Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #11

X-Factor vol. 3 #11

X-Factor vol. 3 #11

"X'd Out" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Hura! Wreszcie dowiemy się, o co chodzi obu Trypom z Singularity Investigations. Ale X-Factor nie będą mieli czasu się cieszyć, bo czeka na nich nowe zagrożenie, które może uśmiercić całą Ludzkość.

Cytat

Damian Tryp: "Let me tell you about changelings."
Daniel Madrox: "You mean the old legends about fairies and goblins switching out human babies for their own?"
Damian Tryp: "Legends, stories. The area of "once uon a time". Very well: Once upon a time parents of children who were like Jamie... different... freakish at birth... They'd leave them overnight on piles of manure on Christmas Eve, hoping they'd be switched back. The infants died. The end."

Streszczenie

Wiele lat temu, rodzinny dom państwa Madroxów odwiedził dziwny gość. Przedstawił się jako Damian Tryp i twierdził, że oferuje ich synowi niepowtarzalną szansę, jeśli dołączy do jego organizacji - Singularity. Joan i Daniel Madrox utrzymywali wtedy dość bliskie kontakty z Charlesem Xavierem, który pomógł im uporać się z problemem Jamiego, więc niemal z miejsca odrzucili ofertę tego człowieka. Naukowa ciekawość kazała im jednak zapytać, kim właściwie jest Tryp i skąd wie, że ich syn jest mutantem. Ku ich zaskoczeniu, gość stwierdził, że Jamie wcale nie jest mutantem, bo nadludzkie zdolności mutantów ujawniają się w okresie dojrzewania, a jak sami potwierdzili, jego zdolność powielania się ujawniła się tuż po urodzeniu. Tryp przypomniał im legendę o odmieńcach [umówmy się, że tym słowem zastąpimy na razie angielskie changeling - Gil], którzy podmieniali ludzkie dzieci na swoje tuż po urodzeniu. Jak w każdej legendzie, tutaj również tkwi ziarno prawdy, bo odmieńcy istnieją naprawdę, ale są ogniwem pośrednim między Homo sapiens a Homo superior. Ponieważ odmieńcy rodzili się z aktywnymi zdolnościami, ludzie zazwyczaj zabijali ich w dzieciństwie, dlatego ewolucja ukryła ich zdolności aż do okresu dojrzewania. Tryp oświadczył, że sam jest przedstawicielem tego gatunku, podobnie jak syn Madroxów i dlatego powinni oddać go pod jego opiekę. Joan i Daniel odmówili ponownie, tym razem zapytali jednak, jakie są wrodzone zdolności ich gościa, Tryp zaś odpowiedział, że kontroluje prądy powietrzne i gdyby zechciał, mógłby stworzyć tornado, które zmiotłoby ich z powierzchni ziemi [najwyraźniej zechciał, bo rodzice Madroxa zginęli właśnie w trakcie tornada - Gil]. Wychodząc, Tryp natknął się na młodego Jamiego, który słyszał całą rozmowę, więc kazał mu zapomnieć o wszystkim.


Siedziba X-Factor, teraz. Przed chwilą Guido wszedł do biura i oświadczył, że Buchanan zniknął, kiedy zostawił go na chwilę w bankowym sejfie. Jamie stwierdza, że jest słaby w tego typu zagadkach, więc Monet sugeruje, że mógł to być ktoś ze zdolnością fazowania. Rahne próbuje pocieszyć Guido, mówiąc że to nie jego wina, ale kiedy on kładzie dłoń na jej ramieniu, łapie zapach krwi i śliny Buchanana, który najwyraźniej próbował zmyć. Carosella zaprzecza, ale na rozkaz Madroxa, Monet powala go na ziemię i zapuszcza sondę telepatyczną w głąb jego umysłu. Znajduje tam ślady rozmów z Trypem, więc oświadcza, że Guido ich zdradził i zabił Buchanana. Zaraz potem zostaje wyrzucona przez ścianę, a Strong Guy ogłusza Rahne i Madroxa, tworząc przy tym wyjątkowo agresywny duplikat tego ostatniego. Zanim jednak bijatyka rozkręci się, krzyk Siryn wyrzuca go przez ścianę. We właściwym momencie zjawia się Layla, która przewidziała, że będzie musiała posprzątać ten bałagan, ale nie ma zamiaru tego robić. Kiedy Guido wygrzebuje się z gruzów, znajduje go Rictor, który pyta, co się dzieje, a już w następnym momencie zostaje zakładnikiem, kiedy na ulicę wychodzi reszta grupy. Jamie próbuje przemówić do Guido, ale ten staje się bardziej agresywny. Monet wyjaśnia, że Tryp coś mu zrobił, jakby wydobył na powierzchnię drugą osobowość. Nagle, Carosella łapie się za głowę i pada na kolana, a po chwili zaczyna parować. Spekulacje na temat przyczyny tego zachowania przerywa pojawienie się Quicksilvera, który wyjaśnia, że tak działają jego nowe zdolności terrigenowe na aktywnych mutantów. Dodaje także, że Rictor znajduje się teraz pod jego opieką i zrobi to samo każdemu, kto mu zagrozi, a następnie odchodzi, pozostawiając nieprzytomnego Guido.


Wkrótce potem, X-Factor zbierają się w biurze, podczas gdy Rictor pilnuje nieprzytomnego olbrzyma. Sprawdzenie komórki Guido potwierdza, że często dzwonił do biur Singularity, a Jamie i Monet zauważyli, że ostatnio dziwnie się zachowywał i zarzucają sobie, że nie zwrócili na to większej uwagi. Terry proponuje, aby skupili się na tym, z czym przyszedł do nich Buchanan. Ustalają, że oryginały jego prac muszą być w siedzibie Singularity, ale może mieć kopie zapasowe w domu, więc wypadałoby zadzwonić do jego żony. Na szczęście, Layla już się połączyła i podaje Madroxowi telefon.


Alix Buchanan właśnie zamierza opuścić dom, kiedy dzwoni telefon. Zapytana, wyjaśnia, że jej mąż nigdy nie przynosił roboty do domu i nie ma żadnych dokumentów. Pyta, czy wszystko w porządku, więc Layla musi podpowiedzieć, Jamiemu, co powinien jej powiedzieć, aby skutecznie zataić śmierć męża. Monet uważa, że było to moralnie niewłaściwe, ale teraz nie mają czasu na dyskusje, bo muszą zaplanować, jak dostać się do biur Singularity. Gdy Alix otwiera drzwi, zastaje w nich Damiana Trypa juniora.


Jakiś czas później, biurowiec Singularity zostaje otoczony przez wozy straży pożarnej, policji i saperów. Mimo zapewnień Trypa seniora, że jego ochrona samodzielnie poradzi sobie z alarmem bombowym, komendant straży każe ewakuować budynek, powołując się na przepisy federalne.


Na górze, grupa saperów przepędzają ociągających się ochroniarzy, dając im do wyboru ryzyko zwolnienia lub aresztowanie. Gdy zostają wreszcie sami, Theresa i Ric zrzucają kombinezony ochronne i przejmują kontrolę nad pokojem obserwacyjnym. Tymczasem, Monet dostarcza Jamiego i Rahne na dach. Mają mało czasu, zanim saperzy przeszukają budynek, więc ruszają na poszukiwanie pokoju Buchanana. Madrox wyjaśnia przy okazji, że fałszywy alarm bombowy był ich jedynym wyjściem, a swoją postawą imponuje Monet, która aż łapie go za tyłek - to zaś nie uchodzi uwadze Rahne. Po chwili, docierają na właściwe piętro. M znajduje pokuj Buchanana, zaś Jamie postanawia zajrzeć do biura Trypa. To jednak nie będzie konieczne, bo już za pierwszymi drzwiami czeka na nich starzec, który przedstawia się jako Damian Tryp i ostrzega, że swoimi działaniami mogą zagrozić całemu światu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #11 X-Factor vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.