Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #47

Wolverine vol. 3 #47

Wolverine vol. 3 #47

"Vendetta" - part 6: "Payback" (Civil War Tie-in)

Postacie
Zapowiedź

Poszukiwanie zemsty zaprowadziło Logana na pokład Hellicarriera SHIELD. Teraz z myśliwego stał się ofiarą, a przyjdzie mu się zmierzyć ze specjalną jednostką SRU (to nie żart, ale skrót od Superhuman Restraint Unit) oraz... Sentrym. Jak on, biedak, z tego wyjdzie cało?

Cytat

Wolverine, do Waltera Decluna zażywającego HWM: "Careful, Bub. I know you're not used to takin' drugs-- 'cept for those little blue pills Pfizer makes..."

Streszczenie

"Przyznanie, że w postępowaniu karnym cel uświęca środki... byłoby strasznym zadośćuczynieniem." - sędzia Louis D. Brandeis [przekład autorski - S.]


Nazywają go Wolverine i jest najlepszy w tym, co ro... Piła zacina się na kręgosłupie. Żołnierz wyciąga ostrze, jego partner wypuszcza bezwładne ciało z rąk. Gratulują sobie na zwajem - może nie do końca się udało lecz i tak dokonali tego co mało kto: załatwili Logana. Podchodzą do rannego towarzysza, starając się dopytać jak się czuje. Nagle rzuca się na nich Janus. Żona Paula podnosi ledwo żywego Wolverine'a - jest teraz uznawany za sojusznika Attilanu i zgodnie z rozkazem Namora śledzili go od jakiegoś czasu. Logan nie czekając ani chwili dłużej rzuca się, by pomóc Janusowi. Mutant nie czuje się typem osoby, która potrzebuje wsparcia. Mimo wszystko wolałby jednak wiedzieć, czego może się spodziewać. Szyby na dachu pękają z trzaskiem, gdy Sentry w towarzystwie oddziału komandosów SHIELD wkracza do budynku. Reynlods nakazuje, by Logan nawet nie myślał o ruszeniu się. Jeden z komandosów podbiega do mutanta krzycząc, że naruszył kilkanaście przepisów aktualnie obowiązującego prawa USA. Wolverine uderza go pięścią w brzuch, prosząc, by poowtórzył. Sentry chwyta mutanta za szyję, z łatwością podnosi i rzuca o ziemię. Robert informuje, że Tony pozwolił mu wziąć udział w akcji, a on nie miał zamiaru przepuścić takiej okazji. Logan czuje się tak jakby otrzymał cios od Galactusa. Niewiele myśląc wysuwa szpony, wstaje i kontynuuje starcie. Sentry jedną ręką trzymając rękę Wolverine'a, drugą odpędzając się od Janusa stara się ich przekonać, by nie stawiali oporu - nie sprawia mu to bynajmniej przyjemności. Logan nie ustępuje. W odpowiedzi Rob chwyta za szpony, ściskając je. W ciele Logana coś pęka. Reynolds rzuca go na ziemię. Mutant uderza o ziemię, tracąc przytomność...


Boli go głowa. Otwiera oczy. Leży na metalowej podłodze. Na szyi czuje ciężar metalowej obroży. Przypomina sobie co się stało i gdzie może się znajdować. Pyta głośno, czy ma prawo do jednego telefonu. Drzwi odsuwają się z sykiem. Agent pomaga mu wstać. Przeprowadza go korytarzem do innego pomieszczenia. Maria Hill już na niego czeka. Dowiaduje się, że przybyszów z Attilanu uwolniono w związku z ich immunitetem dyplomatycznym. Podobnie jak Maria wcale nie dziwi się, że trafił tutaj. Dużo bardziej zastanawia go zarzut, pod jakim go zatrzymano. Słyszy, że Walter Declun jest nie tylko dyrektorem Damage Control, ale też przyjacielem obecnego prezydenta - Akt Rejestracji nie jest w tej chwili największym jego zmartwieniem. Kobieta przyznaje, że Declun jest ponad jej możliwości. Broniąc się przed uwagą Logana, dziwi się jak szybko ludzie przyczepili ustawie łatkę "Faszyzm". Mutant spokojnie odpowiada, że dziwną jest zwiększenie bezpieczeństwa kosztem wolności, w kraju, gdzie wolność od lat uznawana jest za najwyższą wartość. Hill przyznaje, iż rzeczywiście istnieją tylko dwie możliwości - stanąć po stronie SHIELD i uzyskać amnestię za swoje działania, lub spędzić resztę życia w zamknięciu. Wolverine dostrzega trzecią opcję i przystępuje do wcielenia jej w życie. Rozdziera pazurami metalowe nakładki poziomu 10, podbiega do Marii, wyciąga jej pistolet z kabury, przestrzeliwuje okna. Po chwili jest juz na zewnątrz, pikując w dół, w kierunku miasta. Usilnie stara się zdjąć z szyi obrożę, która najpewniej blokuje samoistne gojenie się ran. A coś podpowiada mu, że może tego potrzebować.


Budynek Damage Control Inc. Ann Marie Hoag sugeruje, by przeprowadzić głosowanie, czy Declun ma nadal być dyrektorem firmy. Walter nie widzi w tym sensu - skoro od czasu jego przyjścia Damage nagle zaczęła przynosić zyski. Marie zwraca uwagę na gigantyczne straty zanotowane w ciągu ostatnich dnie i widmo kontroli SHIELD wiszące nad firmą. Walter nie widząc innej drogi argumentacji oznajmia, iż odejdzie ze stanowiska dopiero po swojej śmierci. Logan przerywa kłótnię. Wszyscy obecni na spotkaniu pracownicy w milczeniu opuszczają pomieszczenie. Walter informuje, że jego ludzie właśnie biegają w poszukiwaniu policjanta. Jeżeli Logan ma zamiar go zabić, lepiej niech się pospieszy. Po chwili wyciąga pudełko z Hormonem Wzrostu Mutantów. Otwiera je. Wysypuje dwie niebieskie tabletki. Połyka je. Logan już wie jak cała sprawa się zakończy - tak jak zawsze. Walter rzuca się na niego. Razem przebijają szybę i wypadają na zewnątrz. Kilka sekund później uderzają o chodnik. Cios pięścią. Kopniak w krocze. Logan staje nad słaniającym się, zakrwawionym Walterem.


Kilka dni później. Zgliszcza Stamford. Miriam Sharpe, matka jednej z ofiar, twierdzi, że Declun był złem. Logan nie zgadza się - zło działa instynktownie. Nie zwraca uwagi na plusy i minusy każdej sytuacji. Declun nie zachowywał się w taki sposób. Miriam pytra, czy żałuje swojej decyzji. Logan zastanawia się dłuższą chwilę. Przyznaje, że... Nie, nie żałuje że zabił Decluna. Wcale tego nie żałuje. Słońce powoli zachodzi. Wiatr wzmaga się, unosząc pył w powietrze. Para stoi niewzruszona.

Autor: Spence

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #47 Wolverine vol. 3 #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.