Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #46

Wolverine vol. 3 #46

Wolverine vol. 3 #46

"Vendetta" - part 5: "Payback" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Wolvie kontra Damage Control, czyli kolejny krok w stronę odpowiedzi na pytanie, jak cienka granica jest między zapobieganiem katastrofom, a powodowaniem ich.

Cytat

Członek zarządu Damage Control, do Ann Marie: "Stop talkin. Right now."
Wolverine: "Free country, bub. For a little while longer, anyway."

Streszczenie

"Jeśli policzę ich wpływ procentowy, wiem, że się wzbogacą, ale nie zdobędą wszystkiego - niniejsze okresy spłaty są (cenzura)" - Billy Joel [przekład (c) to WK]


Nazywają go Wolverine i jest najlepszy w tym, co robi. Akurat w tej chwili zajęty jest obijaniem dwójki dziwnie ubranych ludzi.


Nowy Jork, 10:08. Siedziba Damage Control Inc. Tydzień temu. Kobieta siedząca na portierni prosi kilku ludzi, zgromadzonych w holu, by usiedli i spokojnie poczekali. Ci posłusznie wykonują polecenie. Drzwi otwierają się i do środka wchodzi ubrany w żółto-granatowy kostium mężczyzna. Chce spotkać się z Walterem Declunem, pomimo, że nie jest umówiony. Portierka sugeruje, by poszedł do domu, zadzwonił do sekretarki wyżej wymienionego i dopiero wtedy wrócił. Informuje, że nie przeraża jej żaden kostium - kiedyś powiedziała Punisherowi, żeby... Wolverine zauważa, iż on raczej nie wygląda na Franka.


Dwadzieścia sekund później Logan stoi w poczekalni. Po chwili do pokoju wchodzi otyła, siwa kobieta o imieniu Ann-Marie - chce wiedzieć dlaczego Logan żąda spotkania z Declunem. Wolverine podaje jej pudełko z tabletkami zawierającymi Hormon Wzrostu Mutantów. Kobieta - szefowa Decluna - prosi, by nie tłumaczył jej czegoś, o czym doskonale wie i przeszedł do konkretów. Mutant informuje o związku Waltera z osobą, która wysadziła w powietrze Stamford. Ann Marie jest zszokowana - z powodu recesji na rynku była zmuszona podjąć decyzję o sprzedaży części udziałów w firmie. Declun wraz ze swoimi inwestorami skorzystał z tego i niejako siłą wdarł się do zarządu. Drzwi z hukiem otwierają się i do pomieszczenia wkracza prezydent przedsiębiorstwa, nakazując kobiecie milczenie. Informuje Logana, że zadzwonił na policję, w sprawie naruszenia terenu firmy. Mutant uśmiecha się. Wychodząc oznajmia, że będzie miał dużo zabawy przy szukaniu na niego haka. Lampka przy urządzeniu, przyczepionym pod stołem świeci na czerwono.


Kilka godzin później. Logan dostaje się do budynku poprzez system wentylacyjny. Zastanawia go fakt, że sprawa wygląda na dużo poważniejszą niż sądził na początku - będzie musiał dotrzeć do wielu ludzi. Tymczasem zatrzymuje się przy kratce. Strażnik przechodzi dołem nie zauważając niczego podejrzanego. Logan otwiera kratkę i zeskakuje na dół. Po chwili jest już u celu - odczepia urządzenie od blatu.


Nazajutrz. Warsztat Forge'a, Eagle Plaza, Dallas. Forge zaczyna zasypywać Logana informacjami na temat urządzenia - kolekcjonuje ono informacje dotyczące e-maili, odwiedzonych stron, fraz używanych w tekstach... Wolverine przerywa, sugerując, by przeszedł do konkretów. Forge uruchamia odpowiedni program i zaczyna. Damage Control otrzymuje pieniądze za sprzątanie chaosu powodowanego przez starcia między super bohaterami. Jednak z danych wynika, że firma sama wywołuje te walki. Więcej walk, więcej pieniędzy. Nie wspominając o zyskach za treningi wojska i kontraktach rejestracyjnych. Zupełnie jak w Wietnamie i w Zatoce Perskiej - zawsze znajdą się osoby, czerpiące z wojny korzyść. Logan nie zwracając uwagi na pytania o Emmę i Scotta, pyta, gdzie ma uderzyć. Forge nie jest pewien - nie można po prostu zabić korporacji. Wolverine jest odmiennego zdania - skoro da się zabić Sentinela, to z korporacją także nie powinno być problemu. Forge decyduje się pomóc.


Nowy Jork. Molo 46. Logan wchodzi do jednego z hangarów. Wie, że dotarł do miejsca, w którym może zranić. Logo firmy - uśmiechnięty buldog - spogląda na niego z wielkich urządzeń budowlanych.


Wielki Kajman, Kajmany. Słońce ogrzewa wyspę. Turyści leniwie spacerują po plaży, ciesząc się piękną pogodą. Fale delikatnie szumią. Jednak dla dyrektora Royal Banku nie jest to najlepszy dzień w życiu - wszyscy ludzie w budynku leżą plackiem na podłodze. Dyrektor stara się wytłumaczyć napastnikowi, że nie uda mu się... Po chwili jednak rezygnuje z zamiaru, gdy Wolverine podnosi go kilka centymetrów nad ziemię. Oznajmia, że napad nic nie da - wszystkie aktywa firmy są ubezpieczone, a zasoby są zmagazynowane na serwerach połącznych jedynie siecią lokalną. Logan łaskawie opuszcza mężczyznę na ziemię. Nakazuje mu otwarcie bankowego skarbca. Po chwili są już wewnątrz. Wolverine pyta, w której ze skrytek Damage Control przetrzymuje swoje pieniądze.


Instytut Xaviera. Westchester, Nowy Jork. Kilkuminotową kłótnię pomiędzy Loganem i Emmą przerywa Scott. Przypomina, że nie tylko złamał jego polecenia, ale też naruszył 14 praw stanowych, 6 federalnych, nie mówiąc o naruszeniu suwerenności Wielkiego Kajmana. Chce wiedzieć co Logan ma na swoje usprawiedliwienie. Wolverine po chwili odpowiada - Scott chyba nie wie, że Emma spotykała się z Iron Manem. Ponadto pamięta dobrze, jak brzmiały rozkazy - nie mieszaj się. Gdyby posłuchał nadal nie odnaleziono by Nitro, a wojenne profity Damage Control pozostawałyby ukryte. Dziwne, że X-Men nie "mieszają" się w tą sprawę, pomimo, że zdarzały im się jeszcze gorsze rzeczy. Scott i Emma w milczeniu spuszczają głowy.


Członek zarządu Damage Control wygłasza na głos swoją opinię na temat nowego logo. Nie rozumie, co złego było w starym. Zestresowany pracownik informuje, że stare okazało się zbyt... Przerywa mu inny pracownik oznajmiając, że pojawiły się kolejne kłopoty, tym razem w Fundacji Westhaven - zniszczeniu uległa duża część zasobów, poza tym... Przełożony nie wierzy - przewodniczący fundacji nie zrobiłby czegoś takiego, chyba że miałby nóż na gardle.


Prawda nie okazuje się zbyt odległa od przypuszczeń naczelnika. Kilka godzin wcześniej przewodniczący odbył - podobnie jak jego ochroniarze - niezbyt miłe spotkanie z Loganem i trzema ostrzami z adamantium.


Serwisy informują o ogłoszonym przez Waltera Decluna, przebudowie starych Biur Roxxona w nową siedzibę firmy. Koszt budynku szacuje się na 5,3 miliona dolarów. Nie uzyskano odpowiedzi na pytanie o zagadkowy, pierwszy po trzech latach znakomitego rozwoju, spadek akcji.


Były budynek Biur Roxxona, Long Island, Nowy Jork. Wolverine skrada się tuż przy ścianie budynku. Wprawdzie planował udać się od razu do głównego budynku firmy, lecz gdy tylko usłyszał o zakupie Biur był zmuszony zmienić plany. Nie mógł sobie odmówić przyjemności wdepnięcia w zastawioną na siebie pułapkę. Na miejscu już czekają "napastnicy". Kilka sekund później pierwszy pada na ziemię z rozoraną klatką piersiową. Na pierwszy rzut oka widoczne jest, że żołnierze Damage korzystają z uzbrojenia pozostałego po starciach superherosów. Uśmiech Logana szybko gaśnie - jeden z rywali unieruchamia go, gdy w tym czasie drugi uruchamia maleńką piłę tarczową umieszczoną na ramieniu. Piłę z adamantium. Ostrze zagłębia się w ciele. Tryska krew. Krzyk przerywa nocną ciszę.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #46 Wolverine vol. 3 #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.