Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #86

Exiles #86

Exiles #86

"The New Exiles" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wszyscy wiemy, że Wolverine jest wszędzie. Tym razem dla odmiany, dowiemy się, ilu Wolverine'ów można wcisnąć do jednego komiksu. Coś jak ta cyrkowa sztuczka z clownami i Volkswagenem. Ciekawe, jak ci Exiles się z tego wyplączą?

Cytat

Brother Mutant: "Can I have an 'Amen Brother'?"

Streszczenie

W ruinach Phoenix, Elsie Dee próbuje dobudzić Alberta, który porządnie ucierpiał w bitwie z całą armią Wolverine'ów. W końcu udaje jej się, a Albert stwierdza, że zostali oszukani, bo Brother Mutant po prostu przejmuje kontrolę nad każdym wysłanym, by go powstrzymać. Oczywiście nie dotyczy to ich, bo są androidami, a jak się okazuje po chwili, również Zombie-Wolverine nie wzbudził zainteresowania. Teraz leży na kupie kości i kończy obgryzać ostatnie udo, bo jak sam tłumaczy, każdy niedojedzony przeciwnik również zmieniłby się w zombie, a tego im do szczęścia nie potrzeba. Albert proponuje odszukać pozostałych towarzyszy, więc Zombie wyjaśnia, że stary Logan i dzieciak gdzieś uciekli. Nagle, w cieniu pojawia się Patch, który twierdzi, że spotkał się z Brother Mutantem i przynosi wiadomość od niego. Kiedy zbliża się do Zombie-Wolviego, szybkim ruchem obcina mu głowę i rzuca się na Alberta. Ten każe Elsie Dee uciekać, więc mała chwyta wciąż gadająca głowę i bierze nogi za pas. Na chwilę zatrzymują ją kable, łączące z Albertem, ale kiedy Patch przecina go na pół, ona uwalnia się i ucieka.


Tymczasem, w Panoptichronie Heather zaprowadza nowe porządki, urządzając burę Timebreakerom. Robale zgodnie przepraszają i obiecują, że nigdy już nie będą próbowały oszukać Exiles, a przy tym dodają, że chciały tylko naprawić kolejną rzeczywistość. Skoro wszystko zostało wyjaśnione, Heather zgadza się posprzątać bałagan, jakiego narobili.


Przed zgromadzeniem Wolverine'ów z różnych światów, Brother Mutant opowiada swoją urzekającą historię i przedstawia swoją wizję świata, którą w skrócie można zamknąć w słowach: no more humans. Odpowiadają mu gromkie okrzyki ślepych wyznawców i setki uniesionych pazurów.


Exiles w towarzystwie dwóch Loganów lądują w opustoszałym barze na przedmieściach. Sabretooth streszcza informacje, otrzymane od Heather: muszą powstrzymać Brother Mutanta zanim załaduje swoją armię do autobusów i urządzi objazdową rzeźnię w środkowo-zachodnich stanach, zaczynając od Las Vegas. Zarda uważa to za jakiś chory żart, ale jak dowodzi choćby sterta ciał na podjeździe, Brother Mutant traktuje swoją misję niezwykle poważnie.


Przygotowania do wyprawy trwają: armia posłusznie ładuje się do autobusów, a Brother Mutant snuje coraz śmielsze plany. Ich poczynania obserwują Elsie Dee i to, co zostało z Zombie-Wolverine'a. Mała stwierdza, że muszą powstrzymać szaleńca teraz, bo później nie będzie już na to szansy, ale głowa tylko się z niej śmieje, bo co niby chciałaby mu zrobić. Wściekłą Elsie wyjaśnia, że została zbudowana by zabić Wolverine'a i dziewięćdziesiąt procent jej ciała stanowi specjalnie do tego przeznaczony ładunek wybuchowy. Nagle, z gruzowiska wyskakuje wprost na nią Patch, który dotarł tu po zapachu zombiaka. Elsie wymyka mu się i ucieka, taszcząc ze sobą głowę, ale zanim Patch podąży za nimi, spada mu na kark Sabretooth. Po krótkim pojedynku, Creed dostrzega, że nie ma szans dogadać się z przeciwnikiem, więc rozszarpuje go na strzępy. Zarda, która obserwowała walkę zauważa, że ten Logan mógł być ważny dla swojego świata, ale Sabretooth twierdzi, że nie miał innego wyjścia, a Heather dała mu wolną rękę(co akurat mija się z prawdą). Zaskoczonej Elsie Dee wyjaśniają, że są prawdziwymi Exiles i przybyli, by powstrzymać Brother Mutanta, ona zaś może im w tym pomóc.


Tymczasem obok, Brother Mutant unosi autobusy ze swoją armią i oficjalnie ogłasza początek morderczego tournee. Nagle, na jednym z autobusów pojawia się Blink ostrzegając, że to koniec jego planów, więc ten bez wahania zderza ze sobą dwa pojazdy, aby ją zmiażdżyć. Clarise oczywiście uniknęła uderzenia, ale Albert, który resztkami sił właśnie doczołgał się na miejsce wydarzeń nie ma tyle szczęścia i zostaje przygnieciony stertą złomu i Loganów. Wśród tumanów kurzy, Brother Mutant dopada Blink i próbuje użyć na niej swoich hipnotycznych zdolności, ale dostaje po oczach siecią Spider-Mana. Wściekły, zaczyna świecić i krzyczeć, że wszyscy ugną się przed jego potęgą. Creed uznaje, że to najlepszy moment dla Elsie Dee i rozkręcając ją nad głową, ciska w kierunku szaleńca. Uderza w niego dokładnie w chwili, gdy ten zamierza się na Logana i Jimmy'ego, a gdy głowa Zombie gryzie go w nos, ona uruchamia procedurę samozniszczenia. Następuje potężny wybuch, ale Brother Mutant wychodzi z niego bez większego szwanku, tylko bardziej wściekły. Stary Logan rzuca się, więc na niego i przebija pazurami, ale wyładowanie energii sprawia, że zostaje z niego tylko szkielet. W tym momencie, młody James wpada w szał i rzuca się na przeciwnika, rozrywając go na strzępy. Ci z armii Wolverine'ów, którzy przeżyli odzyskują świadomość i przyglądają się jego wyczynowi.


Po powrocie do Panoptichronu, Exiles upewniają się, że wszyscy wrócili do swoich rzeczywistości, ale ponieważ kilku Loganów zginęło oznacza to siedemnaście zepsutych linii czasowych więcej. W takim razie, Zarda proponuje, aby wrócili do poprzednich zajęć, czyli do naprawiania zniszczeń. Heather znalazła już coś na dobry początek, ale tym razem na ocalenie Ziemi jest już za późno i będą musieli powalczyć o losy całego wszechświata.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Exiles #86 Exiles #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.