Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #479

Uncanny X-Men #479

Uncanny X-Men #479

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 5: "Double-Edged"

Postacie
Zapowiedź

X-Men napotykają w swojej podróży przez Imperium Shi'Ar coraz to nowe problemy... To jakiś agent Cesarzowej próbuje zabić Rachel, a to znowu Charles wpada w ręce zbuntowanych żołnierzy...

Cytat

Nightcrawler: "Plan 9?"
Havok: "Let's do it."

Streszczenie

Ostrze Phoenix, mroczny sekret Imperium. Rook'shir dotyka miecza swych przodków, zaś K'tor przypomina mu, że jeśli podniesie go na Shi'ar implant w jego czaszce uśmierci go. Korvus może go unieść, choć nie zasłużył na ten zaszczyt. Shi'ar mają pewien sekret, niegdyś pewien Shi'ar stał się Phoenix i swym mieczem niszczył światy. Aby go powstrzymać sformowano pierwszą gwardię imperialną. Korvus jest jego potomkiem a wicekanclerz obiecuje mu wolność, jeśli stawi czoła Phoenix, która powróciła do Imperium. Zabije ją mieczem, posiadającym cząstkę mocy Phoenix.


Od opuszczenia Ziemi upłynęły tygodnie, a Warpath jest znudzony podróżą, którą ubarwia mu jedynie trenowanie Darwina. Podróż przez pozostałe bramy nie przybliżyła X-Men do serca Imperium, a Warpath w przeciwieństwie do Kurta nie jest zachwycony głębią kosmosu. Chciałby poczuć pod stopami ziemię. Nieopodal Rachel trenuje z Xavierem, którego wpuszcza do swego umysłu. Ma jednak dość pomocy i przerywa ćwiczenie. Mówi Xavierowi, iż Shi'ar którzy lecą z nimi na statku przeszli trening telepatyczny, bowiem do Rachel nie docierają nawet skrawki ich myśli, a oni wyraźnie je ukrywają. Jest mocno rozdrażniona, bowiem piętno wypalone przez DeathSquad na jej plecach [Uncanny X-Men #467] od kilku dni pulsuje. Oznacza to, iż Shia'r namierzyli ją na swym terytorium.


Korvus rozpoczyna dokowanie na statku X-Men, wiedząc że w chwili wejścia do doku jego statek straci maskowanie, lecz wówczas nie będzie to już miało znaczenia. Na statku Warpath rozmawia z Darwinem, o tym jak tamten dzielił umysł z Vulcanem i widział, jak Summers popada w szaleństwo. Natykają się na obu Shi'ar, którzy udzielają wymijających odpowiedzi. Obaj mutanci zastanawiają się co knują Aerie, gdy rozlega się alarm. Dokujący statek został wykryty. James poleca Darwinowi udać się za oboma Shi'ar a sam rusza w kierunku źródła zagrożenia. Dołączają do niego pozostali X-Men, pewni że to ich pasażerowie stoją za alarmem, lecz w doku czeka na nich Korvus dzierżąc miecz. Oznajmia, iż nie uczyni krzywdy nikomu, poza tą, którą dotknęła Phoenix. James skacze na niego i otrzymuje cios płazem. W chwili gdy miecz zostaje użyty w innej części statku Rachel zwija się z bólu. Polaris usiłuje wyrwać ostrze z rąk przeciwnika, lecz zostaje przez nie porażona. Havok uderza swą energią, którą miecz odbija w niego, jednocześnie zakłócając teleportację Nightcrawlera. Korvus mija leżące ciała i staje nad Rachel.


Do Xaviera zbliżają się obaj Shi'ar i wycelowują w niego karabinem nazywając zdrajcą Imperium.


Znamię na plecach Marvel Girl płonie w pobliżu miecza, bowiem to z nim jest powiązane, lecz Rachel odrzuca miecz i Korvusa telekinezą. Wściekła oznajmia, iż znowu jej nie doceniono. Gdy kosmita zadaje jej cios mieczem, broni się telekinetycznie i chwyta obiema rękami ostrze. Umysły jej i Korvusa łączą się, oboje przez mgnienie oka widzą skrawki tego co wycierpieli z rąk Shi'ar. Rachel śmieje się, bowiem przyniesienie w jej pobliże miecza mającego w sobie moc Phoenix nie było dobrym pomysłem. Teraz cząstka ta trafia do Rachel i ta płonie już znamieniem Phoenix. Marvel Girl usuwa implant z umysłu Korvusa dzięki swej mocy. Gdy ten niepewnie stoi na wprost niej rozlega się alarm. Statek Korvusa opuścił dok. Na jego pokładzie jest Xavier i obu Shi'ar. Do kadłuba przyczepił się także Darwin.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #479 Uncanny X-Men #479

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.