Avalon » Serie komiksowe » X-Men: First Class » X-Men: First Class #2

X-Men: First Class #2

X-Men: First Class #2

"The bird, the beast and the lizard"

Postacie
Zapowiedź

Przerwa wiosenna wcale nie musi oznaczać odpoczynku od szkoły i codziennych problemów. Zwłaszcza dla Angela i Beasta, którzy podczas wycieczki na Florydę trafiają na Lizarda.

Cytat

Profesor (do doktora): "Your family is fine, no one has been harmed."
Beast (mrucząc pod nosem): "Tell my leg that..."

Streszczenie

Przedmieścia pewnego miasta. Starsza pani spacerująca z pieskiem przez przypadek wkracza na teren prywatny, z którego zostaje wygoniona przez właścicielkę. Staruszka rzucając kąśliwą uwagę do mieszkanki, nie zauważa, że szczeniak zbliża się do żywopłotu. Gdy odwraca się na pięcie i ciągnie pupila w drugą stronę, spostrzega, że szczeniaka nie ma. Niepewnie, ogląda urwaną smycz, nie zdając sobie sprawy, co czyha za krzakami i drzewami...


Śmigłowiec należący do Instytutu Xaviera. Marvel Girl, Iceman i Cyclops przeciągają się zaspani, zaś Beast zauważa, że powinni już dawno dolecieć do Instytutu. Wszelkie obawy rozwiewa profesor Xavier, przypominający uczniom o dawnej obietnicy wakacji. Miejscem wypoczynku okazuje się być domek plażowy na Florydzie należący do rodziny Angela, pilotującego śmigłowiec. Rozradowani mutanci cieszą się, zaś Profesor prosi ich o możliwość zatrzymania się u przyjaciela, który niedaleko ma swoje laboratorium - chodzi o doktora Curta Connorsa.


Floryda. Nauczyciel i uczniowie stoją pod drzwiami małego domku należącego do doktora. Gdy profesor puka, zza drzwi wyłania się kobieta informująca, że jej męża nie ma w domu. Wyjaśnia, że małżonek wyjechał i nie będzie go dość długo. Po propozycji pomocy, kobieta wpuszcza gości do domu. Wnętrze wygląda tak, jakby ktoś się włamał - pani Connors wyjaśnia, że ma wszystko nagrane. Pokazuje przybyłym film nagrany kamerą w laboratorium naukowca. Opowiada o tym, jak jej mąż stracił rękę i jak stworzył nowe ramię, duplikując regenerujące komórki jaszczurki i wszczepiając je do swojego ciała. Nagrane badania naukowca prezentują jego badania dotyczące nowej kończyny. W pewnym momencie, doktor orientuje się, że minęły nie siedemdziesiąt dwie godziny od ostatniego wszczepienia, tylko siedemdziesiąt osiem. Zaczyna się rzucać po laboratorium, a jego ciało zmienia się w ciało jaszczura, który ucieka przez okno wołając, że nie wróci tu więcej. Żona wyjaśnia, że czasem potrafi go uspokoić, podając mu antidotum. Zapytana, czy zdarzało to się wcześniej, odpowiada, że ostatnim razem jej mąż zniknął na wiele tygodni i został odnaleziony przez Spider-Mana. Profesor X prosi kobietę o wyjechanie razem z dzieckiem z miasta, gdyż to ułatwiłoby poszukiwania. Niepokojąca się o swojego męża nie jest pewna co do X-Menów, jednak gdy Angel pokazuje jej swe skrzydła, zgadza się i prosi, aby byli ostrożni.


Kilka godzin później. Po odjeździe pani Connors, X-Men zbierają się na naradę i decydują, kto ma wybrać się na misję. Profesor ostatecznie wybiera Beasta i Archangela, aby mu towarzyszyli, gdyż ich moce mogą się przydać, zaś resztę kieruje do rezydencji Worthingtonów.


Poranek następnego dnia. Hank i Warren, narzekając na wilgoć i komary, wsiadają do łódki, którą przeprawiają się przez rzekę. Podczas gdy pierwszy z bohaterów opowiada o otaczającej ich roślinności, drugi nie słucha i brodzi dłonią w wodzie. W pewnym momencie zauważa całe stado aligatorów o olbrzymich rozmiarach, zaś Hank stwierdza, że te zwierzęta tylko czekają aby ich wywrócić. Gdy odwraca się, zauważa, że Warrena nie ma obok. Beast wskakuje do wody, gdzie jego przyjaciel walczy z Curtisem Connorsem. Po długiej walce, Archangel zabiera Beasta w bezpieczne miejsce. Sugerują, że przydałaby im się pomoc Cyclopsa...


Tymczasem, Jean, Bobby i Scott świetnie się bawią, korzystając ze słońca i uroków morskiej wody. Iceman, starając się dla zabawy zmrozić wodę, zostaje przywołany do porządku przez profesora, który przypomina mu, jak negatywne mogą być skutki długiej kąpieli słonecznej. Chłopak dziękuje i odchodzi do domku, zaś Jean i Scott idą się wykąpać.


Archangel i Beast penetrują las. W pewnym momencie Profesor nawiązuje z nimi telepatyczny kontakt, przepraszając za to, że nie ostrzegł ich wcześniej. Na pytanie Hanka, gdzie doktor teraz jest, Xavier odpowiada, iż obok jego prawej nogi. Jaszczur atakuje mutanta, ale po chwili zostaje złapany za ogon. Warren wzlatuje z nim w powietrze, jednak po chwili zostaje mu w rękach tylko kawałek ogona, gdyż Curt aby uciec odgryzł go i wpadł do wody.


Po wyjściu z wody, Jean i Scott zauważają odjeżdżającego samochodem Bobby'ego, który został wezwany przez Profesora. Chłopak rzuca na odchodne, że potrzebują tylko jego i że wróci później. Dwójka mutantów kładzie się na leżakach i pije drinki przy świetle zachodzącego słońca.


Tymczasem, między gęstwinami, mutanci uciekają w stronę laboratorium Connorsa, wciąż mając ze sobą kawałek ogona, z którego sącząca się krew zostawia ślady dla doktora. Gdy mutanci docierają do mostu, na którym stoi Iceman wraz z ich nauczycielem, Curt dogania ich. Boby zamraża rzekę, więc wszyscy zaczynają się ślizgać po lodzie. Doktor dopada Hanka, ale ten unika ciosu i w idealnym momencie podaje mu serum. Jaszczur powoli przeobraża się z powrotem w człowieka i ze zdziwieniem obserwuje zgromadzoną grupkę mutantów, dziękując Xavierowi za pomoc. Obok zebranych pojawia się mały, brązowy piesek. Tymaczasem Jean i Scott odpoczywają na plaży.

Autor: Madeleine

Galeria numeru

X-Men: First Class #2 X-Men: First Class #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.