben i Danny jedząc lody kontynuują rozmowę. Granville dowiedział się od pracowniczki SHIELD, że Tony Stark i Reed Richards mają poważne problemy. Nie jest żadną tajemnicą, że wykorzystują różne ciemne typy do wytropienia niezarejestrowanych kombatantów, a Osborn może być jednym z nich. Ten jednak niespodziewanie zniknął. Zatem ktoś z firmy musiał ich zdradzić. Ktoś też celowo wypuścił Osborna na wolność. Każdy z kryminalistów pracujących dla rządu ma nanoboty wpuszczone do krwiobiegu. Jednak te u Goblina zostały przeprogramowane. Danny, gdy się o tym dowiedział, zaczął się zastanawiać, kto wymyślił te nanoboty i kto teraz bierze za nie ciężkie pieniądze. To Tony Stark. Jednak pieniądze ze sprzedaży technologii nie wpływają do jego korporacji. Stark został wykiwany przez rząd. Pytanie brzmi, komu tak bardzo zależy na wojnie z królem podwodnego królestwa. Zdaniem Danny'ego firmom zbrojeniowym, a cała wojna toczy się o pieniądze, a właściwie przez nie.

Sally podąża za Stevem do kryjówki w dokach, która może pomóc uzyskać odpowiedź na pytanie, co też się stało z Nickiem Furym. Już na miejscu zatrzymują się przed niezbyt okazałą budą, a Floyd uświadamia Steviemu, jak kiepskim jest kłamcą i że nie kupiła jego historyjki. Steve sam przyznaje, że nie potrafi łgać i zdejmuje swój podniszczony płaszcz. Stojąc teraz przed nim Sally patrzy jak wryta na swojego przewodnika, który pod płaszczem ubrany jest w kostium Kapitana Ameryki.

"The Accused "- part 8
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Steve Lieber

Postacie:
* Speedball/ Robert Baldwin, pani Walters
* Maria Hill, Reed Richards

Medyczny ośrodek badawczy SHIELD. Obrońca Speedballa; pani Walters jest przesłuchiwana przez komandor Hill w celu wyjaśnienia przyczyn tajemniczgo wypadku karetki, która przewoziła rannego po postrzale Baldwina. Ta jednak nie potrafi wytłumaczyć, w jaki sposób doszło do wypadku. Eksplozja oślepiła ją na tyle skutecznie, że nie była w stanie dostrzec niczego, co miało miejsce w jej bezpośrednim następstwie. Pani komandor sugeruje, że to ktoś z zewnątrz próbował wyciągnąć Roberta z więzienia. Dla Walters hipoteza ta jest zupełnie niedorzeczna. Nie zmienia to jednak faktu, że konto Baldwina zostanie obciążone kolejnym oskarżeniem.

Przed pokojem przesłuchań agent SHIELD czeka na Marię Hill z nienajlepszymi informacjami. Kongres chce przeprowadzić własne dochodzenie, które ma wyjaśnić, czy przypadkiem agencja sama nie dopuściła do zaniedbań w ochronie Speedballa, by uniemożliwić mu złożenie zeznań. Zamachowcem okazał się James Stricker; ojciec jednej z pierwszych ofiar w Stamford. Zostanie mu postawiony zarzut usiłowania zabójstwa pierwszego stopnia, co zdaniem Hill tylko sprowokuje tłum przeciwników ustawy rejestracyjnej. Ostatnią informacją jest wiadomość o zniknięciu byłego współwięźnia Roberta, niejakiego Hickeya, zeszłej nocy. Maria Hill jest wściekła. Dodatkowo prezydent następnego dnia spodziewa się raportu z wydarzeń z ostatnich czterdziestu ośmiu godzin. Teraz pani komandor udaje się do Reeda Richardsa, który zajmuje się rekonwalescencją Speedballa. Ten wyjaśnia, że broń z której strzelano do Roberta była stara i dawno nie używana. Pocisk po osiągnięciu celu rozprysł się w ciele Baldwina i teraz jego fragmenty uciskają rdzeń kręgowy. Próba ich usunięcia może doprowadzić do kalectwa lub nawet śmierci pacjenta. Komandor Hill intrygują tajemnicze plamy znajdujące się na holograficznym obrazie przedstawiającym przekrój przez ciało Speedballa. Mr Fantastic nie potrafi tego jednoznacznie wytłumaczyć, dlatego też przedstawia teraz dwie stawiane przez siebie hipotezy. Pierwsza z nich mówi, że jest to rodzaj bioelektrycznej aktywności zogniskowanej wokół zakończeń nerwowych i przez nie utrzymywana. Druga hipoteza zakłada brak hipotezy. Maria Hill każe Richardsowi podać pacjentowi morfinę w celu wybudzenia go, bez względu na ból, jaki może towarzyszyć tak gwałtownej reakcji. Pani komandor w rozmowie z prezydentem następnego dnia ma zamiar poinformować go, że po heroicznej walce Baldwin został uratowany i że czuje się dobrze. Nie ma też co liczyć na specjalne traktowanie ze strony administracji. Trzeba pokazać opinii publicznej, że jej rząd pracuje sprawnie i skutecznie dla dobra wszystkich obywateli i tak aż do następnych wyborów. A w międzyczasie Baldwin wróci do więzienia, czyli dokładnie tam, gdzie powinien się znaleźć.


"Sleeper Cell "- part 6
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Lee Weeks

Postacie:
* Atlanteans, ambasador Govan
* Red Dragon
* Osborn

Najświeższe doniesienia z frontu: liczba potyczek pomiędzy zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi bojownikami rośnie w skali geometrycznej.
Trzech cywili zginęło podczas próby zatrzymania postaci znanej jako Cybermancer, w trakcie gdy ta usiłowała dokonać napadu na bank.
Stan aktora Simona Williamsa, znanego również jako Wonder Man, pozostaje stabilny po pożarze magazynu na nabrzeżu. Policja kontynuuje śledztwo w tej sprawie. Tymczasem grupka liberałów zebrała się przed Kapitolem by wyrazić swój niepokój i obawę o wolność wobec obowiązywania ustawy rejestracyjnej. Rzecznik organizacji non-profit walczącej o emerytury dla superbohaterów odmówił komentowania niewielkiej liczby protestujących, skupił się za to na sprawach związanych z prawami bohaterów.

W ciągu niespełna minuty spodziewana jest delegacja zagranicznych dygnitarzy z podwodnego państwa Atlantis, w celu omówienia sytuacji związanej z ostatnimi wypadkami w trakcie toczącej się wojny domowej. Cała ulica żyje tą wizytą. Za chwilę wszystkie wątpliwości mają zostać wyjaśnione, gdy w asyście uzbrojonych ochroniarzy z wody wyłania się reprezentant Atlanteans; ambasador Govan. W imieniu ludzkiej społeczności wita go Red Dragon. Po powitaniu i wymianie uprzejmości Govan zajmuje miejsce na mównicy. Ambasador dziękuje za zaproszenie i zapewnia zgromadzonych, że atak na jego ludzi w magazynie na nabrzeżu był niczym nie sprowokowanym aktem agresji. Atlanteans mieli za zadanie przestudiować i zrozumieć ludzką kulturę. Bill Price z Daily Bugle jest odmiennego zdania. Uważa on, że zaangażowanie Atlantean w sprawy Ameryki doprowadziło do destabilizacji sytuacji. Pyta o przyczynę takiego stanu rzeczy, która według niego spowodowana jest śmiercią kuzyna księcia Namora w Stanford. Ambasador jeszcze raz zapewnia o pokojowym nastawieniu swojego narodu wobec ludzi. Kolejne pytanie pada z tłumu i jest jednakowym zaskoczeniem zarówno dla Govana jak i dla samych ludzi. Pytanie brzmi: jak szybko ryba porusza się na suchym lądzie. W następstwie pytania pada strzał. Ambasador Govan pada ranny, a służby porządkowe zatrzymują zamachowca, którym okazuje się być nie kto inny tylko sam Osborn. Już po aresztowaniu sam odpowiada sobie na zadane przez siebie pytanie, że nie dość szybko, po czym wybucha opętańczym śmiechem. Ambasador w towarzystwie obstawy znika pod wodą, a Osborn w dalszym ciągu nie przestając się śmiać oświadcza, że nie czuje się najlepiej i że niczego nie zrobił.


[bez tytułu]
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Frazer Irving

Bitwa pod Edghill, która swój początek miała szesnastego października 1642 roku, była pierwszą i zdaniem niektórych najkrwawszą bitwą angielskiej wojny domowej.

Na otwartym polu w pobliżu Kineton, Warwickshire po przeciwnych stronach stanęli zwolennicy króla i parlamentu. Większość z nich uzbrojona była jedynie w drewniane pałki lub widły. Przed końcem dnia wielu z nich leżało martwych lub okrutnie poranionych. Ciała ograbiono z odzieży i pieniędzy i pozostawiono na polu.

Ta masakra odbiła się na tyle szerokim echem wśród okolicznych mieszkańców, że doczekała się nawet własnej legendy, która mówi, że każdego roku w rocznicę tego wydarzenia bitwa rozgrywa się podnownie wysoko na niebie ponad Kineton. Zaintrygowany tą legendą król Karol Pierwszy wysłał nawet w tydzień po walce kilku swoich oficerów, by na miejscu wypytali świadków tego niezwykłego zdarzenia. Po swoim powrocie zaklinali się przed swym władcą, że na własne oczy widzieli wciąż na nowo rozgrywające się starcie, na co dowodem miała być śmierć jednego z nich.

"The fighting man shall from the sun
take warmth, and life from the glowing earth;
speed with the light-foot winds to run,
and with the trees to newer birth;
and find, when fighting shall be done,
great rest, and fullness after death.
The blackbird sings to him, "Brother, brother,
if this be the last song you shall sing,
sing well, for you may not sing another;
brother, sing."
And when the burning moment breaks,
and all things else are out of mind,
and only joy-of-battle takes him by the throat,
and makes him blind,
through joy and blindness he shall know,
not caring much to know, that still
nor lead nor steel shall reach him, so
that it be not the destined will.
The thundering line of battle stands,
and in the air death moans a sings:
but day shall clasp him with strong hands,
and night shall fold him in soft wings."


Julian Grenfell

"Walczący mężczyzna czerpie ciepło wprost ze słońca
a życie z rozżarzonej ziemii
pędzi niesiony przez wiatr na swych lekkich stopach
wśród drzew, aż do swych narodzin
i gdyż już walka dobiegnie końca, wtedy znajdzie
wieczny spoczynek i spełnienie po śmierci
Ptaki mu śpiewają: "Bracie, bracie
czy to będzie ostatnia pieśń, jaka wydobędzie się z twojego gardła
śpiewaj bracie."
I gdy już nadejdzie ten moment
i wszystko inne przestanie mieć znaczenie
wtedy bitewny szał złapie go za jego gardło
i uczyni go ślepym
jednocześnie szczęśliwy i niewidomy zrozumie
by nie wiedzieć zbyt wiele, do tej pory
ani ołów ani stal go nie dosięgły
więc nie jest mu to przeznaczone
Linia frontu została utrzymana
a wysoko w powietrzu śmierć intonuje żałobną pieśń
ale dzień będzie trzymał go w swym żelaznym uścisku
a noc złoży go na miękkich skrzydłach."

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Civil War: Front Line #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.