Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #192

X-Men #192

X-Men #192

"The Supernovas" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Czas na wielką bijatykę między X-Men a The Children! Przyczyni się ona do odkrycia ostatniego, najbardziej skrywanego sekretu tej drugiej grupy, a to prowadzi wprost do bombowej konkluzji.

Cytat

Sabretooth: "[...]If I'd left Casales to bleed out a little, I could've sweated some more info out of him. What? That come across as cold."

Streszczenie

Sabretooth po wstrzyknięciu mu przez Beasta nieznanego medykamentu wpada w szał i łapie Rogue w swe potężne łapska. Swój ratunek dziewczyna zawdzięcza, Cannonballowi, który przebiwszy się przez ścianę nokautuje stojącego przy niej Creeda. Mając go nieprzytomnego u swych stóp Rogue rozważa możliwość rozwiązania raz na zawsze kwestii nieprzewidywalnego, szalonego, seryjnego mordercy. Opuszczający pomieszczenie McCoy nie podziela jej punktu widzenia.


Na korytarzu młodzi studenci przyglądają się stojącej przed nimi kobiecie. Hank podchodzi do nich kierując swój wzrok w tym samym kierunku. Jego oczom ukazuje się całkowicie już przytomna Lady Mastermind, która jednak nie pamięta nic z tego, co się wydarzyło. W związku z tym prosi Beasta o kilka odpowiedzi.


W innej części Instytutu Cable pochłonięty jest przez poszukiwania Konkwiskadora - statku morskiego, który obecnie stanowi siedzibę grupy latami udoskonalanych genetycznie istot, znanych jako Children of The Vault. W pracy tej Nathanowi towarzyszy Mystique. Przy tej okazji dziewczyna pyta Cable'a, jako przybysza z przyszłości, o własną ocenę wystawioną Mystique przez historię. Nathan odpowiada, że jej imię jest znane w jego czasach. Stosuje się je powszechnie na określenie zdrajcy. Dalsze wyjaśnienia zostają przerwane przez wyświetlający się wynik poszukiwań, wskazujący obecną lokalizację Konkwiskadora.


Ten tymczasem przemierza amerykańską przestrzeń powietrzną. W jego wnętrzu Sangre rozkazuje Serafinie zdjąć okrywający ich płaszcz niewidzialności.


Szkoła Dla Młodych Talentów. Lady Mastermind dzieli się z Hankiem swymi wspomnieniami. Ostatnie związane są z jej przynależnością do Hellfire Club. Jakim więc cudem budzi się w obcym i przerażającym laboratorium, a jej głowa po brzegi wypełniona jest myślami o Samie Guthriem. Beast prowadzi dziewczynę do swego pokoju by uniknąć badawczego wzroku wyraźnie zaciekawionych uczniów.


Już w prywatnym gabinecie McCoya doktor informuje zaskoczoną Lady Mastermind, że jej brak świadomości trwał ponad rok. Została znaleziona w prywatnym szpitalu, należącym do tajemniczej organizacji czy osoby znanej jako Pan. Co zaś się tyczy jej pamięci o Cannonballu, to związana jest ona z działalnością niejakiej Serafiny, która włamała się do jej systemu nerwowego i użyła jej zdolności iluzji, by przejąć kontrolę nad umysłem Sama. Prawdopodobnie to właśnie to wydarzenie spowodowało przebudzenie się Lady Mastermind. W tym momencie Emma informuje Hanka, że kilku żołnierzy jednostki O.N.E. chce się z nim zobaczyć. McCoy każe przysłać ich do siebie. Prosi też Frost, by ta przekazała Rogue, że Beast ma tu kogoś, z kim może Anna chciałaby porozmawiać.


Na Konkwiskadorze Children of The Vault przemierzając amerykańską przestrzeń powietrzną już bez żadnej osłony zostają zauważeni przez powietrzne siły zbrojne armii Stanów Zjednoczonych. Jest to wymarzona okazja, by mieszkańcy lecącego statku zaimprowizowali mały pokaz siły. Stojący na pokładzie Fuego i Rose wykonując zaledwie kilka ruchów strącają śledzące ich myśliwce.


Szkoła Dla Młodych Talentów. W hangarze Cyclops zatrzymuje Rogue zbierającą się do odlotu wraz z nowo sformowanym zespołem. Scott ma wiele zastrzeżeń do działań podejmowanych przez dziewczynę. Nie podoba mu się nominacja Creeda do drużyny. Ma również wątpliwości, co do umieszczenia w ciele Sabretootha nano-sentineli, które zostaną uaktywnione, gdy tylko Creed przestanie stosować się do poleceń. Rogue nie zamierza jednak zmieniać swojej nieco szalonej strategii. Ma przy tym całkowite poparcie członków zespołu, którym dowodzi, a w którego skład oprócz wspomnianego już Creeda wchodzą: Cable, Lady Mastermind, Karima, Iceman, Mystique i Cannonball.


Sentinele z O.N.E. obserwują startującego Quinjeta. Lexington rwie się, by ruszyć w pogoń za nimi, jednak Rhodes decyduje, że sam podejmie się tego zadania, po czym odrywa się od ziemi i odlatuje w ślad za znikającym za horyzontem odrzutowcem. Po kilku minutach lotu Mystique kolejny raz dziękuje Rogue za zaufanie i za przydział do zespołu. Anna szybko pozbawia ją złudzeń. Decyzja o przyłączeniu Mystique do grupy spowodowana było właśnie brakiem zaufania do niej.


Na Konkwiskadorze Children of The Vault zauważyli zbliżających się X-men. Są gotowi na przyjęci tak bardzo wyczekiwanych gości. Oba pojazdy idą wprost na siebie i żaden z nich nawet nie próbuje zwalniać. Gdy już jeden wpada na drugi okazuje się, że Quinjet był jedynie tworem iluzorycznym, mającycm za zadanie odwrócić na chwilę uwagę Sangre i reszty od mutantów, którzy w tym czasie zdołali osiągnąć pokład statku. Ich obecność nie na długo jednak pozostaje niezauważona i już za chwilę pojawia się komitet powitalny w postaci Children of The Vault. Wywiązuje się z dawna oczekiwana walka, w efekcie której Iceman zostaje spalony na wiór przez Fuego. Pozostali X-men próbują stawiać opór, z marnym jednak skutkiem. Pojedynek przerywa osiągnięcie przez Konkwiskadora celu podróży, którym okazuje się być Szkoła Dla Młodych Talentów.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #192 X-Men #192

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.