Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 2 » Heroes For Hire vol. 2 #3

Heroes For Hire vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Heroes For Hire wytropili Captaina i Cage'a, lecz zanim ich aresztują, odkryją, że wśród nich kryje się zdrajca. Tymczasem, grupa złoczyńców kombinuje coś niedobrego, co wiąże się z transplantacją organów Skrullów.

Cytat

Tarantula: "I've been cooped up in this lab for hours with a super - intelligent non conversationalist human rubber band? Can we go beat on someone big, crazy and too dumb to register??"

Streszczenie

Tajna kwatera S.H.I.E.L.D. na Manhattanie. Agenci zabierają ze sobą nieprzytomnego Kapitana Amerykę. Misty, wściekła na Paladyna, łapie go za gardło swoją bioniczną ręką i z pogardą rzuca nim o ścianę. Żołnierze S.H.I.E.L.D. obojętni wobec tego aktu agresji opuszczają lokal by czym prędzej przekazać więźnia Starkowi. Podczas gdy dziewczyna dalej katuje zdrajcę, Iron Man triumfuje swój największy sukces. Niestety po zdjęciu maski Kapitana, zrezygnowany Tony stwierdza, że nie jest to Steve Rogers a Paladin! Tymczasem, furię Misty przerywa pojawienie się Luke'a i Shang - Chi, którzy wyjaśniają tajemnicę podmiany. Dzięki naukom Chuang Tzu, Shang potrafił wstrzymać oddech i oprzeć się gazowi. Zaatakował Paladyna i paroma ciosami w pięknym stylu obezwładnił go, zabierając mu przy tym maskę, którą przekazał Kapitanowi Ameryce. Wtedy, dokonała się zamiana kostiumów. Dla Steve'a i Luke'a to pora by się już ulotnić. Misty nie popiera tego, że znów zachowują się jak uciekinierzy. Luke usprawiedliwia się. Przeszkadza mu obecna rola Heroes for Hire, jako łowców głów dla rządu. Humbug, po raz kolejny, jak zauważa Felicia, ze wzruszeniem opowiada jak wielkim bohaterem jest Captain i nie przystoi mu zachowanie zbiega. Według Rogersa jednak, bycie bohaterem to spełnianie postawionych obietnic.


Hart Island. Przed tajemniczym, zabitym dechami budynkiem ląduje helikopter. Wychodzi z niego piękna, ubrana w białe, powabne szaty, blondynka Veil. Dziewczyna dosłownie przechodzi przez ścianę budynku, który okazuje się być wielkim, skomplikowanym laboratorium badawczym. Wita ją doktor Simon, który informuje ją, o paru przypadkach zbyt gwałtownego zareagowania pacjentów na transplanty pochodzące ze skrulli. Veil zależy na bezpieczeństwie pacjentów, którzy przecież słono płacą za ich usługi. Według doktora, biorąc pod uwagę właściwości dawców, ciężko dać tu gwarancję, ale za to materiał syntetyczny działa na 90% pacjentów. Następnie mężczyzna przedstawia dziewczynie tych, u których operacja się powiodła. To King Size, Blue Streak, Ferocia oraz Flame. Veil zapowiada, że w zamian za dane im zdolności muszą zrobić coś w zamian.


Kwatera główna The Fantastic Four. Rozmowę Heroes for Hire o goglach skonstruowanych przez Tarantulę przerywa pojawienie się Iron Mana. Tony obwinia bohaterów za to, że nie pochwycili Captaina. Heroes for Hire stwierdzają, iż to nie było ich planem bo misja była pokojowa. Rozmowa zbiega na tory transplantacji implantów ze skrulli. Tarantula przybliża Iron Manowi cały precedens. Gogle, które zaprojektowała, pomogą w identyfikacji pacjentów ów operacji, gdyż są swoistymi skanerami genów. Na koniec, Misty prosi jeszcze Starka o dostarczenie jej Paladina z V chipem w głowie . Przydałby się do czyszczenia klozetów w Golden Dragon.

Tymczasem, w restauracji Golden Dragon czyli kwaterze Heroes for Hire, Otis przyjmuje przesyłkę. Pomimo absencji adresatów, goniec zostawia paczkę a po wyjściu z budynku wyciąga nadajnik i wciska przycisk. Golden Dragon wylatuje w powietrze. Nagi Otis, stojąc pośród ruin budynku stwierdza, że tym razem już na pewno straci pracę.


Więzienie Sing Sing. Nocną ciszę przerywa nagłe wtargnięcie intruzów. To King Size, Flame, Blue Streak i Ferocia. Złoczyńcy usuwają z drogi strażników i uwalniają siedzącą w celi Ricadonnę. Czwórka, dzięki zdolnościom skrulli, morphuje w strażników, a Ricadonna wyraża zadowolenie z trwającej wojny i zapowiada odbudowanie jej imperium tuż po tym jak zmiecie Misty i Coleen z powierzchni Ziemi.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 2 #3 Heroes For Hire vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.